Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol

Avtor Tema: Bela dihurčica Keyla  (Prebrano 18633 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.008
Odg: Bela dihurčica Keyla
« Odgovor #30 : nedelja 27 april, 2014, 01:18:02 01:18 »

Malo updejta - tole je ful pridno in živahno bitjece  :buw: Hitro in rada se uči in, če bi imela nekoga, ki bi se imel čas z njo ukvarjat, bi se jo dalo naučit vsega živega. Res je pametna 100 na uro, želi si sodelovanja s človekom, odziva se npr na klic (uporabljam zvok, ne imena) in pri mojem omejenem času (in volji do izvajanja) sva se naučile trikec.  8)

Težave, ki so bile prisotne v prejšnjem domu (in na začetku pri meni) s kakanjem izven wc-ja, so se končale takoj, ko sem zamenjala pesek. Tako, da tole:

Citat
V kletki se (oba/oz. se ne da tocno dolociti kdo) pokaka in polula pred wc, ko se jima/mu zazdi, da je wc prepoln.

...ne drži več. Tudi, če ima (za moje pojme) umazan wc, še vedno ne kaka/lula izven njega.

Kar se tiče težavnosti - do tujcev je zadržana, ne zaupa, zna tudi usekat (normalno, jst tudi  :baby:), do domačih je cela lubica. Ko ji kaj ne štima, jasno pokaže, da ji nekaj ne štima (izraza na njenem obrazu in postavitve telesa ne moreš sfalit, kar se tega tiče, je kristalno jasna) - če ne upoštevaš, lahko skasiraš kakšen uščip, drugače pa ni nevarnosti. Običajno tisto, kar ne štima, pomeni, da se je ustrašila oz ne ve točno, kaj naj si o zadevi misli  :fiii: Rešitev je samo, da se takrat ustaviš in ji daš par trenutkov, da razmisli oz se prepriča, da je nič in nihče ne bo pojedlo.

Trenutno edini "problem", ki ga imam z njo, je, da me ščipa v noge, kadarkoli govorim po telefonu. Brez izjeme pridirka (četudi bojda trdno spi), čim mi zazvoni telefon in začne delat kroge okoli mene in me ščipat. Trenutek, ko odložim telefon, je drug svet. Ker nimam ideje, kako bi to rešila oz. mi ni do tega, da bi komu rekla, naj me kliče in se dela, da se pogovarja z mano, samo zato, da bi to odpravila, se pač s telefonom zaprem v neko sobo, kopalnico, wc  :cheese: in imam mir.

Za Keylo zaenkrat ni bilo pretiranega zanimanja, še vedno išče dom. Če bi bil kdo tako prijazen, da deli njeno zgodbo med prijatelji, po FB-ju, lahko s plakati, da ji najdemo dom (brez veze, da pri meni požene korenine, ker ni težavna žival), bom hvaležna.

Evidentirano
I don't need anger management - I just need people to stop pissing me off! (NA)

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #31 : petek 02 maj, 2014, 08:31:11 08:31 »

Pri nas imamo vojno stanje.  :starwars: No, vsaj Keyla ga ima.  :rolleyes: Na obisku imamo dihursko dete, ki v resnici ne ve točno, kaj naj počne z ostalimi prebivalci domačije (malo bi se igrala, malo bi težila in malo bi se tepla). V nasprotju z njo, je Keyli popolnoma jasno, kaj je treba naredit:   :ninja:  :fence: :out: Ampak "daleč od oči, daleč od srca".  :flower:

Dokler...  :P Včeraj sem malo smetalo spustila v sobo, kjer imata Kai in Keyla svoje domovanje. Keyli ni bilo všeč, ampak je v zgornjem nadstropju in se prav veliko ni mogla usajat. Danes sem zadevo obrnila - spustila Keylo (in Kaia, ampak njemu se ne da ukvarjat z babjimi zadevami  :flag:) h kletki naše obiskovalke. Naša ljubka bela kepica  :angel: je takoj prestavila v "I-kill-you-mode"  :aggressive: in se repenčila in težila. Ko sem imela dovolj, sem jo odstranila za zaprta vrata in zdaj patruljira tam... :pajk:
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #32 : četrtek 05 junij, 2014, 13:19:45 13:19 »

Tole je ljubezen na 125. pogled  :hearts: :hearts: :hearts: Kaj tako ljubkega že dolgo ne  :doppelwub:  :hearts: :hearts: :hearts:
Malecka se je sprostila in je postala tako srčkana, da bom sladkorno fasala ravnokar  :P
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #33 : petek 06 junij, 2014, 23:51:11 23:51 »

Kako sem se nasmejala vašim dogodivščinam ROTFL LOOOL
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 309
« Odgovor #34 : petek 27 junij, 2014, 11:27:34 11:27 »

Ali pri Keyli pride v upoštev samo združevanje z nedominantnim samcem ali bi bila mogoče združljiva tudi z mojo Malo Mi? Sem še v fazi razmišljanja, samo vprašam, da vidim, če je to sploh opcija.
Evidentirano
"What makes the desert beautiful," says the little prince, "is that somewhere it hides a well."

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #35 : petek 27 junij, 2014, 19:34:55 19:34 »

Bi morali probat.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #36 : sreda 02 julij, 2014, 16:51:07 16:51 »

Pridna, a je Keyla še vedno pri tebi? Bi lahko enkrat prišli na en spoznavni obisk?
Evidentirano
"What makes the desert beautiful," says the little prince, "is that somewhere it hides a well."

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #37 : sreda 02 julij, 2014, 23:17:34 23:17 »

Jp, mali vrag je še vedno pri meni  :P Seveda, brez problema se zmenimo za spoznavni obisk, ampak bi jst rada imela Majo zraven. A mi pišeš na petra@kosovir.si, kdaj imaš čas, pa se bomo poskusile uskladit čim prej.  :nod:
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #38 : petek 04 julij, 2014, 16:09:06 16:09 »

Midve s Keylo sva od veta...  :ill: Šli sva se v bistvu malo pokazat, ker se mi ne zdi ta prava. Dlaka ni taka kot bi morala biti, občasno jo slišim zakašljat (1x na mesec recimo, povprečno) in odkar je pri meni (cca pol leta), sem jo videla že vsaj 5x bruhat. Drugače je normalno živahna, se igra, cepeta, po potrebi grize (tuje ljudi seveda  :evilgrin: ), skače, papca, pije, teža je skos enaka, kak gramček je gor dobila, ampak nič drastičnega. Pri vetu so jo pregledali in preverili krvne vrednosti. Rezultati so pokazali, da ima naša srčica rahlo povišane levkocite in vsaj dvakratno vrednost kreatinina.  :scared: Hja... Ima tudi precej zobnih oblog in jst se prepričujem, da je bruhanje še vedno posledica le-teh... In pri vetu pravijo, da je čisto možno. Pa levkociti tudi. Žal ne bomo vedeli ničesar, dokler ne naredijo ultrazvoka. Ultrazvok bodo naredili, ko prideva na vrsto, kar bodo pa še javili. Do nadaljnega torej čakamo.
Evidentirano

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #39 : petek 04 julij, 2014, 20:04:08 20:04 »

Revček. Kaj pa pomeni, če ima visok kreatinin? Upam, da bo vse OK. Potem pa prestavimo naš obisk do nadaljnega, da ne bo dodatnega stresa: moja pošastka se je namreč danes (na obisku pri Frajli) izkazala kot zelo razvajena in dramatična princeska.
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #40 : sobota 05 julij, 2014, 22:57:04 22:57 »

To pomeni, da ji ledvica ne delajo tako kot bi morala.  :/ Za kaj več bo pa treba ultrazvok počakat...
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #41 : četrtek 10 julij, 2014, 20:16:53 20:16 »

Ledvica so bp  :jupi: Sem vedela, da ne smem preveč razmišljat  ;) Imamo pa eno gnojno cisto v jetrih - izvor/vzrok neznan. Zaenkrat bomo počakali, da zaključimo terapijo z antibiotiki, in upamo, da bo pomagalo. Potem pa naprej... Situacija ni prijetna, je pa vsekakor bolj sprejemljiva in manj obremenjajoča, kot prvotni strahovi.  :nod:
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #42 : sreda 30 julij, 2014, 07:28:14 07:28 »

Mi smo imeli kak teden nazaj obisk  :nod: Kljub mojim pričakovanjem velikega masakra, so se zadeve odvijale precej dobro. Bilo je sicer nekaj glasnega pregovarjanja in parfumiranja, ampak nič strašnega. Keyla je morala samo pokazati, kdo je tu šef  8) in Mala Mi je morala preventivno povedat, da hoče mir  :flag: in potem je bilo to to... V glavnem, zgledalo je super in zna se zgodit...  :P :smitten:
Evidentirano

KatjaT

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 191
  • Laughing should be a requirement! :D
« Odgovor #43 : četrtek 31 julij, 2014, 12:00:22 12:00 »

Oooooo kako lepo!!! Sigurno bosta najboljši prijateljici!  :cheese:
Evidentirano

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #44 : ponedeljek 04 avgust, 2014, 01:12:14 01:12 »

Res je bilo nad pričakovanji. Punci sta se na koncu samo še ignorirali. Upam, da se je stanovanje zluftalo  :cheese:
Se javim konec tedna, samo še en hiter skok na morje opravim  :jupi:
Evidentirano
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor