Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Vpliv kastracije na karakter dihurja  (Prebrano 1868 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Vpliv kastracije na karakter dihurja
« : petek 13 februar, 2009, 10:04:37 10:04 »

Zanima me, v kolikšni meri (če sploh) vpliva kastracija na karakter oz. obnašanje dihurja? Zanimajo me predvsem izkušnje tistih, katerih dihurji so bili kastrirani že pred časom pa so že lahko opazili morebitne spremembe. Toliko, da vem kaj lahko pričakujem. ;)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
Re: Vpliv kastracije na karakter dihurja
« Odgovor #1 : petek 13 februar, 2009, 10:25:03 10:25 »

Kaj ste ze naroceni na kastracijo? Kaj pa pravijo bivsi lastniki Willyja? Se mu je kaj spremenil karakter?
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : petek 13 februar, 2009, 10:31:19 10:31 »

Bivših lastnikov Willy-ja še nisem vprašala, ampak ne vem če so ga imeli dovolj dolgo, da bi opazili razliko. :huh: Nike je pa že naročena, ja.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #3 : petek 13 februar, 2009, 11:03:31 11:03 »

Nasi Jura in Jurica sta kastrirani prej vec kot 5 let. Jura je se po kastraciji malce umiril in je manifestiral manj nervoze kot prej ko so ga sibali hormoni. Jurica se rada crkljala prej in po kastraciji. Z potekom casa je Jura postajal vse bolj in bolj crkljiv, malce je vec spal - ko je bil nekastriran je zarad hormonov manj spal ker je bil nervozen. Bistveno je to da so tadva delila en kavez in da jo je on - ko se ni bil kastiran, vlacil okol kot nori. Po kastraciji se to zmanjsalo.

Zadnji nas dihur ki je sel na kastracijo je Pyro ki zdaj ma enih leto pa pol. Sel je ko je bil star 7 mesecev in morem tud rec da se nervoza ki jo je manifestiral zelo umanjila po kastraciji in je postal malce bolj crkljiv.

Glede na dihurcice katere bolje prenasajo delovanje hormonov (glede na obnasanje - manj nervoze, bolj spanec ...) razlika mi je bila bolj opazna pri fantkom kot pri punckam.

Glede na igranje in ostalo, ni se spremenilo apsolutno nic. Poudarjam da je to moja osebna izkusnja in obcutek z nasimi dihurji, ne mora bit pri drugih tud tako kako je pri nas.
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : petek 13 februar, 2009, 11:59:23 11:59 »

Glede na igranje in ostalo, ni se spremenilo apsolutno nic.

To je važno! :jupi: Nike je namreč izredno igriva in se zelo rada igra z mano, Willy pa bi se samo crkljal. In ne bi rada, da bi še Nike postala preveč lena in scrkljana.  :)
Evidentirano

aella

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 369
  • 1+2+4
« Odgovor #5 : petek 13 februar, 2009, 13:45:12 13:45 »

Ti jaz povem v ponedeljek, ko se dobiva, če vidim kakšne spremembe že sedaj na Titi  8)
Evidentirano
Podgrijana sarma je najbolja! :)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : petek 13 februar, 2009, 14:04:31 14:04 »

Nobenih. Razne tega, da ne smrdijo in da se zmanjsa agresija, ki je posledica hormonalnih sprememb. Se vedno so enako igrivi, enako zmesani, eanko radovedni in enako zabavni.
Edina razlika glede vedenja, ki jo pri svojih (in ostalih) opazam je vezana na letni cas in na starost.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

chincha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 245
« Odgovor #7 : nedelja 15 februar, 2009, 11:13:40 11:13 »

Razne tega, da ne smrdijo in da se zmanjsa agresija, ki je posledica hormonalnih sprememb.

Se pravi bo :ferret: po kastraciji verjetno manj grizla? (bolj kot zame se bojim za kužko, ki kdaj pride k meni na obisk)
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #8 : nedelja 15 februar, 2009, 11:32:27 11:32 »

Ce se bosta spoprijateljila potem tako ne bo problema- razen ce bo  :ferret: izzivala kuzico na tak nacin, da jo bo malo savsnila, da jo bo potem lovila ali pa kaj podobnega.... ;) vsaj taksne izkusnje so napisali forumasi  :embarassed:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

chincha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 245
« Odgovor #9 : nedelja 15 februar, 2009, 11:44:17 11:44 »

No problem je v tem, da ena od dveh punc ki čaka name v Celovu baje rada ogrize kužka (in tudi mene je kar z veseljem, samo ne fest), vendar čaka še na kastracijo. No če bi mogla Ajšo imeti takrat, kadar jo imam pri sebi ločeno od dihurjev, bi znalo biti malo neugodno.
Evidentirano

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
« Odgovor #10 : nedelja 15 februar, 2009, 12:16:47 12:16 »

Tudi moji starsi imajo majhno priscko, ki je vcasih pri nas v varstvu. Ker pac nikoli ni bilo casa in priloznosti jih navajati resno enega na drugega, midva ponavadi narediva tako, da ko so  :ferret: budni, nadzorujeva psicko in dihurcka oz vecinoma psicka kar sama skoci na stol, kamor dihurcka ne moreta in je tam mirna, dokler se onadva ne umirita. Sigurno se da in ne skrbi!
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #11 : nedelja 08 marec, 2009, 16:38:10 16:38 »

Biba je po kastraciji postala še večja mazica kot je bila :cheese: Opazila pa sem še to, da od kastracije naprej ful piha, kar prej ni oz. je ampak še to samo na mojega fanta, zaj pa se mi zdi, da non stop piha, še med tem ko je zatopljena v igro sama s sabo in zgleda kot da se jezi sama nase :idiot: :rolleyes: :supid: ::)
Evidentirano

biba k

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 150
  • Biba aka."Hu da""Be**h & Zvonko the Gentle Giant*
Odg: Vpliv kastracije na karakter dihurja
« Odgovor #12 : četrtek 22 marec, 2012, 17:50:12 17:50 »

Pozdravljeni.
Vidim da nobeden nima takšnih problemov z vedenjem.....zato malo osvežitve. Danes je 1teden kar je bila Biba kastrirana. Vse super fino,fajn,ko smo jo prinesli domu je bla že kar lepo aktivna, naslednji dan pa je tako divjala, kot da ji nič ni bilo. :) V petek sem morala za en dan od doma (služba) in sem Bibo pustila v varstvu pri starih staršah. Ko sem prišla domu, sta mi povedala, da ju je grizla in bila precej agresivna - česar pred posegom ni počela. Sedaj jo tudi opazuje, skos bi poležavala, ni ji do igre, ko jo spustim iz kletke je mogoče zunaj celih 20min, potem pa nazaj v kletko spat. Včasih pa sma norele po celo uro, sedaj pa nič od tega. Prava lenoba v primerjavi z prejšnim stanjem. ;) Prehranjuje se normalno,ima dosti apetita,kaka in lula tud tako kot treba,vročine nima......samo karakterno je drugačna. Prej je spala v postelji zraven mene,zdaj več noče. :hm: Mislite da je to samo začasno stanje, ali je sedaj to njen novi karakter? :scared: :_(
Lp,Karmen
Evidentirano
The best animal ever!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Odg: Vpliv kastracije na karakter dihurja
« Odgovor #13 : četrtek 22 marec, 2012, 20:02:09 20:02 »

Smo ze pisarili, ampak vecina "pritozb" je v temah posameznih dihurjev. Se zgodi, sploh v primerih, ko je gonitev treba prekinjati, ali ce je dihurcica tik pred gonitvijo, da postanejo agresivne, nekatere pa zascitniske. Nekatere so videti zelo kot, da imajo namisljeno brejost/namisljene mladice. Nekatere si za "mladica" izberejo lastnika, druge dihurskega sostenovalca, tretje kaksno igracko, nekatere nic. Ene napadajo lastnike, druge samo dolocene osebe, tretje se spravijo na zivalske sostanovalce (dihurje, pse, macke) s katerimi so se prej super krasno ujele. Obicajno traja kaksen mesec, da se hormoni umirijo in spravijo v red.
Lp, m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.
Strani: [1]   Gor