Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 25   Dol

Avtor Tema: Grizenje  (Prebrano 17299 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

lovegood

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 44
  • Dihurčki stari 1 mesec
Grizenje
« : sobota 06 september, 2008, 11:12:56 11:12 »

Nekje sem prebral, da imajo lastniki velike probleme z dihurji ki grizejo. Kaj dihurje pripelje do grizenja? So to znaki agresije ali kaj drugega?
Evidentirano
love animals

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: Grizenje
« Odgovor #1 : sobota 06 september, 2008, 11:36:48 11:36 »

Ponavadi so problemi z dihurčki, ki pridejo iz nesocializiranih legel. Mladi dihurčki tako kot mladi mucki ali kužki grizejo, zato jih je treba naučiti, da je to nezaželjeno. Pri tem je treba biti zelo vztrajen, saj odrasel dihur (pa tudi mladiček) lahko zeloooo močno ugrizne. Grizejo pa dihurji tudi med igro, vendar je to nežno grizenje oz. bolj grizljanje.

Več o tem si lahko prebereš tukaj.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

lovegood

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki stari 1 mesec
« Odgovor #2 : sobota 06 september, 2008, 11:41:05 11:41 »

Mladi dihurčki tako kot mladi mucki ali kužki grizejo, zato jih je treba naučiti, da je to nezaželjeno. Pri tem je treba biti zelo vztrajen, saj odrasel dihur (pa tudi mladiček) lahko zeloooo močno ugrizne.
Več o tem si lahko prebereš tukaj.

Kako pa jim to pokažeš? Pri podgancah je to tako, da jih pri "nesprejemljivem" obnašanju malo (res čisto malo, saj so uboge stvarce majhne) frcneš po nosku.
Evidentirano
love animals

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #3 : sobota 06 september, 2008, 11:47:45 11:47 »

Obstaja več načinov.

- med igro paziš, da se ruva oz. grize igračko namesto tvoje roke
- takoj ko te ugrizne glasno rečeš NE in ga streseš za vratno gubo
- če te ugrizne med tem ko je v naročju ga nikakor ne spusti na tla (ker bi ga tako nagradil), lahko pa ga daš v kletko
- nikoli ga ne udari, ker bo potem še bolj agresiven

(povzeto po Ferrets for dummies)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

lovegood

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki stari 1 mesec
« Odgovor #4 : sobota 06 september, 2008, 11:52:25 11:52 »

- nikoli ga ne udari, ker bo potem še bolj agresiven

(povzeto po Ferrets for dummies)

to je vsekakor pri vsaki živali... hvala za nasvete ^^
Evidentirano
love animals

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #5 : nedelja 07 september, 2008, 15:08:59 15:08 »

Moram vam napisat, da kakor sem se z začetka bala kako ga bom morala dat verjetno stran ker TAKO grize- ne samo veliko ampak vedno do krvi, da je zdaj, po dobrem mesecu, že skoraj biteproof in ga NE DAM za noben denar. Bo TAKA maza, joj, komaj čakam, da vidim kakšen bo čez kake pol leta.... pa da bo končno cepljen proti pasji kugi in ga bom lahko peljala malo ven...
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #6 : torek 16 september, 2008, 15:43:49 15:43 »

Ja to pa res! Moj Sašo siccer manj grize, samo je bil včeraj zgleda užaljen (sem ga cel vikend "vlačla" po rokah in okoli) ker je bil ponedeljek in sva prišla popoldan domov! Ko sva s fantom jedla, me je "prašič" :angry: spet grizel in ugriznil do krvi, dokler mu nisem dala koščka sira, ki ga je vohal. Vsaj tko si to jaz razlagam, ker dvomim da je kak drug razlog.... ali pač? :(
Evidentirano
Takle mamo! ;)

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #7 : torek 16 september, 2008, 15:55:59 15:55 »

Če mu boš vsakič ustregla s tem kar želi, ko te grize, se bo naučil, da vsakič ko te ugrizne doseže kar hoče in bo le še bolj grizel (Ti si ga nagradila za ugriz s sirom...), kar pa mislim da ni tvoja želja oz. namen... :)
Grdo obnašanje je treba kaznovati in ne nagraditi!Pa brez zamere :) !
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #8 : torek 16 september, 2008, 19:50:07 19:50 »

Ne ne, saj ni takoj dobil sira.... :ashamed: najprej je bil "stresen" :yes: pol ko je sir (kasnej) dobil je dal mir.... :) Težko je takole napisat :huh:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

iguano_ben

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 94
« Odgovor #9 : torek 16 september, 2008, 23:07:40 23:07 »

tu morem napisat,da živalce začnejo gristi že pri 3 oz. 4tednu,kadar dobijo mlečne zobke in začnejo slepo tekat za hrano.
in tu začnejo moje roke trpet,same brazgotine. Ampak je hitro pozabljeno.
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #10 : ponedeljek 22 september, 2008, 13:49:34 13:49 »

Če ga resnično ne moreš odvaditi z gubo in besedo ne. Čeprav sta moja dva to zastopila v treh ponovitvah. Si lahko pomagaš z limono. Benjemin mi je kar nekaj nasvetov dal, pa mislim, da so bolj učinkovite kot guba. Ker, ko sem našo Galo za gubo prijela, je še bol grizla, prav spodbudilo jo je. Je pa spet tu faktor, karakter dihurčka. Tako, da moraš preprosto poskusiti.

Vsekakor, če te ugrizne v naročju, naredi točno tako kot je napisala Jana. Seveda tudi ostale reči.

Kako je pa z grizenjem v kleti imaš težave? Namreč jaz sem jih imela in se se mogla kar lepo spopasti po nasvetih Maje. Sedaj sem presrečna in sem z dihurčkoma uredaila. ;)

Če znaš kolčkaj angleško ti svetujem prebrati knjigico Ferrets for dummies, knjigica fantastično opisuje te probleme.

Pa še mali nasvet, prijeti dihurčka za gubo naj ti ne bo nekaj, kar dihurčka boli. Jaz sem mela ta predsodek ;)

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #11 : ponedeljek 22 september, 2008, 14:51:24 14:51 »

No jaz sem s svojo začela pri odvajanju grizenja z limono pa očitno ni dobro povezala vsega skupaj (pa tudi limone ne moreš imeti skos pri roki :)). Ko pa sva poskusile z gubo je resda sprva bolj napadla (mislim da skoraj vsi tako reagirajo prvič), nato je pa kaj kmalu ugotovila kako in kaj :cheese:.
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #12 : ponedeljek 22 september, 2008, 16:12:16 16:12 »

Sej to, limonce ne moraš vedno imeti sabo ;) Sicer pri meni je bilo tako, da mi roke ni bilo potrebno mazati z limonco oz. kisom.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #13 : ponedeljek 22 september, 2008, 20:32:24 20:32 »

Biba še bolj šausa, če jo stresem za vratno gubo, kot da bi jo to vzpodbudilo... :supid:
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #14 : ponedeljek 22 september, 2008, 20:34:49 20:34 »

Probaj tako da jo dvigneš za vratno gubo in nato streseš (če tega že zdaj ne počneš) in jo na tla položi šele ko se umiri in se neha zvijati :cheese:.
Mogoče bo to kaj pomagalo...
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 25   Gor