Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 5   Dol

Avtor Tema: Kastracija vs. Implant  (Prebrano 4221 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.494
Kastracija vs. Implant
« : sreda 06 januar, 2010, 17:31:42 17:31 »

No, pa je skoraj tukaj. Cas za popravit princeso Liesl namrec. Zadnje case mi je ideja o implantu vse bolj privlacna, na enem danskem forumu je sicer cela debata ampak nazalost ne zna nihce prav dobro opisati plusov in minusov.

Jaz bi najraje nekaj, kar je kar se da preprosto in nebolece ampak hkrati permanentno (kar ne obstaja se mi zdi...?).
Se pravi, zakaj kastracija ali zakaj implant?

:)
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: Kastracija vs. Implant
« Odgovor #1 : sreda 06 januar, 2010, 17:42:36 17:42 »

Maja bo znala o tem veliko povedati. :yes:  :drool:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : sreda 06 januar, 2010, 17:44:59 17:44 »

Na to racunam  :fiii: :embarassed:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : sreda 06 januar, 2010, 21:21:16 21:21 »

Hormonski implanti se uporabljajo za kemicno kastracijo in pri terapiji nekaterih obolenj (predvsem pri hiperestrogenizmu, pri hormonsko odvisni inkontinenci, ...). Ti implanti delujejo tako, da prek hipofize vplivajo na sekrecijo spolnih hormonov.
Glede uporabe pri dihurjih (in pri nekaterih malih zivalih), se ni znano vse, saj studije se vedno trajajo (predvsem v smislu terapije vezane na tezave z nadledvicnimi zlezami). Nekateri avtorji njihovo uporabo vneto zagovarjajo tudi kot nadomestek za kastracijo (kot kemicna kastracija). Implant (deslorelin) pri dihurju deluje nekje med 6-24 mesecev. Odvisno od posamezne zivali.
Mi jih uporabljamo pri dihurjih, ki imajo tezave s hiperestrogenizmom (vezanim na obolenje nadledvicnih zlez), poleg teh so implantirani trije moji - ena terapevtsko, dva kot preventiva. Zato sem se odlocila sama, na podlagi prebranih studij in ostalih dokumentov (kot receno, studije se potekajo in vse kar je napisano so preliminarni rezultati in sklepanja na podlagi uporabe drugod in pri hormonskih obolenjih). Kaksen je dolgorocen ucinek, se ne ve. Sklepa se, da se prevenira razvoj tezav z adrenalkami, ni pa to dokazano. Tudi niso raziskani dolgorocni stranski ucinki.
Jaz sem Skratu hotela dat implant in ga kasneje (na podlagi razmisleka) vseeno tudi fizicno kastrirat, ker pa se implantov trenutno ne dobi in ker nisem zelela vec cakati (predvsem zaradi tega, ker mi je skakal po Taz in Neotu, tisto markiranje bi se lahko prezivela), sem se odlocila za obraten vrstni red. Torej jajca so ze sla stran, implant dobi, ko jih uspemo dobit.
Zakaj poleg kemicne kastracije se "fizicna"? Ker kastracija ni koristna samo za redukcijo spolnega vedenja, ampak tudi prevenira nastanek dolocenih tumorjev. In ce necesa ni, tumor tam ne more nastati. Zal so namrec tumorji rodil, prostate in mlecne zleze med pogostejsimi.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.109
    • Photobucket
« Odgovor #4 : sreda 06 januar, 2010, 22:41:40 22:41 »

Torej, če sem prav razumela, je potreba implante ''obnavljati'' na vsake toliko časa (kot si sama napisala bi naj deloval med 6-24 mesecev)?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : sreda 06 januar, 2010, 23:09:59 23:09 »

Ja. Pri terapiji hormonskih motenj, se na par mesecev dela kontrola spolnih hormonov in se potem glede na nivo vidi, ce se deluje.

Kar sem pozabila omenit - ko se implant vstavi, zival (nekastrirana) najprej pride v estrus, pri kastratih pa je na zacetku izrazitejse vedenje, ki se ga sicer povezuje z estrusom, predvsem agresija.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #6 : sreda 06 januar, 2010, 23:13:40 23:13 »

Misliš, da bi bilo smiselno uporabiti ta implant pri Felixu? Glede na to, da je že pri enem letu imel previsoko raven hormonov v krvi? Vsake toliko ga še vedno malo vrže in se začne bolj agresivno igrat (samo z menoj, pri igri z dihurjema ni opaznih razlik  :supid:), tudi dlako ima vsake toliko malo bolj mastno, mu pa krvi od tistega prvega testiranja nisem dajala nič na pregled.
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : sreda 06 januar, 2010, 23:40:36 23:40 »

Daj se en dan naslednji teden, lahko tudi ta petek, oglasi v Ambulanti (prej povej kdaj), pa se bomo pomenili, predvsem, ce bi malo preverili stanje. Kot receno, jih je pa cela znanost dobiti, pri nas jih namrec ni (menda kmalu bodo, ampak kmalu je zelo raztegljiv pojem in niso mi znali objasnit, ali je to dva meseca ali eno leto), tukaj naokrog jih je tudi cela znanost dobit.
m.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #8 : četrtek 07 januar, 2010, 17:55:54 17:55 »

Kaj pokličem tja ali tebi javim? Bova prišla naslednji petek.
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : četrtek 07 januar, 2010, 18:00:41 18:00 »

Vseeno.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : četrtek 07 januar, 2010, 18:12:03 18:12 »

Gre implant notri tako kot cip ali je treba dihurja vseeno odpret? Jaz bi se ravno temu izogibala, Liesl je bila zelo nesrecna, ko je morala zadnji teden v transporterju prenocevat, pa tudi mirovanje ni ravno njena vrlina.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : četrtek 07 januar, 2010, 18:33:10 18:33 »

Tako kot cip (tudi aplicira se tja nekam in se ga tudi tipa kot cip). Jim pa mi iz varnostnih razlogov damo se en siv, aplikator je namrec se nekoliko bolj "konjski" kot tisti za cip. Ce lahko verjames.
m.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : četrtek 07 januar, 2010, 18:50:28 18:50 »

Ojej  :/ Ze za cip mi je bilo malo grozno  :hm: No fino :) Samo da je ni treba odpirat. Grejo pa vseeno pod narkozo?
Se mi zdi, da bo Liesl kar implant dobila nekje pred koncem januarja... Kastracija pa malo kasneje.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : četrtek 07 januar, 2010, 19:17:42 19:17 »

Mi jih zaspimo za tisti dve minuti, je manj stresno za vse.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : torek 26 januar, 2010, 14:06:55 14:06 »

Kaksna pa je cena za implant v Ljubljani?
Malo primerjavo delam, zna se zgoditi, da bomo rabili 4  :P
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 5   Gor