Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol

Avtor Tema: Kastracija vs. Implant  (Prebrano 4222 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
Re: Kastracija vs. Implant
« Odgovor #45 : torek 26 april, 2011, 23:13:25 23:13 »

Sem gledala oddajo Vet on the loose. In je priporočil lastnici dihurčka ali kastracijo ali pa vezekotomijo. A to se v Sloveniji ne opravlja?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #46 : torek 26 april, 2011, 23:37:20 23:37 »

Cesa? Vazektomije? Verjetno je ni se noben delal, ker ne vem kaj tocno bi lastnik samca, ki ni vzreditelj s tem profitiral. Dihur po tem posegu namrec se vedno markira, se vedno smrdi in bi se paril, ce bi imel moznost, zaradi prerezanih/podvezanih semenovodov pa pac ni reproduktivno sposoben. Take samce uporabljajo rejci (obicajno si vec vzrediteljev "posoja" takega samcka), da samico s parjenjem spravijo ven iz gonitve (je pa, kot receno, ne more oploditi).

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.494
« Odgovor #47 : sreda 27 april, 2011, 00:46:59 00:46 »

Tu pri nas je nekaj tako imenovanih V-hob-ov. Paritev s takim samcev je loterija, prav lahko se zgodi, da poseg ni cisto uspel, ali pa da se je kaj malo zaraslo nazaj in imas ups leglo...

En primer je bil, ko je sla vzrediteljica za 20 minut ven, vmes je pa samec nekako splezal cez 120 cm visoka lesena vrata in v parih minutah enega samega samega parjenja naredil leglo s svojo pol sestro... Mladici so sicer ratali cisto ok ampak planirano ali zazeljeno pa vsekakor ni bilo...

Uporablja se jih pa vse manj, je preveliko tveganje.

Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #48 : sreda 27 april, 2011, 00:55:18 00:55 »

Aha. Hvala za razlago.
Evidentirano

Ađo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 25
« Odgovor #49 : četrtek 28 april, 2011, 15:32:48 15:32 »

Ker pa se je čez kak mesec pojavila oteklost vulve ter izcedek, smo se odpravili v ambulanto. Tam so ji najprej predpisali antibiotike, ki jih je jemala okrog tedna in pol, ker pa se stanje ni izboljšalo je veterinar priporočil hormonski implantant, na katerega smo pol čakali kak teden. Stanje se je normaliziralo. Naj omenim, da se njeno vedenje med vsemi temi postopki ni nič spremenilo. Ješčnost, igrivost, karakter je ostal zmerom isti, opaziti ni bilo nobenih sprememb. Rečeno je bilo, da naj bi implantant držal okrog 3-h let. Cena z implantantom in oskrbo pa mislim, da je bila okrog 80€ (60€- implantant).

Sem prepricana, da kastracija ni bila opravljena kot mora biti, ampak so ali pustili notri maternico, ali pa jim je nekje ostal koscek jajcnika.
Drzijo pa implanti 12-18 mescev. Tri leta zagotovo ne.

@Ewa, so na zalogi.

Ja, preden smo se odločli še za implantant smo sprobali še vse druge variante, med drugimi je bla tudi na ultrazvoku, če bi slučajno šlo kaj narobe pri kastraciji, pa niso nič nenavadnega odkril (sem bla zraven). Klinika, kjer so opravljali kastracijo pa je ena izmed naboljših v MB-ju. Tko, da nebi vedla kaj je blo, zdaj zgleda, da je vse ok.
« Zadnja sprememba: četrtek 28 april, 2011, 15:37:06 15:37 Ađo »
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.494
« Odgovor #50 : četrtek 28 april, 2011, 19:21:47 19:21 »

Jah, ce se kljub uspesni kastraciji se vedno goni, potem vse ni v redu. Je treba ugotovit zakaj in ne samo simptomov zdravit - ce so uspeli vse ven pobrat in ce je zdrava, se nima kaj gonit.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #51 : četrtek 28 april, 2011, 22:34:17 22:34 »

Ce so maternico vzeli ven (ce vedo, da je to potrebno narediti), potem je problem v zaostalem koscku jajcnika. Za zbrko je dovolj ze nekaj celic in povsem mozno je, da se na UZ ne vidijo. Ce pa maternice niso dali ven, ali ce niso odstranili vsega tkiva okrog jajcnikov, pa ...
Evidentirano

Ađo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #52 : ponedeljek 02 maj, 2011, 22:53:13 22:53 »

Ce so maternico vzeli ven (ce vedo, da je to potrebno narediti), potem je problem v zaostalem koscku jajcnika. Za zbrko je dovolj ze nekaj celic in povsem mozno je, da se na UZ ne vidijo. Ce pa maternice niso dali ven, ali ce niso odstranili vsega tkiva okrog jajcnikov, pa ...

Ven so vzeli vsa rodila. Klinika ima že veliko predhodnih izkušenj z dihurji in se jim kaj takega še ni zgodilo. Se je zgodilo, da je kaka dihurka staknila vnetje (zagnojitev) dela, ki je bil po odpravi maternice zašit, ampak se je to pozdravilo z antibiotiki. Smo se ful pogovarjali okrog tega. Tko da je možno, da so ostale kake celice. In kaj naj v tem primeru naredimo????? Od tega je že pol leta. Po moje je najboljše počakat, da implantant preneha delovat, pol pa bomo vidli kaka je situacija. Ali ima kdo boljši predlog!?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #53 : torek 03 maj, 2011, 00:14:20 00:14 »

Nic. Implant in je. Morda edino vmes kaksen UZ trebuha narediti, da se spremlja dogajanje, da se slucajno kje kaksna cista ne naredi.
Evidentirano

Ađo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #54 : torek 03 maj, 2011, 15:18:39 15:18 »

Nic. Implant in je. Morda edino vmes kaksen UZ trebuha narediti, da se spremlja dogajanje, da se slucajno kje kaksna cista ne naredi.
Hvala za vse odgovore!  :thnx:
Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #55 : sobota 26 november, 2011, 16:09:17 16:09 »

Maja prosila bi te za nasvet kar se kastracije tiče.

Moja dihurčica je skotena 19.6.2010. Po tem kar berem v forumu sem nekako razumela, da je najbolše, da se odločim za popolno odstranitev reproduktivnih organov. Ali misliš, da bo inplantant ravno tako vredu?
Pogovarjala sem se do sedaj že z dvema veterinajema, ki imata oba izkušnje z dihurči, vendar mi en pravi tako drug pa drugače.

Zelo ti bi bila hvaležna za kakršn koli namig ker vem, da si strokovnjakinja  :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #56 : sobota 26 november, 2011, 17:53:52 17:53 »

Najini 4 dihurji in vsi, ki so v oskrbi drustva, so kastrirani na klasicen nacin. Operativno, torej. Res pa je, da imajo moji trije tudi implante in da jih bodo kmalu dobili se nekateri (razlog je starost pri kateri se obicajno ze zacno pojavljati tezave z nadledvicnimi zlezami). Zakaj sem zaenkrat zagovornik klasicne kastracije, sem v tej temi napisala ze veckrat. Predvsem zato, ker glede implantov niso poznani morebitni stranski ucinki na dlajsi rok in ne ve se tocno, kako dobro res delujejo (ali pa ne) na daljsi rok.
Najbolj sveze novice (s kongresa izpred tedna dni) so, da mogoce pa Deslorelin kot (edino) sredstvo za hormonsko sterilizacijo le ni tako cudezen ... Vec trenutno ne morem razlagat, ker ni objavljenega se nobenega prispevka na to temo, gre za neka opazanja in ugotovitve (vir je pa tuj veterinar z veliko frekvenco dihurjev med pacineti).
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #57 : četrtek 09 februar, 2012, 20:21:28 20:21 »

Felixu sem danes med lopaticama (malo bolj kavdalno) zatipala dve trdi "palčki", veliko približno pol cm, se držita skupaj in se premikata. Je možno, da je to implant?
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #58 : četrtek 09 februar, 2012, 20:29:25 20:29 »

Ja.
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
Odg: Kastracija vs. Implant
« Odgovor #59 : četrtek 05 april, 2012, 08:55:31 08:55 »

Hej.
Jaz imam vprašanje.
Ali so pri nas implanti še vedno tako težko dobavljivi?

V tujini je že poznan implant, ki je močnejši tr zdrži tudi 4-5 let. Ali je pri nas to že kaj poznano ali ne?
Hvala.
Lp
T.
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor