Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: čokolada in sadje  (Prebrano 1367 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
čokolada in sadje
« : sreda 03 september, 2008, 16:32:52 16:32 »

mene pa zanima kako fejst je škodljiva čokolada in kako sadje (lubenica, grozdje, melona...) za dihurje. in sicer je Vili nor na sadje, a mu ga dajem zelo redko, in še to v manjših količinah. Moj (pokojni  :() dihur Rudi je oboževal čokolado. Ko jo je zavohal, da je nekje v sobi, se mu je čisto zmešalo in je na vsak način hotel priti do nje. in tudi naš novi dihur Bobek je čisto nor na čokolado. kar "zmeša" se mu, ko je kje v sobi:)
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: čokolada in sadje
« Odgovor #1 : sreda 03 september, 2008, 16:38:33 16:38 »

Kolikor jaz vem, nič od tega ni primerno za dihurje. Čokolada zaradi prevelike vsebnosti sladkorja, prav tako ga veliko vsebuje sadje, pa še slabo prebavljivo je za dihurje. Od sadja mu lahko daješ melono, banano in papajo (vir Ferrets for dummies), pa še to le nekajkrat na teden polovico čajne žličke.
Jaz mu na tvojem mestu ne bi ponujala nič od tega.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #2 : sreda 03 september, 2008, 16:49:51 16:49 »

Saj Vili dobi košček sadja mogoče 1x ali 2x na mesec, ali pa še manjkrat. čokolada pa je Bobek samo dobil samo 1x (imam ga še le 1 mesec), ker je res fejst prosil zanjo. Mi je pa zanimivo, in se sprašujem, zakaj je lahko dihur tako navdešen nad njo.
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #3 : sreda 03 september, 2008, 19:23:50 19:23 »

Če odkrito povem nisem nikoli dala ne čokolade niti sadja. Ker sem marsikaj prebrala o tem na netu in sem rekla, ni šans, da mojim dam.
Sem pa že dala kumaro, eno rezinco Budi in Gali. Buda jo še povohal ni, Gala pa jo je z veseljem zmazala ;)
« Zadnja sprememba: sreda 03 september, 2008, 19:27:29 19:27 PilotGirl »
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #4 : sreda 03 september, 2008, 19:28:30 19:28 »

Sem pa že dala kumaro, eno rezinco Budi in Gali. Buda jo še povohal ni, Gala pa jo je z veseljem zmazala ;)

Tudi Nike sem dala enkrat en košček kumare in mi je skoraj prst odgriznila, ko ga je zavohala.  ROTFL To pa najbrž zato, ker jim je Benjamin vsake toliko časa dal kakšen košček kumare, pa so se očitno navadile. Ampak raje ne bom več prakticirala tega, glede na to da zelenjava ni ravno primeren priboljšek.  ;)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #5 : sreda 03 september, 2008, 20:16:45 20:16 »

mi ne futramo ne sadje, ne cokolado, ampak Valkyra nam obozuje papriko in enkrat v par mesecov dobi koscek al pa 2, Jurica je nora na kumarice, ampak cist nora i zmesa joj se kadarkoli odprem frizider ker staklenka s kumaricami stoji v vrateh in jo vsakic ko ma sanso zaskoci in pocne lizat okol poklopca. cist zmesana dihurjevina

po pravici povedano, Baltazar bi pojel vsakega vraga da ni nas koji pazimo na to kaj vnasa v sistem :)

vem da so skoraj vsi nori na cokolado, ker smo im dali da povohajo za test ko so bili se mladici oz. so nam tek prisli domov (ker nekatere mamo udomljene). Edino nas najmlajsi dihurcek Pyro ki je star leto dan nima afiniteto na katero koli "ljudsko" hrano

to poletje je Kiara probala lubenico (ne vem kako se rece na slo ... sorry) i ponorela je na njo, ampak nisam joj dala jest.

v sakem primeru, smo razmerno fasisticno nastrojeni (blo bi fajn ko bi bli i prema svoji prehrani taki, ampak, nikoli ni brez grehov :) ) kar se tice futranja in se jim prehrana sastoji od piscancjih prs, AD Hills pastete, briketov, jajc (prepelicjih al pa kokosjih), malo smetane, Ferretona in sorodnih nadomestkov ... namesto pasti proti dlak v crevesju (Malt pasti) dobivajo navaden beli neparfumirani vazelin :)
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #6 : sreda 03 september, 2008, 22:16:48 22:16 »

Si pravilno napisala, da se napiše lubenica. Zanimivo, kaj vse radi jedo.

Ampak jaz se bi res temu izogibala. :(

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : četrtek 04 september, 2008, 00:50:24 00:50 »

Dihurji so striktni mesojedi. Od sadja in zelenjave njihovi bliznji divji sorodniki pojedo le toliko, kar se je drzi sten prebavil zivali, ki jih uplenijo. Glede na anatomske in fizioloske znacilnosti prebavil snovi rastlinskega izvora ne morejo prebavljati. Pika.
Cokolada pa za dihurje ni primerna iz dveh razlogov, prva je jasna - visoka vsebnost sladkorja (posledice tega sem malo bolj natancno opisala in razlozila tukaj), drugi razlog pa je to,da cokolada vsebuje snov teobromin (navadna mlecna cokolada ga sicer nima veliko), ki je lahko toksicen. Vem za primere, ko je dejansko prislo do zastrupitve (ampak so bile v igri malo vecje kolicine cokolade).
Jaz svojim od sadja obcasno, ampak res obcasno (manj kot enkrat mesecno) dam koscek banane, hrusko, jabolko. Predvsem Tidra je nora na vse to, ampak razultat take prehrane je opazen zelo hitro ... (neprebavljivost in te zadeve).
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #8 : nedelja 21 september, 2008, 20:02:45 20:02 »

Jaz bi res Majine nasvete poslišala ter se držala pravil, kaj lahko jedo in kaj ne. Se mi zdi brezveze nekaj probavat in dajati take reči za jesti, ker ko so težave je lahko prepozno.

Grizli

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 549
  • Grizli
« Odgovor #9 : nedelja 01 november, 2009, 13:28:38 13:28 »

Ok, še eno vprašanje glede čokolade ...
Vemo, da obstaja pasja čokolada, ki naj bi tudi bila brez nekih sladil in tudi mačkam ne škodi, saj nima pravega kakava ampak nek nadomesek.
Kaj na to pravijo dihurji ... in njihovi strokovnjaki? Se jim sme dat kak košček?

Bolj kot na čokolado so nori na muffine, moj Grizli ga je "po nesreči" našel na mizi in da bi preprečili prekomerni užitek smo obodtujitvi sladkarije od jeze dobili globoke rane ... ma smo seodkupli z Claudersovimi stripsi  :ashamed:
Evidentirano
Grizli, *Fedro*, *Sniffy*, Bamboos, Spoon & moja malenkost: Ika

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : nedelja 01 november, 2009, 14:36:17 14:36 »

Teh cokolad sama ne uporabljam in ti zato tezko odgovorim. Ce imas kaksno doma in se ti ljubi z etikete prepisati sestavine, ti pa lahko povem ali je primerna ali ne.
lp, m.
Evidentirano

Grizli

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 549
  • Grizli
« Odgovor #11 : torek 03 november, 2009, 23:34:30 23:34 »

Sestavine: mleko in mlečni proizvodi, olja in rastlinske maščobe, sladkor, kakav v prahu (10%), aroma vanilije.
Analiza: Beljakovine 9,7%, Maščobe 33,5%, Vlaknine 0,7%, Pepel 3,5%, Vitamin A12000 IE, Vitamin D3 1200IE, Vitamin E 48mg.

Za huskya (Ayo) dam tablico na teden, ko je res pridna (kar je redkost)   :_(
Evidentirano
Grizli, *Fedro*, *Sniffy*, Bamboos, Spoon & moja malenkost: Ika

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #12 : sreda 04 november, 2009, 00:23:21 00:23 »

Raje ne, ker vsebuje sladkor.

Poglej si po debatah o priboljskih, ampak veliko koristnejsi in bolj zdravi so npr. Thrive ali pa razna olja (FerretTone, Furo-tone, ...)
Evidentirano

Bibozaver

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 15
« Odgovor #13 : sreda 22 junij, 2011, 23:42:34 23:42 »

Moja dihurčica pa je čisto zmešana na suhe brusnice. Tako da, tu in tam, kot priboljšek dobi kakšno in potem je to tako veselje, da se ne da opisat :)
Evidentirano
Strani: [1]   Gor