Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3   Dol

Avtor Tema: Seznam vzrediteljev  (Prebrano 23185 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Odg: Seznam vzrediteljev
« Odgovor #15 : ponedeljek 20 maj, 2013, 21:34:13 21:34 »

Brez problema zacnes z mladicem. Se posebno ce dobis mladica od vzreditelja, ki je mulce socializiral in se z njimi ukvarjal. Potem je vse skupaj precej simpl :) Jaz sem zacela z mladicem. Je izziv, ampak naucis se pa veliko :)

Diamond Ring in Thronos Rokke sta dobra naslova na Madzarskem. Poznam nekaj dihurjev od tam, so fajn, lepo grajeni, dobro obarvani, karakterno stabilni in ravno prav gajstni :)

Dihurji in psi si niso tako zelo podobni. Pes razume 'ne', dihur pa v vecini primerov ne ravno. Ne registrirajo stvari v isti meri kot psi. Dihur je, pomojem, nekaj takega kot en super ignorantski pes.
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #16 : ponedeljek 20 maj, 2013, 21:52:34 21:52 »

Super ignorantski pes  ROTFL ROTFL
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #17 : ponedeljek 20 maj, 2013, 22:17:56 22:17 »

Ali pa kot ... macek.  :flag:
Meni se zdi, da cisto dobro razumejo ne, ampak, da jim ni ravno v interesu temu posvecat prevec pozornosti.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Zoro

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 35
    • http://www.facebook.com/marsela.verbic
« Odgovor #18 : ponedeljek 20 maj, 2013, 22:26:25 22:26 »

O, razume, razume. Samo se mu ne da, ker je na mizi nekaj ful zanimivega  :angel:
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #19 : ponedeljek 20 maj, 2013, 22:26:47 22:26 »

Ja pomoje si mislijo, ok sej te štekam kaj hočeš od mene, samo zakaj se ne bi delala neumno, pa delam vse po svoje, kakor je meni všeč, ti pa tako misliš da ne dojamem in mi vse odpustiš :) Ker sem tak srčekkkkkkkkkkkk!

Sploh včasih, ko te tko pogleda "pametno", da ti da to kar s pogledom vedet :) Mah res so srčki!  :buw: :buw: :buw:

Ok mislim, da je čas da grem v posteljo, ker mi gre že na slabše ;)  ROTFL

Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

Jazz

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 16
« Odgovor #20 : četrtek 23 maj, 2013, 21:22:16 21:22 »

Hvala za odgovore  :)

Masa, sem na slikah že videla dihurje od Thronos Rokke na spletnih straneh meni všečnih ''dihurarn'' kjer so v lasti (Pickpocket's in Starshine), meni so vizualno čudoviti (sem čisti laik, tako da ocenjevat pa lih ne morem), ko sem iskala pa spletno stran iz koder mali smrduhi prihajajo je pa nisem našla. Oz. ne ravno delujoče, kjer bi prišla do nekih informacij.
Sicer ne vem še točno, kdaj se mi mali vragec pridruži (upam, da vsaj v roku naslednjih 2 let, če ne pa malce kasneje, čez max. 5 let.. enkrat bo, je moja želja vse večja), se pa probam informirat že malce prej, da je pridobitev premišljena.  :)
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #21 : četrtek 23 maj, 2013, 21:52:11 21:52 »

Thronos Rokke je trenutno neaktivna, lahko pa lastnico na Fb poisces - Krisztina Ferenc. Ne vem kaksne plane ima, komot vprasas.
Lisa iz Pickpocket's ima legla vecinoma vsako leto, Sara iz Starshine pa iz zdravstvenih razlogov dihurjev nima vec, posledicno tudi ne vzreja :)
Evidentirano

Jazz

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #22 : petek 24 maj, 2013, 21:45:18 21:45 »

Hvala  :)
Kakšna se ti pa zdi Valgetuhkur iz Estonije? Meni imajo luštne dihurje.. pa tudi Ferret Paradise mi je všečna, pa sem na spletni strani prebrala, da zaenkrat ne namerava imet več mladičkov.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #23 : ponedeljek 27 maj, 2013, 00:17:01 00:17 »

Valgetuhkur ima fajn dihurje. Ena samica od tam zivi pri prijateljici, zelo cedna zivalica :) Ce ti ni odvec potovati dalec, je opcija tudi Milkyways tu pri nas na danskem. Letos ima drugic leglo, njena sable linija, ki je v nastajanju, je kar fajn. :) Finska ima nekaj lustnih vzrediteljev, zal bolj malo vzreja cisto standard linijo.
Ferret paradise ima pavzo ja, Ann je bila malo nesrecna z lansko paritveno kombinacijo in svojimi vzrejnimi dihurji, tako da mislim da bo, ko bo, zacela od zacetka.

Ko bos kontaktirala kaksnega vzreditelja, ti lahko sigurno tudi priporoci ustrezno leglo kje drugje, tako da kar vprasaj. o mojih izkusnjah so vedno zelo prijazni :)
Evidentirano

Jazz

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #24 : ponedeljek 27 maj, 2013, 16:02:11 16:02 »

Zdaj bo malo off topic, pa morem :rolleyes: Joj, srečkica.. Meni je že kakšno leto želja, da bi šla študirat kam ven na sever (gledam bolj Norveško, pa vseeno). Zato tudi nekako gledam bolj skandinavske vzreditelje, ker sem že kar malo v oblakih.. pa vem, da bom mogla potem v srednji šoli bit zelo pridna.
No, meni kakorkoli ni odveč it kam ven (ok, pomojem to pravi vsak, ki se ne financira ravno sam  :P), so pa pri tem malenkost problem moji starši. Itak se meni ne zdi primerno kupovat živali na vrat na nos, bom kontaktirala več vzrediteljev. Če dihur pride v res bližnji prihodnosti bom po mojem gledala bolj Madžarsko (Diamond Ring ali pa Thronos Rokke), pa tudi Oksana in Oscar iz Black Ferrets sta mi všeč, ne vem pa, če bosta še kdaj imela skupaj leglo  :)
Ja, za Milkyways sem že slišala (spletna stran), všeč mi je paritvena kombinacija Gaius x Terra  :)
A ti nameravaš imet kakšno leglo z Miss U? Ona je meni čudovita.. a ona je hibridka?
Evidentirano

Lili

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 14
« Odgovor #25 : sobota 12 oktober, 2013, 16:16:19 16:16 »

Ojla
A v Sloveniji ni pa nikogar, ki se skrbno ukvarja z vzrejo? Na fb imam Vzreja dihurjev, a, kot berem, ni to neka grozno dobra izbira? Ker bi bil to moj prvi dihur, pričakujem socializiranega mladiča, preventivno pregledan. Saj mi ni problem, da bi ga jaz dala pregledat. Ampak bi rada bila pred nakupom prepričana, da je vse ok. Mi ni problem potem plačati tudi vse opravljene preglede, v kolikor je zdrav in ga kupim. Veste za koga mogoče?
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #26 : sobota 12 oktober, 2013, 16:29:18 16:29 »

Prosim, ce upostevas pravila foruma in se predstavis v ustrezni temi :)

Ne, v Sloveniji pravih vzrediteljev ni. Sezona mladicev je, razen redkih izjem, koncana. Bo treba za legla pocakati do pomladi. Trenutno pa kar nekaj dihurjev isce dom prek drustva!  ;)
Evidentirano

Lili

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 14
« Odgovor #27 : sobota 12 oktober, 2013, 16:45:14 16:45 »

Sem upoštevala pravila že takrat, ko sem se prijavila na stran :) Torej sem se že predstavila - že nekaj časa nazaj :nod:

Za letos že vem, da je konec, samo fajn je prej vedet za vzreditelje, da se pozanimaš o vsem, kar te zanima še pred nakupom ( torej preko vzreditelja in pa o vzreditelju samem ).  :) Če pravih vzrediteljev ni, morda veš za koga, ki se ljubiteljsko ukvarja s tem? In ima res, res rad dihurje, ne le €. Vsaka izkušnja mi prav pride, saj bi bil to moj prvi dihur.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #28 : sobota 12 oktober, 2013, 16:59:59 16:59 »

Sem upoštevala pravila že takrat, ko sem se prijavila na stran :) Torej sem se že predstavila - že nekaj časa nazaj :nod:

Razen ce si vmes zamenjala uporabnisko ime, ne, se nisi :)

Citat
Za letos že vem, da je konec, samo fajn je prej vedet za vzreditelje, da se pozanimaš o vsem, kar te zanima še pred nakupom ( torej preko vzreditelja in pa o vzreditelju samem ).  :) Če pravih vzrediteljev ni, morda veš za koga, ki se ljubiteljsko ukvarja s tem? In ima res, res rad dihurje, ne le €. Vsaka izkušnja mi prav pride, saj bi bil to moj prvi dihur.

Vzreditelji SE z vzrejo ukvarjajo ljubiteljsko. Nobeden se od vzreje obogatel, od tistih ki jih poznam, jih je malo, ki si s prodajo mladicev pokrijejo stroske legla, vecina dela z izgubo.

Jaz ti priporociti ne morem nicesar, ker ne vem kaj tocno isces. Bo potrebno malo vec informacij.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #29 : petek 16 januar, 2015, 18:24:59 18:24 »

Tale seznam je zdaj relativno up to date. Z diskretnimi roznatimi zvezdicami so oznaceni vzreditelji, katere poznam in si osebno upam jamciti, da bodo od sebe dali kvalitetne dihurje. Zvezdice v oklepaju so pri tistih, ki imajo potencialno zanimive dihurje, ampak niso cisto 100%. Ostalih ali ne poznam ali mi njihovo delo ni vsec. (Tu je treba vedeti, da imam zelo specificen okus kar se dihurjev tice)
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3   Gor