Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4 ... 6   Dol

Avtor Tema: Nekaj vprašanj...  (Prebrano 29661 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: Nekaj vprašanj...
« Odgovor #15 : nedelja 14 marec, 2010, 18:17:46 18:17 »

Koliko pa mora dobiti dihurček na dan surove ali kuhane hrane?

:ashamed: :embarassed: :ashamed:

Tudi to je že napisano v ustrezni temi na forumu.

Dihur mora imeti hrano stalno na voljo. To pomeni, da mora imeti v skledi vedno dovolj briketov. Poleg briketov mu lahko ponudiš še surovo ali kuhano meso in različne dodatke oz. priboljške.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #16 : nedelja 14 marec, 2010, 19:53:38 19:53 »

Smrad je problem zato, ker pač pes kao opravlja potrebo okoli hiše in vse smrdi... Tako je bilo pri našem 1. psu (oziroma smo ga imeli pred 18 leti, takrat pa še mene ni bilo), ki je bil na verigi in je tam vse opravljal. To ma moja mama čudne  :hm: . Za mene itak ni smrad problem... Itak pa bi ga kastrirali. Se še moram pri našem veterinarju pozanimati če jih kastrira, ker drugače bi ga malo teško do Ljubljane ali Mute spravila... Če veterinar v Lenartu ne zdravi živali ne bom imela dihurja, drugače pa. Pa če je 5 ur izven kletke premalo, bi še lahko z nami televizijo gledal, torej +2 uri izven kletke  ;)

Tudi v MB veterinarji kastrirajo dihurje. Ampak, kljub temu, da bo dihur kastriran, se pripravi na to, da bos pred kastracijo kar nekaj casa prezivela (no, boste vsi) z zivaljo, ki ima precej mocan vonj. Se posebno, ce si zelis mladicka. Kastracija dihurjev pred 6, se raje pa pred 9im mesecem starosti namrec ni prevec priporocljiva. In v teh mesecih je vonj zivali samo intenzivnejsi.

Vsekakor ti toplo svetujem, da si dihurja *PRED* nakupom, skupaj s starsi, ogledas v zivo. In to ne v trgovini, ampak pri nekom, ki je lastnik dihurja. Ta ti bo lahko odgovoril na vecino vprasanj in povedal tako pluse kot minuse teh zverc. Za srecanje se lahko dogovoris tukaj. Mislim, d ane bi smel biti problem, saj je kar nekaj uporabnikov iz MB ali okolice.

Kakorkoli, pred nakupom ti svetujem se precej branja, vecina stvari je ze predebatiranih na forumu, tako da malo pobrskaj po ustreznih temah (do vseh res se nimas dostopa). Kateri forumi so ti dostopni si lahko vidis tukaj.
Lp, m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #17 : nedelja 14 marec, 2010, 20:07:53 20:07 »

Vsi mi, ki imamo dihurje pozabljamo, da dihurji smrdijo tudi po kastraciji. Za moje domače je vonj nevzdržen, ker pa živim sama, imam mir. A si predstavljate kako bi odreagirala mama, ki ji smrdi pes na verigi ( :batine: :grrr: :supid: :angry:) na eno fajno porcijo dihurjevega prebavnega materiala  :evilgrin:
Evidentirano

larisa

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 918
« Odgovor #18 : nedelja 14 marec, 2010, 20:14:11 20:14 »

kakor komu...meni po kastraciji ne smrdijo več ;) in tudi ostali se sedaj po kastraciji niso več bunili glede vonja..
Evidentirano
Če je svet okrogel, kako lahko potem toliko ljudi živi na robu?

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #19 : nedelja 14 marec, 2010, 20:17:55 20:17 »

Ja, sem imela v mislih, pa sem potem med iskanjem linkov pozabila napisat.

Tudi po kastraciji imajo dihurji svoj specificen vonj, ki je seveda povsem drugacen in bistevno blazji od vonja nekastriranih dihurjev (intenzivnost in "oblika" se razlikujeta glede na posameznega dihurja). Kljub vsemu, pa je nekaterim ljudem izredno motec (tudi moji mami). Zato pravim, da si dihurja oglej skupaj s strasi, ne samo ti.

In seveda razmisli, ce imas v sobi dovolj prostora, da bos morske prasicke lahko umaknila nekam kamor dihur ne bo imel dostopa.
m.
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #20 : nedelja 14 marec, 2010, 20:20:32 20:20 »

larisa, meni tudi ne smrdijo, zato sem pa napisala, da mi ki imamo dihurje, a razumeš?  :jay: ne mi rečt, da nekomu, ki ni ljubitelj dihurjev ne smrdijo, ker verjemi, da jim definitvno!
Evidentirano

larisa

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 918
« Odgovor #21 : ponedeljek 15 marec, 2010, 14:09:39 14:09 »

Kot sem rekla, tudi ostalim po kastraciji ne smrdi več. Da pa imajo svoj vonj je normalno, ampak to še ne pomeni da je ta vonj vsem ki nimajo dihirja tako moteč.
Evidentirano
Če je svet okrogel, kako lahko potem toliko ljudi živi na robu?

Teya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 15
« Odgovor #22 : ponedeljek 15 marec, 2010, 14:55:02 14:55 »

Če je dihur res tako smrdljiva zadeva, kot tukaj nekateri pravite si ga najverjetneje ne bom omislila... :hm:... Kako pa približno smrdi? Kot mačka? Pes? Morski prašiček? Dajte mi povedat z katero živaljo imata približno enak vonj... Ker če res tako zelo smrdi, si bom raje kupila veverico, ki sem si jo tudi najprej nameravala, ampak sem potem videla dihurja  :think: ... Ker jaz nimam neke velike sobe, kjer bi se lahko zračilo, že morski prašički malo smrdijo... Pa nekateri, ki so najprej imeli morskega prašička, zdaj pa npr. činčilo govorijo, da so morski prašički najbolj smrdljive živali, da pa činčile nič ne smrdijo  :blik: :hm: :/ :think: ... Če imajo približno tako zelo močan vonj kot morski prašički, potem ga lahko imam, drugače pa ne... Saj če redno čistiš ne smrdi tako zelo, ne?
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #23 : ponedeljek 15 marec, 2010, 15:04:00 15:04 »

Jaz sem imela tudi morske prašičke in ti iz lastnih izkušenj povem, da imajo dihurji močnejši vonj. Ljudem, ki nimajo dihurja se večinoma zdi zelo moteč. Njihov vonj ostane tudi na oblačilih po pestovanju. Moj fant vedno zavoha, če sem imela v naročju dihurja. Pa sta oba kastrirana.
Vsekakor ti priporočam, da si ga pred nakupom ogledaš v živo. Najbolje nekastriranega dihurja.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #24 : ponedeljek 15 marec, 2010, 15:25:34 15:25 »

Dajte mi povedat z katero živaljo imata približno enak vonj...

Z nobeno. Imajo prav svoj specificen vonj. Meni ni motec (logicno, a ne ::)), zaznam pa razliko med posameznimi (tudi kastriranimi) zivalmi.

Vsekakor razmisli tudi o drugih vidikih lastnistva dihurja - financni, prostorski, sploh, ce pravis, da nimas veliko prostora, poskrbeti bi morala tudi, da dihur ne bi imel dostopa do kletke morskih prasickov. To ne pomeni, da so vsak v svoji kletki, ampak da dihur RES ne more do njihove kletke, se bolj pametno pa bi bilo, da bi ziveli v razlicnih prostorih. Prisotnost predatorja namrec glodavcem povzroca hud stres.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #25 : ponedeljek 15 marec, 2010, 15:33:29 15:33 »

Ker če res tako zelo smrdi, si bom raje kupila veverico, ki sem si jo tudi najprej nameravala, ampak sem potem videla dihurja  :think: ...

Veverico? Navadno veverico?  :huh:

Ce si dihurja res zelis, potem je vonj res zadnja stvar, ki bi te morala skrbeti  :think: Vsaka zival ima svoj vonj, nekatere sibkega, druge mocnejsega.
Ce te pa smrad skrbi, pa res dvomim, da bo veverica kaj bolj primerna  ;)

Kot je ze Jana napisala in tudi ze kdo drug prej, zmeni se s kom, ki ima nekastriranega samca, pa si ga oglej in prevohaj. Pa starse vzemi s seboj ;)
Evidentirano

Teya

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 15
« Odgovor #26 : ponedeljek 15 marec, 2010, 15:49:32 15:49 »

maja01, jaz mislim po tem kako je vonj močan... Ne da ima dihur z neko živaljo enak vonj...

Če pa res tako zelo smrdi pa ga verjetno ne bom imela... Bom v trgovini prosila, če mi ga lahko dajo malo v naročje da ga malo prevoham in to. Tam pa so itak nekastrirani... Pa če ne sme imeti dostopa do morskih prašičkov, potem ga tudi ne bom mogla imeti, ker nočem, da bi jim stres povzročal, ker bi bil on in njegova kletka v moji sobi, kjer imam že morske prašičke (z njihovo kletko seveda) in ribe. Saj mojih pujs ziher ne bi motilo, če bi on skakal okoli njihove kletke... Ker je že nekajkrat bila mačka v moji sobi in jih je gledala, se pujse sploh niso zmenile za njo. Prav tako ko so veni, na paši v svoji ogradi, jih tudi ne moti mačka. Okoli je ograja lesena, zgoraj pa so letvice (zdaj tudi mreža) in je Maca prvi dan šla gor na vrata in začela z tačko noter k pujsam in se je Pepa (moja morska pujsa) postavljala na zadnje, druge (takrat še tretje ni bilo) pa sploh ni nič motilo. Dvomim da bi jim dihur ravno kak stres povzročal...

Masa, jaz mislim veverico mošnjičarko. Ne navadne. Navadne itak ne smeš imeti v ujetništvu... Pa mislim, da vonj ravno ni zadnja stvar... Če žival res smrdi, potem ravno ni najboljše za tvoje zdravje če jo imap doma in po možnosti še v svoji sobi, kjer spiš. No, če ima žival res pretiran vonj. In veverica ne smrdi tako zelo, vsaj kolikor sem brala na foromu o vevericah mošnjičarkah  ;)
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #27 : ponedeljek 15 marec, 2010, 16:18:25 16:18 »

Jaz ti svetujem, da namesto da greš gledat dihurčke v trgovino, se raje zmeni s katero punco/fantom iz foruma :yes: Na tak način lahko tudi zveš takšne stvari, ki jih v trgovini nikoli ne bi :) Glede na to, da si iz Maribora in je kar precej forumašic od tam ali iz bližine (vključno z mano, ki sem iz Slov.Bistrice), mislim da bi si vsaj ena z veseljem vzela čas in te povabila na obisk ;)
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
« Odgovor #28 : ponedeljek 15 marec, 2010, 18:08:20 18:08 »

No jaz imam že celo življenje mačke (oz. odkar se spomnim ;) ), tako da sem na njihov vonj zelo navajena, ampak ko čistim za njimi in pa za dihurjem - mačke smrdijo bolj kot dihur.
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #29 : ponedeljek 15 marec, 2010, 18:37:01 18:37 »

... ampak ko čistim za njimi in pa za dihurjem - mačke smrdijo bolj kot dihur.

Ena stvar je vonj iztrebkov in urina, druga pa sam telesni vonj živali. Seveda pa je odvisno od vsakega posameznika kaj mu smrdi in kaj ne.
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3 4 ... 6   Gor