Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol

Avtor Tema: Nekaj vprašanj...  (Prebrano 29660 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
Re: Nekaj vprašanj...
« Odgovor #30 : ponedeljek 15 marec, 2010, 19:06:17 19:06 »

Pri nas smrdijo, če sem kdaj prelena in ne čistim dovolj pogosto  :angel: Če pa redno čistim, menjavam posteljnino in brišem tla, ne smrdijo. Imajo svoj vonj in posledično ima cela soba svoj vonj, se pa še nikoli nihče ni zbunil, da bi smrdelo. Pa sem imela že "fine" ljudi na obisku  ;) (jaz nisem ravno merilo, živalskega smradu večinoma sploh ne voham  :cheese:).
Če se ti drugače zdi, da si sposobna poskrbeti za dihurja in imaš vse ostale pogoje in si ga res želiš, te vonj naj ne odvrne od lastništva. Se pa prej vseeno zmeni s kom za obisk, da vidiš, če je to res to kar iščeš.
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #31 : ponedeljek 15 marec, 2010, 19:24:50 19:24 »

Punce, psa so imeli na ketni. Valjda da dihurji nenormalno smrdijo no  :) Dajte malo na tega reveža, ki bo moral živeti v kletki 24 na dan pomislit...Dihur zeeelo smrdi  8)
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #32 : ponedeljek 15 marec, 2010, 19:47:26 19:47 »

Glede dihurjega smradu... Že sama beseda 'dihur' bi ti morala dati nekakšno idejo.  :cheese: Dihurji imajo kot vse živali same po sebi poseben vonj. Enim diši, drugim smrdi. Meni, recimo, dišijo po mošusu, medtem ko nekaterim ljudem okoli mene neznosno smrdijo. Ampak to je samo njihov vonj. Sploh ni močan, po mojem mnenju.

Čisto drugače pa je, ko 'smrdnejo'. To naredijo, ko so zelo veseli, ali prestrašeni (ali ko se jim zamašijo žleze). Nekateri 'smrdnejo' tudi kar tako. Kar nekaj punc na tem forumu je poročalo, da jim dihurji delajo to cel dan.  :sick: Kako pa to smrdi? Grozno. Tudi, če si na drugi strani sobe, ti gre smrad naravnost v nos, kot amonijak. Ta vonj je mešanica gnilih jajc, tunine, pokvarjene čebule.... Vse skupaj zmešano, a še 10x huje in močneje. Ampak, če imaš dihurja rad, se tudi tega navadiš. To je pač njihova posebnost. Nenazadnje so še vedno dihurji  ;)
« Zadnja sprememba: ponedeljek 15 marec, 2010, 19:50:17 19:50 Andja »
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #33 : ponedeljek 15 marec, 2010, 20:01:03 20:01 »

Ja, sva imeli zadnjic priloznost ene 4x  :sick: ko je Skubi (verjetno od nervoze) zasmradil avto!! :dizzy: :dizzy: :sick: :P Se dobro da nama na meji ni noben carinik prisel blizu, ker bi verjetno dol padel.... Vozili sva se pa pri odprtih oknih (dokler se ni vsaj malo razsmrdelo) v tisti zasnezeni mrzli sredi sredasti.....
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #34 : ponedeljek 15 marec, 2010, 22:00:47 22:00 »

Meni ob po šestih zjutraj vedno en prdne, pa še zaj ne vem kdo  :sick: se zadušim skor  :sick: vsak dan mi dela to, že 2 mesca  :sick:
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #35 : ponedeljek 15 marec, 2010, 22:56:07 22:56 »

Mogoče je pa Nejc, pa zvali na dihurje  :angel: :fiii: LOOOL ROTFL ROTFL ROTFL
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #36 : torek 16 marec, 2010, 11:20:48 11:20 »

haha  LOOOL ROTFL
Sam nemore bit :D kr dela na 3 izmene   :cheese:  bi lahka bil samo takrat ko dela popoldne  LOL
Evidentirano

hellolucek

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 301
« Odgovor #37 : torek 16 marec, 2010, 11:23:12 11:23 »

Nadvse prijetna budilka. taka naravna LOOOL LOOOL
Evidentirano
Tonček, Pepi & Mimi = Trijo adijo ;D

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #38 : torek 16 marec, 2010, 11:25:35 11:25 »

ful ja  :sick: tolk da  mi gor vrže  :sick: :P
Tisti ko pa prdne pa tako uživa  :dizzy:
Evidentirano

hellolucek

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 301
« Odgovor #39 : torek 16 marec, 2010, 11:28:32 11:28 »

Itak ko sprazni pline vn z sebe LOOOL pr nas je budnca taka, da začne prvo mimi laufat po meni gor, za njo maček zmešan pol pa še pepi in tonček :idiot: in to vse ob 5h vjutro, juhej :scared: pol ko se umrijo pa vsi spijo na meni LOL LOL
Evidentirano
Tonček, Pepi & Mimi = Trijo adijo ;D

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #40 : torek 16 marec, 2010, 15:55:15 15:55 »

Glede dihurskega vonja... Meni moja dva dišita (sta kastrirana). Po medu...
Po kastraciji je res 1000x boljše, pred njo pa zna biti obup...

LP
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #41 : torek 16 marec, 2010, 17:37:24 17:37 »

Ampak občasno zaplinjanje še vedno ostane, a ne, Jessy?  ;)
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #42 : torek 16 marec, 2010, 22:09:25 22:09 »

Ja, to že... Ampak nasplošno dihur po kastraciji nima več tako intenzivnega vonja... To sem hotela rečt. Mogoče sem se res nejasno in površno izrazila... :)
Evidentirano

TomazP

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 24
« Odgovor #43 : četrtek 22 april, 2010, 14:03:46 14:03 »

Pozdravljeni vsi skupaj!

Kot prvo bi se zahvalil vsem za ta dobri forum in seveda internetno stran zverinice (all thanks to Maja  :cheese:). Sedaj imam pa nekaj vprašanj. S svojo boljšo polovico že dalj časa razmišljava še o novem članu družine. Dihurčku. Sedaj imava eno psičko (beagle) in enega mačka (pravi vaški mešanec). Prebral sem da načeloma se dihur razume z oboji, vendar me malo skrbi ker sem nekje prebral, da bi lovski pes lahko imel dihurčka za plen? Se je komu to že zgodilo? Kot drugo me zanima, recimo če grete na dopust, oz če ste dalj časa odsotni. Kaj oz kako z dihurčkom. Če je recimo 8 ur sam v kletki, ali je to "dobro"? To da se je treba z njim ukvarjati saj 2 ure intevzivno nebi bil problem, samo skrbi me če bi prišlo do tistih 8 ur samote. Najbolj me pa zanima, kako so kaj crkljivi. Naš mali črnček (maček) se skos corta, inskače v naročje da ga naj čoham. Kako je s tem pri dihurčkih? Se pustijo božati ali so bolj "nebožljive" sorte?
Upam da se vam uprašanje ne bodo zdela smešna oz neumna. Samo zame so to take osnovno pomembne zadeve, in jih lahko izvem le od ljudi ki imajo tudi samo dihurčka. Hvala za odgovore.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #44 : četrtek 22 april, 2010, 14:26:41 14:26 »

Živijo Tomaž!  :happy64:

Najprej bi te prosila, da se predstaviš v temi o članih (kot to narekuje forum). No, zdaj, ko sem te opozorila, ti pa lahko na tvoja vprašanja odgovorim  :D Vedno smo veseli nekoga, ki se dobro pozanima o dihurčkih, preden si nabavi svojega! :yes:

Kar se tiče beaglov, mislim, da smo o tem že nekje govorili, a se zdaj točno ne spomnim kje. V glavnem naj bi se dihurčki razumeli tako z mačkami in psi, a je problem, če imajo psi v sebi "lovsko kri" in bi jih lahko doživljali kot plen. Za beagla bo maja01 točno vedela kako in kaj.

Glede dopusta smo tukaj ostali forumaši, s katerimi se načeloma lahko dogovoriš za varstvo, ko greš na počitnice (če je dihur čipiran in cepljen, ga lahko vzameš tudi s sabo, a moraš vedeti, da slabo prenašajo vročino, in je priporočena klima v apartmaju). To se dogovarjamo potem v temi "Dihurski vrtec". ;)

Tudi jaz sem se spraševala o tem, kako primerno je imeti dihurčka v kletki medtem, ko si v službi ali kje drugje več časa, in sem potem to rešila s tem, da sem svojo sobo zavarovala ("ferretproofing"), in se zdaj lahko prosto giblje po njej, ko me ni :jupi:. Obvezno pa vedno zapiram okna, ko odidem.

Crkljivost je odvisna od vsakega dihurja. Ni takšna 'maza' kot so psi in mačke, da bi ti v nedogled ležal v naročju in bi ga ti čohal, to vsekakor ne. Imajo preveč "dela" in preveč stvari za "pospravit" ::). Jaz, recimo, vidim razliko med Bibo (ursika_ursi), ki bi se crkljala v nedogled, Sašotom (Bina), ki je kar scrkljan, in mojim Šiškebabom, ki je cel živčen in je preveč zaposlen, da bi se crkljal. Je pa res, da ko sem ga dobila, je zdržal na rokah celih pet sekund, preden je začel ritati, zdaj je pa že bolj razvajen gospod, ki pride ponoči tudi kdaj k meni spat. :smitten: Ko smo pa zunaj na sprehodu, je pa preveč zanimivih stvari, da bi sedel na rokah in je čisto  :hyper:

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala, vprašaš lahko tukaj karkoli, vsekakor pa bi ti priporočila, da pred nakupom ali posvojitvijo greš na obisk k nekomu, ki ga ima (lahko tudi k nam :rolleyes:), da malo vidiš, kakšni so v živo.  :yes:

Samo svoj nick sem pravilno napisala ;) Urška
« Zadnja sprememba: četrtek 22 april, 2010, 14:33:05 14:33 ursika_ursi »
Evidentirano
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor