Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Tezave z dihanjem ?  (Prebrano 2538 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
Tezave z dihanjem ?
« : nedelja 18 julij, 2010, 13:16:43 13:16 »

Kami vcasih zacne cudno dihat ... To je ze dolgo v bistvu ... da vsake tolko zacne zelo glasno dihat ...pa sem misla da ni nic narobe... Danes pa je spala, pa se je zbudila v sekundi, zacela fuulll kihat in dihat tak kot da bi jo nekaj dusilo...tak cudno je dihala...kot da ne pride do zraka... saj ne vem kak bi razlozla... Naj jo peljem k veterinarju? Kaj ji lahko kak dihalne poti pregledajo ? Pljuca ? Ne vem ? Kaj bi lahko blo narobe...priznam, da me je danes posteno prestrasla... Samo kaj ko ne vem kaj naj recem pri veterinarju, pa ko niti razlozit nebi znala...  :(
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Tezave z dihanjem ?
« Odgovor #1 : nedelja 18 julij, 2010, 14:21:26 14:21 »

Je to bolj opazno po kaksni aktivnosti, ponoci/podnevi? Ko je aktivna, je normalno aktivna ali se ti zdi (v primerjavi s kaksnim drugim dihurjem), da potrebuje vec pocitka vmes?

Lahko kako bolj natancno opises to dihanje - je sopenje, kihanje, kasljanje, tak cuden piskajoc zvok? Kako pogosto se to dogaja (veckrat na dan, enkrat dnevno, enkrat tedensk, ...?) Lahko posnames?
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : nedelja 18 julij, 2010, 14:39:03 14:39 »

Ne, to kr tak vsake tolko ... vcasih ko raziskuje ... danes pa ko je spala v visecki (pa itak se dostikrat v sekundi zbudi pa skoci ven, ker je srbi kaj) in zaj se je ful cohala pa vmes zacela tak sopet ... ko neko sopenje je .. kot bi mela mogoce v sapniku kaj ... Sem ze razmisljala, da bi posnela, samo to se cist nenajavljeno zgodi, tak da nemogoce da sem jas takrat z telefonom pripravljena ... danes bi sicer lahko ker je kr dolgo trajalo ...
No, to se pa dogaja ne vem ... vsakih par dni ... verjetno vsak dan, ampak delam, pa nisem nonstop z njo... ampak saj pravim ... vcasih samo ce gre do wcje po poti malo zasope...zato se mi to ni zdelo tak pomembno ... danes med kihanjem pa je blo skor tak kot da ne pride do dovolj zraka...sploh kihanje ane, ko mores vec zraka zajet.

Kami dosti spi...ampak se tudi igramo, pa fuuul skace okoli pa nori ... ampak vcasih pa spi, malo pride pozdravit, pa se kr nazaj v visecko spravi. Ne veeem, meni se to vse zdi normalno ... vceraj smo bli na sprehodu zjutraj pa je nonstop bla hiperaktivna, pa pol zvecer spet ... cist normalno pomoje...

Kaj naj ?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : nedelja 18 julij, 2010, 15:26:20 15:26 »

Preveri tole: http://www.zverinice.com/forum/index.php/topic,219.0.html. Ni sicer nobenega posnetka dihurja, ampak so pa macki in psi (na youtubu) in je podobno.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : nedelja 18 julij, 2010, 15:52:39 15:52 »

Ne, kami nic ne kaslja in piska ...sicer mi ne odpre posnetka na youtubu, ampak sem nasla neko drugo macko ...
Ampak pri kami je bolj tak ko da bi mela suho grlo al pa da bi jo kaj drazlo v sapniku ... Nic kaslja ... pa danes se je prvic zgodlo da je kihala poleg ...ponovadi samo diha tak ... pa to parkrat vzdihne ... al zasope al kaj ... Saj pravim da ne znam dobro razlozit =(
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #5 : nedelja 18 julij, 2010, 16:01:29 16:01 »

Maja01: "the video is private"
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #6 : nedelja 18 julij, 2010, 16:04:48 16:04 »

Tukaj se kar dobro sliši (na koncu posnetka):

http://www.youtube.com/watch?v=lG5k9XVlh3c
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : nedelja 18 julij, 2010, 16:09:02 16:09 »

Ne, nic takega...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : nedelja 18 julij, 2010, 16:09:12 16:09 »

Podobno temu? Le da je frekvenca "vdihov" pac visja.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : nedelja 18 julij, 2010, 16:14:57 16:14 »

Mogoce kaj takega ja ... samo bolj pac tak kot da nebi prisla do zraka ... torej v bistvu tudi ce jo peljem k veterinarju, nebi tam nic mogo ugotovit ?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : nedelja 18 julij, 2010, 16:23:00 16:23 »

Ja seveda jo lahko peljes. Jaz ti z gotovostjo, ne da bi dihurja videla, vsekakor ne morem reci kaj je ... Ali je reverse sneezing (kar je normalno in nic narobe) ali ima tezave z dihanjem ...
Ce jo bos vozila naj naredijo vsaj RTG prsnega kosa, poslusajo srce in dihanje, ce naredijo pa se UZ prsne votline in srca (se EKG) pa sploh ne bo nic narobe.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.494
« Odgovor #11 : nedelja 18 julij, 2010, 16:42:58 16:42 »

To se tudi pri Liesl vcasih pojavi. Pogosto po tem, ko jo poberem s tal ali iz kletke, vsake toliko tudi ko je pod kaksnim kavcem ali drugim kosom pohistva. Tamala sope kot da ne bi mogla dovolj zraka zajeti naenkrat, prsni kos se ji mocno dviga in spusca in precej prestrasena zgleda. Z veterinarko sem govorila, je rekla, da naj jo na rentgen pripeljem, ce to postane bolj pogosto. Od kar jo imam (skoraj eno leto), se ji je to ene trikrat zgodilo.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : nedelja 18 julij, 2010, 18:30:32 18:30 »

Ampak glede na to, da sem vedno malo na tesnem z denarjem - je smiselno da peljem na pregled? Da ne boste mislili da nocem al pa kaj ... ce je kaj narobe z njo mi sploh ni problem placat pregleda ... pac ...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : nedelja 18 julij, 2010, 18:38:54 18:38 »

Lej, se enkrat ... Iz tvojega opisa in brez da se dihurja vidi/slisi se ne da reci nic. Vsaj jaz ne. Ravno zato sem ti dala link do teme o reverse sneezingu in do posnetkov na youtubu, ce bo iz tega morda tebi jasno ali je to to ali ne (zal pa ni nobenega posnetka dihurja in moras pac malo pobrskati med razlicnimi posnetki psov - ki so nekateri videti in slisati povsem drugace in posnetki mack). Ker ce tvoja dihurcica pocne to, potem pac ni potrebna nobena panika. Ce pa dejansko ima tezave z dihanjem, pa pac je.

Moj zadnji odgovor pa se je nanasal na vprasanje, ali bi se dalo kaj ugotovit, ce jo peljes k veterinarju.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : nedelja 18 julij, 2010, 18:50:19 18:50 »

Ok. Bom se jas pocakala pa da vidim ce se bo kaj poslabsalo, poskusila posnet, ce se bo spet ponovilo. .. ker saj pravim, ne slisim tega vsak dan ... enkrat na par dni ... No, in ce se bo poslabsalo, bom jo peljala. Skoda mi je dat ne vem, 200eur za nekaj kar je povsem normalno pri zivalih ...
Ker ta zadnji posnetek, tega psa, je se fant reko, ki je bil poleg, da je kr podobno, pac malo pocasnejse je pa zvok je pac visji ... No, bom se spremljala malo, pa bomo vidli ...
Evidentirano
Strani: [1] 2   Gor