Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Jura na preiskavami  (Prebrano 1193 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
Jura na preiskavami
« : četrtek 02 oktober, 2008, 19:47:51 19:47 »

Jutri peljem Jurota da mu vzamejo kri - morata ju scentrifugirati in dostaviti na veterinarski fax kje naj bi opravili hemogram in diferencialno krvno sliko
namrec, Jura ma povecano jetro in slezeno, krvna slika mu ni bla idealna na zacetku terapije medrolom junija, pa morava precekirat kako je zdaj. na terapijo se ne odaziva kot bi moral, nivo glukoze mu se vrti okol 3 - nizko oziroma na to da je na terapiji 1 mg dnevno.
Od nedelje v svojo racjo zup'co dobiva silimarin ki naj bi pripomogel regeneraciji jetre.

ko bova tam, bodo pogledali uno zadevo ki jo ma na vratu (verjetno posledica injekcije)

drzite nam tace
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
Re: Jura na preiskavami
« Odgovor #1 : četrtek 02 oktober, 2008, 19:59:29 19:59 »

Bogec mali... Bomo držali vse pesti in vse tačke, ki jih premoremo... :)
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #2 : četrtek 02 oktober, 2008, 20:08:34 20:08 »

Tudi pri nas bomo držali tačke in mislili na Juro! ;)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #3 : četrtek 02 oktober, 2008, 21:52:26 21:52 »

Isto pri nas :yes: Vse 4 tacke in 8 okoncin :cheese:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
« Odgovor #4 : petek 03 oktober, 2008, 09:31:01 09:31 »

DRZIMO PESTI!!! SRECNO
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #5 : petek 03 oktober, 2008, 10:51:01 10:51 »

fala ljudovi :) evo, jurimo ...
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #6 : sobota 04 oktober, 2008, 22:52:00 22:52 »

bogom Juri smo vceraj scedili fajn krvi. jemali smo z obeh prednjih tacah, z vsake pa dobrega pol mililitra ker so tud pri mojemu vetu, tud na veterinarskom faxu delali nalaze - ko sva ga morala maltretirat se enkrat s vadjenjem, sem hotela da se s to krvjo naredi vse kaj se naredit da - biokemija, diferencialka ... zal mi je ker se nisem spomnila da scentrifugiramo malo i za nalaz hormona v enem privat laboratoriju ki opravlja take vrste testiranja za vsa ziva bitja, ampak ... naj bo. itak moramo cekirat kri za 2 mesece.
izkazalo se da Jura ma problem z jetrima ker so mo zvisani jetreni encimi, ma anemijo ... rekli sta mi da za zdaj nadaljujemo z terapijo za inzulinom in vsak den damo eno kasulo silimarina. moramo ponovit vadjenje krvi za 2 mesece. ne morem rec da sam noro srecna od preciznosti diagnoze, ampak, cakam se drugo misljenje od ene osebe ki joj ful zaupam.
Jura je bil zelo dober, potrpezljiv in pogumen, kot obicajno. najel se Nutri-Cala in napil Ferretona ... spal je celo vecer, samo sam ga zbudila jest in dat terapijo. danes je tak kot obicajno ... cekira svoj teritorij, cisti se in spi na nasi postelji. 
Evidentirano

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
« Odgovor #7 : sobota 04 oktober, 2008, 23:06:06 23:06 »

Ojoj! Nič kaj zavidljiva diagnoza.  :hm:

Upajmo na najboljše!
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #8 : sobota 04 oktober, 2008, 23:08:39 23:08 »

bogom Juri smo vceraj scedili fajn krvi. jemali smo z obeh prednjih tacah, z vsake pa dobrega pol mililitra ker so tud pri mojemu vetu, tud na veterinarskom faxu delali nalaze - ko sva ga morala maltretirat se enkrat s vadjenjem, sem hotela da se s to krvjo naredi vse kaj se naredit da - biokemija, diferencialka ... zal mi je ker se nisem spomnila da scentrifugiramo malo i za nalaz hormona v enem privat laboratoriju ki opravlja take vrste testiranja za vsa ziva bitja, ampak ... naj bo. itak moramo cekirat kri za 2 mesece.
izkazalo se da Jura ma problem z jetrima ker so mo zvisani jetreni encimi, ma anemijo ... rekli sta mi da za zdaj nadaljujemo z terapijo za inzulinom in vsak den damo eno kapsulo silimarina. moramo ponovit vadjenje krvi za 2 mesece. ne morem rec da sam noro srecna od preciznosti diagnoze, ampak, cakam se drugo misljenje od ene osebe ki joj ful zaupam.
Jura je bil zelo dober, potrpezljiv in pogumen, kot obicajno. najel se Nutri-Cala in napil Ferretona ... spal je celo vecer, samo sam ga zbudila jest in dat terapijo. danes je tak kot obicajno ... cekira svoj teritorij, cisti se in spi na nasi postelji. 
Evidentirano

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
« Odgovor #9 : nedelja 05 oktober, 2008, 00:18:08 00:18 »

OK. zdaj pa mi vi nekaj povejte! Ali se meni samo zdi da imamo vsi neke probleme s svojimi dihurčki ali pa je to res??!  :P Sašija so šivali, Žiži ima ECE, Vldaimir po vsej verjetnosti prav tako, tudi Taz nagaja zdravje...potem še tole...Zdi se, kot da se to ne bo nikjer končalo. :scared:
Pa še nekaj Wishmistress! Verjetno nisem prva, ki ti bo to rekla, ampak res vsaka čast da si kos 12im dihurčkom!! :yes: :yes: :yes:
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #10 : nedelja 05 oktober, 2008, 12:34:02 12:34 »

mislim da ta pogosta bolanost ni neka rec specificna za dihurje, ampak ko vzames v obzir kratkoco njihovoga zivljenja (okol 8 let), zgleda kot da bi bili bolani vsak mesec.
oni so kot vrsta podlozni inzulinomima in raznim vrstama novotvorb, to je ena stvar katero treba imet nekje v mislih ko se odlocate na to ali bi vzeli se katerega dihurja.
jaz vem komu ljubim posvecat svoje zivljenje i vecino mojega slobodnega i neslobodnega casa.
vcasih me prime obup in bi jokala tri dni - ne ker je tezko s njimi - nego ker je Jura ocitno zelo hudo bolan in se uzasavam mislit na to da je morda v bolecinah in mi ne more povedat, jaz pa sam prevec ogranicena da bi uganila. ampak, pusti me, odide ravno tak kot pride.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #11 : nedelja 05 oktober, 2008, 16:37:41 16:37 »

Saj bo! "problem" je v tem, da vsi clani tudi ne pisejo, potem pa izgleda tako kot da so samo tezave :yes: Evo, Nike in Willy sta v redu, pa Buba, Buda in ostali pa tudi :drool: Saso je bil pa pac malo storast, malo sem pa tudi jaz kriva, ker nisem odstranila potencialne nevarnosti.

V glavnem, Jurici drzimo pesti, da se cim prej pozdravi, zivljenska doba se pa meni spet ne zdi tako zelo kratka :think: No, ni ravno dolga, ampak.... Se dolgo nam bodo nagajali tile nasi :evilgrin: :ferret:
Evidentirano
Takle mamo! ;)
Strani: [1]   Gor