Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Rejci  (Prebrano 9928 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

rok123

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 27
Rejci
« : nedelja 10 april, 2011, 09:42:32 09:42 »

Živjo

Že kar nekaj časa bi rad kupil Belega dihurja a ne vem kje bi ga kupil :?:.Ker sem še začetnik sem se odločil, da bom kupil nekoliko starejšega starega okoli 5-12mesecev, ki je že socializiran, če pa nebi našel starejšega bi pa kupil mladička.
Kak se vam zdi nakup preko bolhe kakšne izkušnje imate?
Prosim za nasvet kje kupiti?

LP
Rok
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Rejci
« Odgovor #1 : nedelja 10 april, 2011, 11:54:04 11:54 »

Prosim, ce najprej odpres temo v kateri se bos predstavil (tukaj), kot je to doloceno v pravilih tega foruma.

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : nedelja 10 april, 2011, 12:00:23 12:00 »

Pri nakupu prek bolhe je tako kot povsod drugod, odvisno za katerega dihurja gre in kdo je tisti, ki ga prodaja. Misljena je predvsem socializacija, precej jih namrec menja lastnika zato, ker se prvi lastniki z njimi niso kaj dosti ukvarjali in precej jih grize. Takega dihurja je malo zahtevneje odvaditi od tega, se posebej, ce je to tvoj prvi dihur. Tako da ... vsakega je pac treba iti pogledati.

Sicer pa v Sloveniji ni nekih hudo kvalitetnih legel, misljeno predvsem z zdravstvenega vidika. Nobeden od rejcev ne dela nikakrsnih zdravstvenih testov, zelo redki so tisti, ki sledijo potomce dihurjev, ki jih parijo in zal so zelo redki tudi tisti, ki mladicem nudijo potrebno preventivno zdravstveno oskrbo (razglistenje, vsaj 1x cepljenje proti pasji kugi). Vecina jih pac nabavi dihurja, potem se jim, nimam pojma zakaj, zdi, da bi bilo pa blazno fajn, ce bi se njihov dihur razmnozeval, najdejo prvega dihurja nasprotnega spola in voila ... Seveda se vecina ne pozanima o zdravstvenem stanju svojih dihurjev (bolzeni, ki so dedno prenosljive je precej, prisotne so tudi pri nas), ne vedo niti tega, ce slucajno dihurji, ki jih parijo, niso v bliznjem sorodstvu (bratje, sestre, ...)
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

rok123

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : nedelja 10 april, 2011, 14:04:48 14:04 »

Prosim, ce najprej odpres temo v kateri se bos predstavil (tukaj), kot je to doloceno v pravilih tega foruma.

Se opravičujem ampak sem mislil da se predstaviš ko že enkrat imaš svojega dihurčka  ;)
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #4 : nedelja 10 april, 2011, 15:06:36 15:06 »

Jaz sem svojo dihurčico izsledila na Bolhi in ni bilo nobenih težav. Bila je lepo socializirana, ni grizla, edino z uporabo wc-ja smo imeli šolo 2 dni ;)
Evidentirano

c4ndle.light

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.407
« Odgovor #5 : nedelja 10 april, 2011, 16:27:51 16:27 »

Na bolhi dobiš vse od A-Ž. Lahko imaš srečo in naletiš na dihurja s katerim je vse ok, lahko pa take sreče nimaš.
Evidentirano

rok123

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : nedelja 10 april, 2011, 19:58:14 19:58 »

http://www.bolha.com/zivali-ostalo/dihur-in-kletka-prodam-ugodno-skupaj-oglas1273622519#

Tole mi je padlo v oči :)..Bom videl kaj mi bodo odpisali ju3 pa še pokličem..

Mnenja?
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #7 : nedelja 10 april, 2011, 20:41:43 20:41 »

Vizualno izgleda krasno :smitten: :wub: Verjetno se ga je spet nekdo naveličal ali ''nepričakovano'' dobil alergijo :rolleyes: :supid: Malo povprašaj po zdravju in kastraciji. Če je star 1 leto še ne pomeni, da je kastriran.
Evidentirano
Strani: [1]   Gor