Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: vprašanja pred nakupom dihurčka  (Prebrano 8100 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

nimmala

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2
vprašanja pred nakupom dihurčka
« : ponedeljek 25 julij, 2011, 11:14:47 11:14 »

Imam par vprašanj glede obnašanja dihurčkov, ki bi jih morala razjasniti pred nakupom, in sicer:

1. Živimo v pritličnem stanovanju, ki je odprtega plana. Lahko pričakujem, da mi, ko odprem vhodna vrata, dihurček zbeži ven? Bi ga morala vsakič dajati v kletko, preden odprem vrata? Je nevarno, da ugre skozi odprto okno? Tisti, ki jih imate spuščene po stanovanju, kako odpirate balkonska vrata, okna, vrata, itd?

2. Kako se dihurčki dejansko obnašajo na povodcu? Jih prav peljete na sprehod, ali jih odnesete/odpeljete kam v naravo in tam malo držite na povodcu? Hočem reči, hodi kot pes na povodcu, ali je povodec bolj za njegovo varnost, ko se igra kje na travi?

3. Kolikor berem, se ga da navaditi na mačji wc. Velja to tudi za zaprte wcje - tiste z vratci? Zakopljejo iztrebke kot mački?

4. Kaj naredite, ko greste na dopust? Kam ste ga že vzeli s sabo, kakšne so vaše izkušnje s tem? Kdo vam ga pazi, kako se dihurček obnaša v varstvu? Predvidevam, da je varstvo dihurčka veliko bolj zahtevno od varstva psa ali mačke. Je res?

5. Kako dobro prenašajo vožnjo z avtom? Imeli smo psa, ki je užival v avtu, mačka, ki se je najbolj na svetu bal vožnje, kaj lahko pričakujemo od dihurčka?

6. Na nekem drugem forumu sem zasledila informacijo, da se na tem forumu člani dogovarjajo tudi za srečanja. Me lahko prosim napotite na te strani? Se je mogoče kakšen lastnik dihurčka z Obale pripravljen dogovoriti za srečanje?

Hvala in lp
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
Re: vprašanja pred nakupom dihurčka
« Odgovor #1 : ponedeljek 25 julij, 2011, 11:29:45 11:29 »

Pozdravljena,

bom kar na hitro poskusila odgovoriti na tvoja vprašanja, potem me bodo pa še ostale dopolnile.

1. Ja, vsekakor. Pobegniti bo poskušal skozi vsako najmanjšo luknjo, skozi vrata pa sploh. Ker ga vse zanima, se bi tako izgubil, saj ne bi našel več nazaj domov. Kljub temu, da je balkon / okno visoko, mu to ne preprečuje, da ne bi poskusil pobegniti tam. Dihurčki imajo zelo slabo globinsko razpoznavo, in ne vedo kako daleč bodo padali, ko enkrat stopijo z okenske police / balkona. Torej to bi morala vse zaščititi.

2. Odvisno od vsakega dihurja. Večinoma se hočejo izmuzniti, splezati v kakšno luknjo, ipd. Je pa vse tudi zelo odvisno od tvoje vztrajnosti. Jaz sem pol leta skoraj jokala vsakič, ko sem ga peljala ven, potem se je pa navadil in obožuje sprehode. Čeprav še vedno leze v vsako luknjo in ni niti približno kot pes (on pelje mene na sprehod, ne jaz njega), saj lahko 1-minutna pot z lahkoto postane 1-urna pot. In pa oči vedno na špičke, saj moraš vedno paziti na morebitne spuščene pse.

3. Katerikoli mačji wc - čeprav pričakuj, da bo v vsaj 30% primerih še vedno šel v napačen kot - zanalašč. :cheese:

4. Jaz najraje svojega diuhurčka dam v varstvo preko tega našega foruma. Najde se veliko ljudi, ki z veseljem popazijo na tvojega dihurčka in poskrbijo zanj, ko te ni. Meni osebno se zdi brez veze žival izpostavljati večjemu stresu, če za to ni potrebe. Poleg tega lahko tako oba (in ti in on/a) spoznata nove prijatelje!

5. Spet odvisno od živali. Šiš rad praska po transporterju 2 uri skupaj, eni se slinijo, bruhajo, spet tretji spijo...  :sleep:

6. Ja, tukaj se dogovarjamo. Če bi se rada dogovorila za obisk s kakšnim dihurjem / dihurskim lastnikom, je za to namenjena tale tema: link

Pa kar pogumno prebiraj forum. Dihurčki so sicer zelo ljubke živalce, ampak tudi zahtevne. Prepričaj se, da mu lahko nudiš kar potrebuje - preden si ga omisliš.  :yes:

« Zadnja sprememba: ponedeljek 25 julij, 2011, 11:32:07 11:32 Andja »
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

klawdyy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 736
« Odgovor #2 : ponedeljek 25 julij, 2011, 11:45:54 11:45 »

1. Dihurček se ti lahko zelo hitro zmuzne med vrati, če nisi dovolj pazljiva. Najbolje je, da ga kadar odpiraš vrata vzameš v naročje ali pa to narediš zelo previdno oz. v tistem trenutku dihurčka z nečim zamotiš. Nevarnost, da ti uide skozi okno je kar velika(pri meni se Binč takoj zažene proti oknu, ker mu blazno paše, če malo popihlja :) ), zato je najbolje, da okna zaščitiš s kakšno mrežo ali pa luftaš takrat, ko je dihur varno pospravljen v kletki.

2. Na povodcu ti kot pes ne bo nikoli hodil, se pa sčasoma lepo navadi, da sledi nogam in gre vsaj približno tja kamor se ti zazdi. Seveda se zapiči v vsako stvar, nujno je potrebno kopat kakšne luknje ter skočit v vsako lužno in se po celem telesu našpricati z blatom :)

3. Mojih dveh si ravni ne predstavljam, da bi morala še kakšen dodatni napor vlagati v to, da bi rinila skozi vratca, ko je treba na wc, saj je še to, da se v tisto škatlo skobacata, včasih prevelik napor :) Se jih pa seveda, da navaditi tudi na to. Iztrebkov pa ne zakopljejo, razen slučajno kadar imajo kakšne kopalne podvige po wc-ju :)

4. Tudi jaz sem mojadva dala v varsto preko foruma(Maji), ker nikomur drugemu mojih zverin ne bi zaupala, sploh ne domačim, ker smo imeli že zelo slabe izkušnje s tem. Sicer ga s seboj lahko vzameš, če kam greš, vendar bi jaz to storila samo v primeru, da točno vem kam grem, torej kakšno bi bilo to stanovanje(če bo dihur lahko spuščen ali ne) in poleti na morje nikakor nekam kjer ni klime. Ne svetujem ti, da jih imaš kje v kakšni hotelski sobi, tudi če so hišni ljubljenči dovoljeni.

5. Večina se jih na vožnjo hitro privadi, lahko pa so tudi tako kot je Andja napisala kakšni problemi z bruhanjem, slinjenjem, itd.. No vsaj kakšnega praskanja je sigurna skoraj vsak deležen :)

Evidentirano

Anchy

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 5
Par vprašanj pred nakupom
« Odgovor #3 : ponedeljek 25 julij, 2011, 22:15:30 22:15 »

Heii! :)
No, kot sem že tudi v predstavitveni temi napisala, da imam par vprašanj pred nakupom, jih bom zastavila kar semle :)
Upam da sem izbrala pravo temo, drugače jo pa prosim premaknite na pravo mesto.

Torej.. da se napotim k vprašanjem :D

1. Ali dihur skače?
Okej.. mogoče se res smešno sliši, ampak me resno zanima.Pa tega res nisem nikjer zasledila. Imam namen ubistvu narediti tako, da bi imela v svoji sobi(ker imam pač dovolj veliko) narejeno kot nekakšno ograjco, znotraj ograjce pa kletko in še en podenj od kletke za njegov wc. Potem pa kar bi še ostalo prostega, pa bi imela pač razne tunelčke in igračke za igrati. Vendar sem se pri tem vedno utavila pri tem, ker ne vem ali dihurji sploh skačejo in koliko bi morala biti potem tista ograja visoka, če bi že bila?

2. Samček ali samička?
To me vsekakor preganja. Ali samčki res bolj smrdijo od samičk? Ali nekaj podobnega? No, nevem.

3. Kastracija in sterilizacija
Torej.. zanima me, če je to obvezno? Nekje sem prebrala, da lahko pri samčku to naredi slabo kri, pri samičkah pa, da lahko celo umrejo, saj ima tisto ovulacijo, kjer čaka da jo nekdo oplodi.. Sicer mi je pa nekdo povedal da ni obvezna prav zares, vendar je zaželjena, saj je potem tudi žival bolj 'tvoja'.

4. Velikost kletke
Tudi to vprašanje je precej pogosto. Zanima me, koliko bi morale biti mere. Ampak naj poudarim, da imam namen imeti dihurčka v kletki samo za spanje in včasih malo podnevi... torej bi bila lahko kletka tudi manjša, ker itak v njej nebi preživel toliko časa? Ker sedaj doma imam neko kletko, ki je seveda premajhna zanj.. mere so 53x26x36 (namenjeno je bilo seveda hrčkom).. zato sem na ogled postavila neko kletko na oglasu, kjer naj bi bile kletke izdelane prav za dihurje, mere pa so 80x35x40... bi bilo to dovolj? Za wc, bi pa uporabila kar podenj od te za hrčka...

5. Starost
Koliko naj bo star, ko bi ga kupila.. prvič seveda? Ali je boljše da mlajšega, in ga s tem privadim pač nase že od majhnega.. ali pa že bolj odraslega, ki bi bil že socializiran in vse?

6. Grizenje kablov
Ker imam po sobi res ogromno kablov, potem to pomeni, da bi morala res vse zavarovati, saj je nevarnost njegovega pregriza le-njih?

Hvala za odgovore in oprostite številu vprašanj  :ashamed:
Evidentirano

frajla

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 268
Re: Par vprašanj pred nakupom
« Odgovor #4 : ponedeljek 25 julij, 2011, 22:36:17 22:36 »

Pozdravljena.
Veseli smo tvojih vprašanj in radi beremo da se bodoči lastniki dihurjev vsaj malo zanimajo v kaj se spuščajo.
Odgovori te čakajo že napisani v forumu,poiskati jih poskusi sama.Če boš pridno brala,boš do konca počitnic vedela kar nekaj o dihurčkih.
Mogoče te bo tale moj odgovor malo presenetil,ampak saj veš kako pravijo:"brez muje se še čevelj ne obuje".
Torej:veselo se loti branja. Ko boš že skoraj vse vedela o zverinah te povabim na obisk,da vidiš kako to izgleda pri meni in mojih treh kocinah.
Lp :hiya:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : ponedeljek 25 julij, 2011, 22:45:06 22:45 »

1. Ali dihur skače?
Okej.. mogoče se res smešno sliši, ampak me resno zanima.Pa tega res nisem nikjer zasledila. Imam namen ubistvu narediti tako, da bi imela v svoji sobi(ker imam pač dovolj veliko) narejeno kot nekakšno ograjco, znotraj ograjce pa kletko in še en podenj od kletke za njegov wc. Potem pa kar bi še ostalo prostega, pa bi imela pač razne tunelčke in igračke za igrati. Vendar sem se pri tem vedno utavila pri tem, ker ne vem ali dihurji sploh skačejo in koliko bi morala biti potem tista ograja visoka, če bi že bila?
Skacejo, ampak ne ravno v visino. Bo pa ograjico, ce ne bo dovolj trdna, dovolj visoka in iz enotnega materiala (pleksi, les), podrl ali pa enostavno preplezal.

Citat
2. Samček ali samička?
To me vsekakor preganja. Ali samčki res bolj smrdijo od samičk? Ali nekaj podobnega? No, nevem.
Stvar osebne odlocitve in preferenc. Oboji imjo, ce so nekastrirani mocan vonj, samci v vecini primerov veliko intenzivnejsega, je pa kastracija tako ali tako priporocljiva za oboje, za samice celo nujna. Pri vonju kastriranih zivali pa ni razlike gled ena spol.

Citat
3. Kastracija in sterilizacija
Torej.. zanima me, če je to obvezno? Nekje sem prebrala, da lahko pri samčku to naredi slabo kri, pri samičkah pa, da lahko celo umrejo, saj ima tisto ovulacijo, kjer čaka da jo nekdo oplodi.. Sicer mi je pa nekdo povedal da ni obvezna prav zares, vendar je zaželjena, saj je potem tudi žival bolj 'tvoja'.
Za samice je nujna, ker cisto zares lahko poginejo, nekastrirani samci pa tiste pol leta v letu, ko se gonijo, smrdijo, markirajo in veliko njih je agresivnih.

Citat
4. Velikost kletke
Tudi to vprašanje je precej pogosto. Zanima me, koliko bi morale biti mere. Ampak naj poudarim, da imam namen imeti dihurčka v kletki samo za spanje in včasih malo podnevi... torej bi bila lahko kletka tudi manjša, ker itak v njej nebi preživel toliko časa? Ker sedaj doma imam neko kletko, ki je seveda premajhna zanj.. mere so 53x26x36 (namenjeno je bilo seveda hrčkom).. zato sem na ogled postavila neko kletko na oglasu, kjer naj bi bile kletke izdelane prav za dihurje, mere pa so 80x35x40... bi bilo to dovolj? Za wc, bi pa uporabila kar podenj od te za hrčka...
Ne, obe kletki sta premajhni. Vsaj 80x60x60 naj bi bile dimenzije za enega dihurja. Izjema so razne zacasne namestitve (karantena, potovanje, ...)

Citat
5. Starost
Koliko naj bo star, ko bi ga kupila.. prvič seveda? Ali je boljše da mlajšega, in ga s tem privadim pač nase že od majhnega.. ali pa že bolj odraslega, ki bi bil že socializiran in vse?
Starejsi, ze socializiran in vse.

Citat
6. Grizenje kablov
Ker imam po sobi res ogromno kablov, potem to pomeni, da bi morala res vse zavarovati, saj je nevarnost njegovega pregriza le-njih?
Naceloma ne. Se pa na vsakih sto dihurjev najde en junak, ki kable grize. Mislim, da imamo na forumu enega takega, sem pa pozabila koga.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Anchy

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : torek 26 julij, 2011, 00:45:18 00:45 »

Mhm, res se hočem o vsem pozanimati in izvedeti čim več, da ne bo potem kakšnih presenečenj ;)

No, da malo odgovorim.
1. Ja, ubistvu sem imela v mislih ograjo iz lesa... samo potem nisem vedela, koliko naj bi bila visoka. Sicer pa... kaj pa pravite na to, da bi ubistvu 'njegov teritorij' naredila tako, da bi ubistvu bil v mreži notri...mislim pač... da bi bila pač mreža kot nekakšna 'kletka' ,.. ampak v teli mreži notri bi bil pa dihurček, pa razne igračke, kletka samo za spanje, pa pač wc... okej, nevem če je to sploh možno, ampak zato pa pač sprašujem. Isto ubistvu kot sem sedaj mislila z ograjo iz lesa, samo da bi bila povsod mreža namesto lesa... potem bi bilo lahko še višje v višino in bi imel več prostora ;)

2. Aha.. a pa je potem pri samcih- kastriranih seveda, tudi še vedno močnejši vonj, še vedno kdaj postane agresiven in še veno označuje svoj teritorij oz. markirajo? A potem to vse izgine, ko je enkrat kastriran? Koliko približno pa pride kastracija ali sterilizacija? Ubistvu bi jaz ful rajše samčka imela :D Ampak nič tko tehtnih razlogov.. samo lepše ime mam za njega xD

4. Aha. Še eno vprašanje... ali je možno narediti kletko tudi sam doma? In iz česa naj bi bila.. to samo tako sprašujem.. kot informativno :)

5. Koliko starega pa bi bilo potem najbolje vzeti? Kaj pa bi bilo, če bi vseeno vzela mlajšega, malo manj socializiranega in  pač mladega?

6. Aha, no potem pa vredu :)

Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #7 : torek 26 julij, 2011, 03:52:23 03:52 »

Vsekakor mora biti ograja vsaj enih 40 - 50 cm na vrhu popolnoma gladka/ploscata, brez oprimkov, drugace dihurji cez zlezjo.
Jaz imam v dnevni sobi za njih ograjen prostor, ograja je visoka 110 cm. Na krajsi stranici so na vrhu tudi vrata, visoka 50 cm. Ce so ta odprta, trije moji dihurji (en nadpovprecno velik samec in dve cisto povprecni samici) brez najmanjsega problema skocijo do roba in zlezejo ven.

Ce mislis, da bo samo ograda s kletko za dihurja dovolj, se motis. Za ponoci in ko te ni doma je ze v redu, za cez dan bo pa premalo.

2. Kot receno, spol je cisto osebna preferenca. Goneci samci imajo izrazit vonj, nekateri mocnejsi kot drugi. Imajo pa tudi mastno dlako, obcaaasno so po trebuhu polulani in zoprni do vseh ostalih dihurjev naokrog (pozitivno pri vsem tem je, da imajo veliko misicne mase in tudi znatno bolj okrogli so). Po kastraciji traja okoli dva meseca, pri nekaterih vec in pri drugih spet manj, da izgubijo vonj in postanejo spet "normalni". Markiranje in agresija pocasi izgineta, ceprav meni en samec se vedno nakazuje markiranje, ceprav nic ne spusti ven.
Seveda je s posegom pri samcih, no pa tudi pri samicah, pametno pocakati kolikor dolgo se da, stane pa nekje okoli 100€ +/- 20€ ce se ne motim.

4. Spodobno kletko se da narediti iz kaksne dovolj globoke omare, polic... Malo po internetu pobrskaj, je polno fotografij in nacrtov.
Meni se zdi, da je najboljsa ideja kletko kupiti. Lazjejo je ohranjati cisto, najbolj prakticno je, ker je ze vnaprej prilagojena zivalim. zooplus.de/.com ima par kletk, ki so za dihurje super in tudi prav poceni :)

5. Jaz osebno najraje vzamem mladica. Nekdo drug nima nic proti posvojitvi odraslega. Ne mores pa dihurja kupovati tako kot sir, postaranega tocno na starost, ki tebi ustreza. Ali pri vzreditelju kupis mladica (nad 8 tednov starega) ali pa posvojis brezdomcka. Koliko je ta star, je pa cisto odvisno.
Kaj tocno mislis s socializirani?
Vsi mladi dihurji bi morali biti socializirani. Ce seveda naredis domaco nalogo in se k nakupu spravis tako kot se zagre in ne nabavis prvega, ki ga najdes v kaksnem oglasniku ali trgovini.
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
« Odgovor #8 : torek 26 julij, 2011, 10:12:15 10:12 »

Jaz imam 2 kletki - eno doma narejeno in eno kupljeno (manjšo, tako za zajce, da jo prestavim na hodnik za čez noč). Prednost doma narejenih je, da lahko prilagodiš mere in daš kletko v "tisti" določen kot, kjer želiš da je. Je pa ogrodje železno in je na kolesih, kar je fajn ko čistiš. Ampak če bi bila še enkrat na tistem začetku, bi kletko raje kupila - pač zgledajo dosti bolj okusne (pa ne da je moja grda, ampak...).

Jaz sem kupila mladička  :baby: (in to samo zato ker je bila tako čuuudovita mala beba  :smitten:) in kot se je potem izkazalo - totalno nesocializiran dihur. Potem sem malo zgrešila pri socializaciji (ker pač nisem imela izkušenj in sem se premalo pozanimala glede tega), dosti pa naredi tudi dihurjev karakter. Probleme imamo še danes, ko je stara že 2 leti: grize vse ostale - ravno včeraj je mamic spet oklala prst ko jo je želela pobožat (tolerira le mene, tudi igra se samo z mano), po hiši se ne more podit, razen če sva sami doma, zelo je preplašena,...
No iz mojih izkušen je boljše, da si za 1. dihurja vzameš takega, ki so ga socializirali tisti ki to bolj znajo :).
Evidentirano

klawdyy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 736
« Odgovor #9 : torek 26 julij, 2011, 10:33:27 10:33 »

Se pa na vsakih sto dihurjev najde en junak, ki kable grize. Mislim, da imamo na forumu enega takega, sem pa pozabila koga.
No mi imamo tega junaka, ki ima piko na kable in je bilo kar veliko dela, da smo vse skupaj zaščitili tako kot je treba(umaknili večino vseh kablov in jih speljali po rorih iz druge sobe) in sedaj ni več v preveliki skušnjavi. Drugače pa je tako, da bi eni grizli vse kar vidijo, drugi se pa pač mirno sprehodijo mimo vsake stvari :) No edino kar se gume tiče, mislim, da se ji noben ne more upreti :)
Šele, ko boš dihurja pripeljala domov, boš videla kaj vse je tisto kar ga izjemno interesira in mimo česa ne more. Pri meni skoraj ne mine dan, ko spet odkrijeta kaj novega in gremo spet vse jovo na novo preurejati.

Kar se pa kletke tiče, mora pa le ta biti res ogromna in mere, ki jih je napisala Maja, so res minimalne, tudi če gre le za spanje, saj se dihur ponoči zagotovo vsaj enkrat zbudi in se mora imeti vsaj kam premaknit. Zagotovo ga boš pa morala tudi kdaj iz različnih vzorkov za nekaj ur zapreti in če res nimaš sobe, ki je prilagojena zgolj za dihurje, bo to pač morala biti kletka.
Evidentirano

Anchy

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : torek 26 julij, 2011, 13:26:34 13:26 »

Eto.. po vseh telih odgovorih, za katere se vam res prisrčno zahvaljujem, sem ugotovila, da brezveze da nekaj eksperimentiram z nekimi ograjami, ki še sama točno ne vem kako bi stale... in najbolje, da kupim kletko za dihurje :)
Danes sem šla gledati v 2 ZOO trgovini... in bila pri eni res pozitivno presenečena ;)
Pri eni je bila že zunaj trgovine taka železna kletka, trinadstropna, s koleščki, ampak nič notri.. pa nič kaj posebnega.. pa bila je okoli 175€.
Pri drugi trgovini sem pa našla smz da dvonadstropno ali trinadstropno(se ne spomnim xD) , že napolnjeno z igračami, igrali in vsem potrebnem, še pisana je bila, samo brez koleščkov smz... in je bila 104€ :)
Tako da se mi je res priljubila.... mere so bile pa mislim da dovolj velike, saj je prav kletka za dihurje, pa še povsod pri vsaki kletki sem gledala mere, tako da se od vseh sedaj žal ne spomnim od tele... vendar mislim da bi bilo dovolj.. ker je bila res ogromna, no :)

In sem razmišljala tudi o tem, da pač bo mogoče res kakšen dan, ko ga nebom toliko vlačila po rokah in ne bo toliko spuščen, tako da bo res rabil neko fest kletko, da se bo lahko tam mirno zabaval notri ;)
Tako da ja.. bom pač kupila eno tako lepo kletko, kje bo vse imel notri, tako da se bo zabaval tudi takrat, ko bo zaprt in me ne bo doma :) Sicer pa mislim imeti vsaj večino dneva ga ves čas zunaj kletke.. :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : torek 26 julij, 2011, 13:42:44 13:42 »

Preden nabavis lepo pisnao kletko z vsemi igrali, prosim napisi model kletke, ali pa v podforumu o opremi http://www.zverinice.com/forum/index.php/board,46.0.html malo preberi o izkusnjah s posameznimi kletkami, ker to kar se dobi pri nas, je precej ubogo in bolj kot ne neprakticno, ce ze ne neuporabno.

Enako ti svetujem za vso ostalo opremo in hrano, ker RES nima smisla, da izumljas toplo vodo, kupis neke drage stvari, ki pa se bodo na koncu izkazale za precej neuporabne, vsekakor pa nevredne svojega denarja. Na forumu je napisanih en kup izkusenj in uporabnih informacij, je pa res, da je precej tem za prebrati ...

Prav tako ti toplo priporocam, da se, pred zacnes nakupovati opremo in iskati dihurje, te prej v zivo ogledas pri katerem od clanov foruma.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Anchy

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : sreda 27 julij, 2011, 01:07:59 01:07 »

Hm.. ja xD
Na pamet modela sicer ne vem, bom pa sigurno šla še enkrat gledati vse tiste kletke in te reči. Malo me je že kar sram, saj sem res velikrat šla v te bližnje trgovine za živali, ampak kaj moram xD  hehe :)

ko bom imela več časa, bom definitivno prebrala vse teme tam ;)
hvala =)

hm, ja.. tudi to načtrujem.

frajla .. ko si ravno že rekla, da me povabiš domov, ko preštudiram vse to znanje in to.. kje pa živiš? =)
Evidentirano

frajla

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 268
« Odgovor #13 : sreda 27 julij, 2011, 16:08:08 16:08 »

Se zmeniva na ZS.Danes se izstrelimo na morje in smo v torek drug teden nazaj.Si piševa,do takrat pa beri in uči se punca.
Evidentirano
Strani: [1]   Gor