Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Kam z iztrebki  (Prebrano 2147 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Kam z iztrebki
« : nedelja 16 oktober, 2011, 12:15:12 12:15 »

Te teme se nimamo, jaz sem pa ocitno precej drekasto razpolozena ... :angel:
Kako in kam pakirate iztrebke? Jaz uporabljam LitterLocker http://www.zooplus.de/shop/katzen/katzentoilette/litterlocker_litterchamp/litter_locker/93017, z majhno modifikacijo - uporabljam obicajne vrecke, ali pa tiste malo vecje za smeti. Odvisno od velikosti jih "napnem" in potem mecem iztrebke skozi zgornjo luknjo, ali pa enostavno LL odprem in imam notri zavito vrecko. Ko je polno, gre v navadne smeti ...
Mi je rec precej fajn, ker se bistveno manj voha kot iz kaksne navadne kante za smeti (dihurji niso tak problem, vecjo stalo sproduciarjo macki), vreca z dreki se mi ne valja kar nekje, oz. mi vsakega drekca ni treba nosit v smeti/wc.

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Mija

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 222
Re: Kam z iztrebki
« Odgovor #1 : nedelja 16 oktober, 2011, 12:37:29 12:37 »

Jaz poleti, ko je Mija v zunanji kletki mečem drekce v ciprese ali pa preko ograje v kot na dvorišče za hišo. Moji so se na začetku kr pritoževali, potem pa so ugotovili, da tako ali tako prvi dež drekce odnese.

Pozimi pa je malo bolj zabavno... Običajno jih mečem v te tanke vrečke (Mercator varianta), jih zavežem dol in vsakih nekaj dni odnesem.

Se pa pozna, da se Mija pripravlja na zimo, ker poje občutno več, kar se seveda pozna na njeni teži in količini drekcov! :)
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #2 : nedelja 16 oktober, 2011, 13:51:57 13:51 »

Jaz imam tudi litter locker ampak ga nisem uporabila ze par mesecev. Sem ga pa redno uporabljala ko so imele zivalice v straniscih kristalni pesek. Za tisto, razmeroma majhno kolicino odpadkov je bil fantasticen. Vonj je ostal notri in vrece se niso valjale naokrog.
 Pri lesnih briketih ga pa v enem dnevu napolnim in mi je brezveze. Napolnim eno 25-30 litrsko vreco na dan, ki gre direktno v jasek za smeti (mega pogruntavscina mimogrede).
Evidentirano

klawdyy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 736
« Odgovor #3 : nedelja 16 oktober, 2011, 14:02:14 14:02 »

Mi tudi uporabljamo LitterLocker in moram reči, da je razlika med prej in zdaj očitna. Prej sem tudi jaz v vrečke vse dajala in jih na dva dni odnašala. No iz tistih vrečk je še vseeno kar precej smrdelo, kljub temu da so bile močno zavezane. No sedaj že nekaj časa uporabljam LL in vonj sploh ni več prisoten(no ja edino, ko ga odprem, da kaj notri vržem) pa še Binč se ne more dokopat do vsebine :) Je pa tudi pote. kar praktično, ker vrečko samo zavežem in vržem v navadne smeti. Je pa res to kar je Maša rekla, da se pri lesnih briketih kar hitro napolni, samo jaz imam 3 dihurje manj :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : nedelja 16 oktober, 2011, 14:57:31 14:57 »

Pri lesnih briketih ga pa v enem dnevu napolnim
Kaksne pa imas? To imas najbrz prav brikete (tiste, ki potem razpadejo v "prah"), ne "lesen pesek".
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : nedelja 16 oktober, 2011, 16:22:04 16:22 »

Ja, prav brikete, za kurjavo. Ko se zmocijo razpadejo v take majhne opilke.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #6 : nedelja 16 oktober, 2011, 20:07:07 20:07 »

Jaz dvakrat do trikrat na dan sčistim wc tako, da vzamem majhne plastične vrečke, ki so ponavadi za sendviče :rolleyes:, si eno nadanem na roko, v drugo pa mečem. Na koncu vrečko dobro zavežem in jo vržem v navadne smeti. Razmišljampa, da bi kupila razgradljive bio vrečke in to potem šibala kar med bio odpadke.
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #7 : nedelja 16 oktober, 2011, 20:25:42 20:25 »

Tudi jaz uporabljam litter locker in se nam odlično obnese. Prej sem vedno nekaj pacala s tistimi vrečami polnimi dreka, zdaj pa je super.
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : nedelja 16 oktober, 2011, 20:34:14 20:34 »

Ne smes metat iztrebkov (razen od rastlinojedih zivali = glodavcev, kuncev, ...) med bio odpadke. Tudi, ce uporabljas Oko plus ali kateri drug biorazgradljiv posip. Peska in kristalov pa sploh ne.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : nedelja 16 oktober, 2011, 21:26:42 21:26 »

Aja? A ni to vse kao bio? :huh:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : nedelja 16 oktober, 2011, 22:10:20 22:10 »

Pesek (obicajen) vsekakor ni. Ostalo je, ampak ne sme na kompost kar pocnejo z bio odpadki. Pa tudi sicer na kanti (in strani od Snage) pise, da zivalski iztrebki ne sodijo notri.
Konkretno posip Okoplus je sicer lesen, ampak ce ga vrzes na kompost (probala, na sreco v zelo majhni kolicini) nastane iz njega ziva packarija ...
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : nedelja 16 oktober, 2011, 22:23:54 22:23 »

Aha, verjetno iztrebki sodijo med t.i. "nevrne odpadke"  :cheese: Hvala za tole!
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #12 : ponedeljek 17 oktober, 2011, 07:51:47 07:51 »

Jaz vse wc odpadke mečem med biološke odpadke (tudi pasje iztrebke). Je pa res, da nam smeti odvaža drugo podjetje. Smo jih enkrat vprasali kako je s tem in je bilo rečeno, da gre lahko v bio. Kdo bi vedel kaj je sedaj res...  :rolleyes:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
« Odgovor #13 : ponedeljek 17 oktober, 2011, 08:40:19 08:40 »

tudi jaz jih mecem v bio.odpadke. Nisem cvedela, da to ni ok.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : ponedeljek 17 oktober, 2011, 08:50:43 08:50 »

Jaz jih mecem v navadne smeti, prav tako Gustavsonov pridelek. Res pa je, da mi nimamo bio locenih :)
Evidentirano
Strani: [1] 2   Gor