Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Misli za nakup  (Prebrano 4823 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

trno

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3
Misli za nakup
« : četrtek 16 februar, 2012, 12:57:49 12:57 »

Pozdravljeni vsi skupaj.

Sem malo presenečen da imajo dihurje večinoma dekleta tukaj, a brez skrbi. To me ni prestrašilo.

Malo o meni in kje živim:

Lahko bi rekel da od samega rojstva živim z živali na mali kmetiji v vasi. Psi, mačke, itd... je vsakdanjost tukaj. Osebno treniram pse in delam z njimi celo življenje (star bom 30). Vendar imam nekakor teške pomisleke za domačega dihurja. Ker se mi vidi šibak in "ranljiv" v okolju kjer se stalno giljejo mačke in psi.

Namreč moj pes (star bo počasi 14 let) ni na lancu in jaz mojega dihurja (če bi ga kupil) ne bi imel v kletki ampak odprt prost za njegovo prosto gibanje.

Vprašanja:

Ima kdo izkušnje nabavo dihurja iz tujine ?

Njegova barva in karakter se mi je zasvetil, link: http://www.mindspring.com/~ferrets/index.html

Do kake meje in starosti se lahko dihur uči ? Bo tudi to ubogal ?

Kako dihur reagira na nepovabljene mačke in pse ? Je mačkam kos ali problem ?

Je velik raziskovalec in bi se mi pomotoma izgubil, ali je to odvisno od učenja ?

Kakšen tip odprte "igralnice" predlagate (imam 2-3 računalnike ipd.... kablovje) ?

Imam narobe mišljenje za odprt tip vzreje ? Dihur bi imel odprto kletko v moji sobi im se prosto gibal po hiši po njegovi volji. Ko pa bi šel ven delat, pa bi zunaj bil prost.

« Zadnja sprememba: četrtek 16 februar, 2012, 13:02:30 13:02 trno »
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: Misli za nakup
« Odgovor #1 : četrtek 16 februar, 2012, 13:03:03 13:03 »

Dihur vsekakor ni primeren za odprt, neograjen prostor, kjer bi bil brez stalnega nadzora. So sicer zelo učljivi, vendar se ne morejo primerjati s psi. Verjetno bi kar hitro odtaval in končal na cesti, v gobcu kakšnega psa ali pod lopato prijaznega soseda.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : četrtek 16 februar, 2012, 13:56:02 13:56 »

Do kake meje in starosti se lahko dihur uči ? Bo tudi to ubogal
Starost - neomejeno. Ubogal bo, ampak do neke meje. Za primerjavo vzami macke, so jim karakterno bolj podobni kot psom. Kar seveda ne pomeni, da so povsem taki kot macke.

Citat
Kako dihur reagira na nepovabljene mačke in pse ? Je mačkam kos ali problem ?
Brez nadzora in z nepoznanimi zivalmi - ne se igrat ...

Citat
Je velik raziskovalec in bi se mi pomotoma izgubil, ali je to odvisno od učenja ?
Ja, so izredni raziskovalci in tudi zelo iznajdljivi. Zlezel bo povsod kamor bo vtaknil glavo, ne glede na to, ali tja sme ali ne. Pozabi na to, da bos imel dihurja spuscenega po celi hisi, ali celo zunaj. Vsaj, ce zelis dolgo in srecno zivljenje, brez nepotrebnih stroskov pri veterinarju. Kar zacni z branjem tega dela foruma.

Citat
Kakšen tip odprte "igralnice" predlagate (imam 2-3 računalnike ipd.... kablovje) ?
Soba, prirejena dihurju. Ce je to tvoja soba, potem jo bo potrebno prirediti v toliko, da bos umaknil cisto vse reci, ki jih dihur lahko unici/prevrne/odpre/ ... Kablov *naceloma* ne grizejo, se pa najde tudi kaksen tak.

Citat
Imam narobe mišljenje za odprt tip vzreje ? Dihur bi imel odprto kletko v moji sobi im se prosto gibal po hiši po njegovi volji. 
Jaz ti to toplo odsvetujem. Vsaj od zacetka. Priporocam, da si omislis kletko in dihurja vsaj na zacetku omejis na en prostor, ki ga je potrebno prirediti. Jaz imam dihurje ze skoraj 12 let, vem kaj lahko od njih pricakujem, pa mi se vedno en pade na pamet, da bi se povsem prosto in brez nadzora sprehajali po vsem stanovanju, se toliko manj po hisi. Na voljo imajo svojo sobo (no, trenutno ne, ker je zasedena), hodnik, dnevno sobo in kuhinjo. V ostale prostore, vkljucno s pralnico, kopalnico in nezascitenim balkonom nimajo dostopa.

Citat
Ko pa bi šel ven delat, pa bi zunaj bil prost.
Pozabi.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #3 : četrtek 16 februar, 2012, 16:23:10 16:23 »

Ce isces dolocene karakteristike in ti izlet ali dva v tujino nista odvec, mi napisi kaj isces, pa te lahko usmerim k ustreznemu vzreditelju.

Ce gledas vzreditelja z linka - se ne splaca. Dobis enako ali boljso kvaliteto veliko blizje kot v Ameriki ;) Tudi oni uvazajo iz Evrope.
Evidentirano

trno

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : sobota 18 februar, 2012, 20:29:10 20:29 »

Hvala vsem za odgovore :)

Sem pač navajen da imam živali na prostem in jih ne zapiram v kletko/e. Ampak ok, tukaj je drugače in razumem tveganje.

Mi proporočate kako drugo eksotično žival ?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : sobota 18 februar, 2012, 23:07:47 23:07 »

Ko se enkrat navadis, na karakter dihurja in odkrijes priblizno vse neumnosti, ki jih lahko naredi, je lahko spuscen. V delu stanovanja/hise. zunaj pac ne ...

Kaj pa si od zivali zelis?
Evidentirano

trno

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : nedelja 19 februar, 2012, 10:48:39 10:48 »

Ko se enkrat navadis, na karakter dihurja in odkrijes priblizno vse neumnosti, ki jih lahko naredi, je lahko spuscen. V delu stanovanja/hise. zunaj pac ne ...

Kaj pa si od zivali zelis?

Hm...

Da sma fejst dobra kolega in naredima tu in tam kake bedarije. Da ma on svojo svobodo in razume nevarnosti, ki mu preži (konstantno učenje novih stvari). Predvsem bi iskal v njegovi pasmi močan karakter in intelegenco.
Evidentirano

frajla

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 268
« Odgovor #7 : nedelja 19 februar, 2012, 12:17:31 12:17 »

Pozdravljen.
O dihurjih na kratko:
So bolj "firbčni in stikljivi" od vsake "babe",kar pomeni,da je RES VSE treba imeti pod nadzorom(zaprta okna in vrata,hladilnik,štedilnik-pečico,pralni stroj,omare.NIČ na mizah in policah,kar lahko prekucnejo in vržejo na tla-ala kozarci,krožniki z vsebino,lončnice-rože.)Zanje je namreč vse en velik žur,zate tudi lahko,dokler ne pride do nesreče.
Delujejo po principu "atomske elektrarne".Dokler so stvari pod kontrolo,je cool,ko pa gre kaj narobe,posledice niso nikoli "fine",za nobenega od udeleženih,tako zate kot živalco.
Njihova inteligenca,se mi zdi,na čase,prekaša našo.Ker jim odlično uspeva "sprehajati nas".Če se mu ne posvetiš takoj ko želi,bo že "naglumil"nekaj da se boš ukvarjal z njim.No če ne z njim,pa z njegovim drekom,odloženim zraven wc-ja.
Slišijo in ubogajo selektivno,po principu pubertetnika.(Samo ti govori,jaz bom pa to po svoje,tako kot se meni zdi,in ne tako kot je prav...)
Lumparij se sigurno spomnijo več kot tvoja domišlija prenese.Vse lepo in prav,dokler se igrate po pravilih in so stvari pod KONTROLO.Moji so spuščeni po stanovanju,ko pa sem dlje časa zdoma so zaprti v kletko,poleti pa še zaklenjeni v sobo,da upam pustit odprt balkon na drugi strani ključavnice.Ker nikoli ne veš...
Preden se odločiš,da je to to kar želiš,preberi forum.Ne bo ti žal,bere se kot naboljši roman.Pa informacij je tudi že za en telefonski imenik.Če se meni "dopade",ki sicer nisem nek računalniški odvisnik,verjamem da bo tudi tebi všečen.Če začneš na začetku,in res prebereš čisto vse napisano,bo prej pomlad,preden se "pretolčeš" čez.
LP J.in moje 3 kocine
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #8 : nedelja 19 februar, 2012, 21:22:01 21:22 »

Slišijo in ubogajo selektivno,po principu pubertetnika.(Samo ti govori,jaz bom pa to po svoje,tako kot se meni zdi,in ne tako kot je prav...)
:goodpost:

Morda je dobro omeniti tudi to, da so dihurji nasploh gluhi za instinkt preživetja - za to si tam ti. Da preprečiš vse možne samomorilske podvige. Vsekakor so sorazmerno zahtevne živali in ubogajo približno 10% več, če vedo, da imaš priboljške. No, drugače je to uboganje nekje v okoli 1,2% primerov :cheese:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : nedelja 19 februar, 2012, 21:47:55 21:47 »

Da ma on svojo svobodo in razume nevarnosti, ki mu preži .

Na to razumevanje se pa ni za zanasati pri zivalih. To je tvoja naloga.
Evidentirano
Strani: [1]   Gor