Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4   Dol

Avtor Tema: bivalni prostor  (Prebrano 14110 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

spela

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 138
Odg: bivalni prostor
« Odgovor #30 : petek 26 oktober, 2012, 07:08:21 07:08 »

Meni moja dva dihurčka dišita je pa tako, da imam kletko na hodniku in ne v sobi kjer spim jih imam pa v moji sobi spuščene in tu se kdaj pa kdaj zgodi, da se mi pokakata ali polulata. Soba mi načeloma ne smrdi.  Moji domači so se nekako navadili na vonj čeprav jih sedaj malo moti Šjorin vonj, ki se je spremenil iz dojenčkastega v bolj najstniškega, ki pa bo se omilil s kastracijo. Jih pa jaz še nikoli nisem kopala razen poleti, ko jima naštimam malo vode v bazenček.
Evidentirano

Bird

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 13
« Odgovor #31 : petek 26 oktober, 2012, 07:36:02 07:36 »

Saj pravim,.da nevem ali mam premocan vonj ali ima ona neociscene stvari. Ker je res da so.v peskovniku bili 4je kakci in visecka cela umazana.. medtem ko ke moja sestra zaznala vonjave na enak.nacin kot jaz, jih ati sploh ni. Vohu je sam psa.
Nevem zala vas vecina dojame kot da bom kupila zival vrat na nos. NE,  ZATP PA VAM PISEM IN OKOLI ISCEM INFORMACIJE!
Seveda bom sla se pogledat kam, kam drugam, ker vonj samega dihurna mi ni tako zelo motec, ampak vonj njene sobe je bil neznosen.
Nisem ena tistih ki si nekaj umislijo in potem pustijo vse ali pa prodajo naprej ker jim ni vec zanimivo. Seveda bom najprej premislila in nabrala cimvec info. Za dihurcka smo navduseni zaradi sestrine alergije na dlako, vendar v dihurjevi druzbi je prav nic ne srbi niti kiha ne.
Tudi vem da dihurcki niso 100% navajeni na stranisce..sploh ne zunaj kletke ( kar me ne moti prevec, ker imam doma tudi jinny ( kuscar) ki se mi je ze nestetokrat podelala kjer se ji je zljublo, tudi na postelji in ta kakec REES nepredstavljivo smrdi). To pac vem. Ko sem napisala to, sem mislila da ne kenjata drugje po kletki.
Aja, a pustite dihurckom valjanje po postelji? :)
Evidentirano

Bird

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #32 : petek 26 oktober, 2012, 07:39:20 07:39 »

Aja opravicujem se za slovnicne napake in prevec pik. :) ampak trenutno nisem doma tak da uporabljam telefon in na ta dotik zgubljam zivce :D
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #33 : petek 26 oktober, 2012, 08:55:15 08:55 »

saj ti noben nic noce, samo  ves cas govoris o dihurckih, ki jih bos kupila...

Ja, jax mojim pustim biti na postelji, saj se vsi obozujejo skrivati med rjuhami :)
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Leky ♥
« Odgovor #34 : petek 26 oktober, 2012, 09:05:53 09:05 »

pa priporocam ti da preberes pravila foruma in pravila pisanja, ter same teme na forumu saj je vecina informacij ze gor ;)
Evidentirano

TasHa

Bird

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #35 : petek 26 oktober, 2012, 09:30:26 09:30 »

Okej, oprosti
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Leky ♥
« Odgovor #36 : petek 26 oktober, 2012, 09:38:31 09:38 »

meni se nimas kaj opravicevat, sem bila tudi jaz zacetnik :D Samo pomaga malo ;)
Evidentirano

TasHa

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #37 : petek 26 oktober, 2012, 10:12:34 10:12 »

Njihov vonj ostane na vsaki tkanini, ki se je dotaknejo oziroma je v isti sobi kot oni. To, da so bili štirje kakci v wcju ni nič pretresljivega, imajo zelo hitro prebavo in gredo kakat na cca. 2 uri. Lahko stojiš zraven in vsakega posebej očistiš, kar pa ni možno, če te ni doma. Redno je treba prati vse njihove stvari, prižigati dišeče svečke, prezračevati in čistiti sobo, v kateri so. Ampak tudi to ne pomaga 100%. Sploh pa, če ti povem čisto odkrito - dihurčka boš imela kar nekaj let. Če ti res smrdijo in se ti bo dalo vse to delat sproti, prav vsak dan, vsak drekec.... no ja... vso srečo.
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Leky ♥
« Odgovor #38 : petek 26 oktober, 2012, 10:15:24 10:15 »

:goodpost:
Evidentirano

TasHa

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #39 : petek 26 oktober, 2012, 10:21:55 10:21 »

Za dihurcka smo navduseni zaradi sestrine alergije na dlako, vendar v dihurjevi druzbi je prav nic ne srbi niti kiha ne.

Pri alergiji na dihurje so obicajno veliko vecji problem kozni izpuscaji. Naj poskusi tudi z rokovanjem dihurja.

Stirje drekci v wcju - toliko jih pridelajo v casu, ko te ni doma, ali pa cez noc. Iztrebljajo namrec na 2-4 ure. Tudi vonj samega iztrebka je precej odvisen od kvalitete in vrste hrane. Vsekakor pa noben ne disi.

Z rednim ciscenjem kletke, menjavo posteljnine in primerno prehrano se vonj dihurja omili, nikakor pa ne izgine. In ce sta vidve s sestro vohali dihurje, oce pa le psa, je zelo mozno, da je vama ta vonj tako zelo motec.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #40 : petek 26 oktober, 2012, 10:46:09 10:46 »

Lahko tole prestavim v primerno temo, da jo bodo našli tudi drugi, ki razmišljajo o dihurčku?

Prav tako bi te prosila, Bird, da si prebereš pravila foruma in se predstaviš v primerni temi (O članih).

Ps: Kar pa se tiče alergije, je moj fant alergičen na mačke in se mu pojavi alergija tudi ob daljšem rokovanju z dihurji.
« Zadnja sprememba: petek 26 oktober, 2012, 10:48:50 10:48 Andja »
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Leky ♥
« Odgovor #41 : petek 26 oktober, 2012, 10:50:30 10:50 »

pa saj takih tem je uf uf veliko, z zelo podobno vsebino :)

Na pravila pa sem jo tudi ze jaz opozorila ;)
Evidentirano

TasHa

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.008
« Odgovor #42 : petek 26 oktober, 2012, 11:06:11 11:06 »

Vglavnem sedaj je prišel en večji problem. Veliko sem se pogovarjala z lastniki dihurčkov, glede njihovega vonja. Vsi pravijo, da ima svoj vonj, vendar ne smrdi in prav tako jim ne smrdi stanovanje. ( če imate drugačne izkušnje prosim povejte)
Tako smo se danes odpravili na ogled dveh dihurčkov. Punca jih ima v sobi in ko sem stopila v sobo je ta smrad kr puhnu u mene. Ko sm prišla bliz kletke je blo še hujš. Dihurčka sem cartlala pred 3 urami, vmes sem si najmajn 3x umila roke, pa mi - če dobr povonjaš - še vedno smrdijo.
Res je da so v pesku bli 3-4 kakci in da je dihurčka od lanskega oktobra skopala samo enkrat.
Ka mi lahko prosim kdo pove, če je to normalen smrad, ker potem ta živalca nažalost res ni zame, ali je to posledica nečistoče ter tega da se v isti sobi družijo še mačka, pes in pajki v terarijih ( ki pa tudi po mojem mnenju dolgo niso bili sčiščeni)
Sama punca mi deluje zlo uredu, skulirana, urejena... Dihurčka sta BOOOŽANSKKAA, ta živalca je res ENKRATNA! ampak ta smrad ki ga ima one res ni zamene. Nebi rada kupila nečesa ki mi potem ne bo všeč ker to je le živo bitje ki je z tabo najmajn 8 let.. potem si ga raje res nekupim če je to normalno.. :(

Vsekakor imajo vonj in to zelo specificen. Res imajo kastrati bistveno manj intenziven vonj, ampak dolocenim ljudem je blazno motec tudi ta. Jaz imam doma vec dihurjev, vsak ima drugacen vonj, takoj zaznam vonj tudi, ko pridem k nekomu domov, ki ima dihurja in vsakic, ko dobim dihurja v zacasno oskrbo/na pocitnice, ga zavoham. Ne da mi smrdijo (prej obratno), ampak zavoham.

Tudi ljudje imamo vonj in to precej močan, specifičen, sicer enako kot pri živalih odvisen od telesne higiene, zdravja, prehrane, aktivnosti, raznih dodatkov (parfumi, kreme, deodoranti,...) itd. Jst zavoham tudi ljudi, vsakič, ko stopim h komu v stanovanje ali sem v njegovi/njeni bližini. Eni imajo prijetnejši vonj, eni malo manj, vsekakor pa značilno človeški. Občutljivost nosu in toleranca do določenih vonjev je od človeka do človeka različna, vendar pri posamezni osebi +/- konstantna. Vonj, ki ga oddajajo dihurji je resda odvisen od vsega naštetega, ampak take razlike pa vseeno ni, da bi lahko tvoj nos spremenil toleranco, kar pomeni, da dihur ni žival zate. Čisto enostavno, brez kroženja okoli vroče kaše - poišči raje drugo žival zase.
Evidentirano
I don't need anger management - I just need people to stop pissing me off! (NA)

koshir

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 67
« Odgovor #43 : petek 26 oktober, 2012, 11:23:40 11:23 »

po vsem prebranem se 100% strinjam z uporabnikom *pridna*
Evidentirano

Bird

• žverca
  • **