Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 14   Dol

Avtor Tema: Nakup dihurja  (Prebrano 72251 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Nakup dihurja
« : četrtek 11 september, 2008, 00:44:39 00:44 »

hej... veliko dihurčkov se prodaja na bolhi... oz. tam jih najdeš večino, skoraj vse... glede tistega da bi lahko bil malo starejši... nihče se nebi rad ločil od svojega dihurčka, ko ga že ima nekaj let... razen če je z njim kaj narobe ali ima z njim probleme, takega pa (razen če imaš velikanso veliko časa za to, da ga ponovno in na nova "streniraš") nočeš.

Raje najdi mlajšega in kupi takšnega, ter ga potem navajaj na otroke itd. poleg tega se bo hitreje otrok in drugačnih okoliščin navadil mlad, kot pa starejši dihur.

Zal, nic od tega ne drzi. Ljudje dihurjev po vecini ne oddajajo zaradi tezav z grizenjem (ali kakrsnih koli drugih tezav), precej jih je povsem normalno socializiranih, ampak zato, ker so se pri nakupu prenaglili in se niso pozanimali kaj kupujejo. Zival so kupili, ker je "fancy", ker je nekaj posebnega in ker so ful lustni. O potrebah pa se prej ne pozanimajo. In tako cez nekaj casa ugotovijo, da "nimajo casa", da so "alergicni", da zival ni vec zanimiva, da so si vse skupaj predstavljai drugace ... (v narekovajih je pisano zato, ker navadno nic od tega ni res). Jasno, starejsi dihur, ki grize, za vecino zacetnikov ni primeren in takega odsvetujem. Zelo. Ker je verjetnost, da bo ponovno iskal nov dom, velika.

Pri mladicu se je pa potrebno zavedati cesa vse ga je potrebn nauciti in da vsak mlad dihur, iz se tako dobro socializiranega legla grize. Pri odraslem ali malo starejsem otroku to ni noben problem (gre za ugrize normlan jakosti, ne za "mesarsko klanje"), pri petletniku pa to zna biti tezava. Toliko starega otroka prepricat, da nekaj ne boli (ce boli), je nemogoce, oz. vsaj zelo tezko. In redki so otroci (take starosti), ki zaradi takega ugriza ne dobijo strahu pred zivaljo. Glede na to, da dihurji pricakovano zivijo vsaj okrog 6 let, pa je to malo dolga doba, da bi nekdo z njim zivel v nenehnem strahu. Kupovat oz. iskat dihurja zase je pac nekaj drugega kot iskati zival, ki bo zivela v sozitju z majhnimi otroci.

To, da si boste sli dihurje pogledati, je pohvalno. Zelo. Vam pa res polagam na srce, ce ne bo vse tako kot mora biti, pocakajte z nakupom, oz. se obrnite na katero od zavetisc/organizacij v tujini, ki se ukvarja z zavrzenimi dihurcki, v njihovih "zbirkah" se zagotovo najde kaksna starejsa in bolj umirejna zival.
lp, m.

p.s. Pa se nekaj ... z vecino dihurjev, ki se oddajajo/prodajajo zaradi grizenja, dejansko ni takih problemov in ni v vecini primerov ni potrebnega nekega blaznega casa, da se normalno socializirajo. Bi bilo fino, da pises iz svojih izkusenj ... ;)
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

lovegood

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 44
  • Dihurčki stari 1 mesec
Nakup dihurja
« Odgovor #1 : četrtek 11 september, 2008, 05:47:11 05:47 »

ja imaš prav... do zdaj sploh nisem pisal iz izkušenj... zeto ker jih preprosto nimam... sem pa pisal na podlagi teorije in tega, kar so drugi pripovedovali meni.... oprosti če sem napisal karkoli narobe *ashamed*  :(
Evidentirano
love animals

živa

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 21
Nakup dihurja
« Odgovor #2 : četrtek 11 september, 2008, 11:27:30 11:27 »

živijo
se enkrat hvala za vse infromacije,ki ste mi jih napisali vsi lastniki :ferret:.no kaj se tiče mojega otroka ima zelo rad živali -smo že imeli muco,ki pa je žal zbolela in smo jo morali dati uspavati :( se pa seveda zavedam in vem da muca ni isto kot  :ferret:.domek za dihurčka smo ze uredili -ima 2x1m zazidan prostor v katerem ima drevesa in cevi prostor za počivanje(poličko)prostor za hrano in prostor za WC.drugače pa se bo seveda spehajal z nami po stanovanju :) :ferret:se seveda nimamo in če bo potrebno bomo nanj čakali tudi več časa -tako dolgo dokler nebomo našli primernega za nas-upam da bomo meli veliko sreče.
v sob.gremo prvo v Velenje(je že morda bil gdo od vas gledat tega dihurčka)??gospodična,ki ga prodaja pravi da je kot muca in da je navajen otrok in čistoče-bomo videli rezultat in nato gremo v Grosuplje,kjer en gospod prodaja mlade  :ferret: da se vidimo te (pozna kdo tega kako je? ima zdrave dihurčke)?in potem se bomo odločli,če je kateri primeren.če  ne bomo pač počakali na tistega ki bo tapravi za nas :)
imam pa eno vprašanje??kaj je bolje kupiti samčka ali samičko??

lp:živa
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
Nakup dihurja
« Odgovor #3 : četrtek 11 september, 2008, 11:43:45 11:43 »

Samičke so manjše in bolj podolgovate, imajo bolj "špičast" gobček...Glede stroškov je malo bolj zahtevna saj jo moraš kastrirati (odstraniti maternico in jajčnike)...

Samčki so včasih še nekrat večji in bolj mišičasti (tehtajo še enkrat več kot samičke),imajo bolj okrogel "obraz" oz. glavo, če ni kastriran ima močnejši vonj, saj markira povsod (Priporoča kastracijo, ki pa je manj zapletena ter tudi cenovno manj obremenjujoča)...

V karakterju se ne razlikujejo veliko- možno je le da so samičke bolj živahne; ampak to je lahko tudi stvar posameznega karakterja...
Samček: 
Samička (ampak je še mladiček):

« Zadnja sprememba: četrtek 11 september, 2008, 11:46:51 11:46 bibika20 »
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Nakup dihurja
« Odgovor #4 : četrtek 11 september, 2008, 11:48:17 11:48 »

Jaz sem kontaktirala tega gospoda iz Grosuplja in je bil ful prijazen...seznanil me je z vsem kar potrebujem za  :ferret: poleg tega pravi, da so njegovi mladički že socializirani ina da ne grizero, kar je res velika prednost..
kar se tiče spola ne vem, jaz sama imama samičko in sem jo v roku 9 dni (tako dolgo jo imam) naučila, da ne grize in da se odziva na svoje ime..morem jo še do konca privadit na uporabo peska :dizzy:
samičke so glede končne teže skoraj 1x lažje od samčkov, ki lahko dosežejo težo tudi nad 2000g, medtem ko je samička težka do 1200g. Naj bi pa bile samičke dosti bolj živahne... treba jih je še kastrirat, razen če bi rada imela mladičke, ampak takrat je potreben še samček :) Upam, da boš dobro in pametno izbrala, pol pa čimprej njegovo fotko gor ;)
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
Nakup dihurja
« Odgovor #5 : četrtek 11 september, 2008, 12:17:15 12:17 »

Pa samičke so bolj "zoprne"  :cheese: Tako kot naj bi bile vse ženske  ROTFL v glavnem je pa pri teh storških kastracije in sterilizacije razlika.... Pa v teži :)) :yes:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
Nakup dihurja
« Odgovor #6 : četrtek 11 september, 2008, 12:44:00 12:44 »

Glede spola so ti ze vse napisali. Razen v velikosti in v ceni in zahtevnosti posega (razlika tudi ni tooooliksna 50/70 oz. 50/100 evrov) ni bistvena. Naceloma naj bi bili samcki morda bolj umirjeni in samicke malo bolj "karakterne", ampak je to posplosevanje in je naceloma bolj odvisno od posamezne zivali.

Upam, da najdete kar iscete kmalu. V vsakem primeru ti svetujem, da dihurja po nakupu cimprej odpeljete do veterinarja, na splosen pregled in na pregled za usesne garje. Letos ne vem, ce je bilo eno leglo, ki s tem nima tezav ...
m.
Evidentirano

živa

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 21
Nakup dihurja
« Odgovor #7 : sreda 17 september, 2008, 13:48:25 13:48 »

pozdravljeni vsi skupaj......
spet jaz ...no naj povem da je naš domek za  :ferret: še vedno prazen.kot sem povedala smo v soboto imeli športni dan in smo si šli ogledat  :ferret:gospodična iz velenja žal ni imela časa(zmenjeni smo za jutri)zato smo odšli v Črnuče k gospodu,ki je izrecno prijazen in  :ferret:  so tudi zelo lepi vndar se mi niso zdeli primerni za naš dom in seveda niso cepljeni in nevem če jih ima gospod registrirane saj če jih nima in mene kdo prijavi lahko jaz plačam kazen--je to res ali so me samo nasrali??no sma pa se z gospodom dogovorila da se v petek slišima in bomo videli,če bo se en samček na razpolago potem ga bomo vrjetno vzeli in seveda upam da se bo nas hitro navadil...
me pa se zanima,če je morda gdo od vas kupil dihurčka v trgovini z malimi živalmi-ima gdo izkušnje od tam??jaz sem namreč včeraj bila v trgovini zootic( v Mb.)in imajo 4,mesece staro samičko ki je cepljena in veterinarsko pregledana(tako vsaj piše v njenem potnem listu)je zelo požulena saj ko je odprla kletko je takoj prilezla na roke in se pričela cartat-zgledala je zelo ljubko in zdravo(vndar se jaz na to ne spoznam)cena pa je 195e.zato bi prosla če ima kdo dobre ali slabe izkušnje z dihurčkom ki ga je kupil v trgovini da mi sporoči:))

hvala ze vnaprej :bye:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Nakup dihurja
« Odgovor #8 : sreda 17 september, 2008, 13:52:42 13:52 »

To, da bi bili dihurčki registrirani prvič slišim. :blik:

Prosila bi te, da upoštevaš pravila pisanja na forumu oz. da uporabljaš pike ter velike začetnice. Tekst je drugače zelo nepregleden in težko berljiv. 
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
Nakup dihurja
« Odgovor #9 : sreda 17 september, 2008, 13:54:12 13:54 »

No...Jst osebno prvič slišim da moraš leglo imeti registrirano ali karkoli si že imela v mislih!Mislim, da tega nihče nima...Pri rejcih mladičkov ne boš dobila cepljenih-mislim, da še nisem naletela na koga ki bi jih imel!Nekateri jih imajo razglistene in podobno...V trgovini pa je seveda po zakonu, da morajo biti živali čipirane in cepljene in še oni jih cepijo le proti steklini, kar pa za samo zdravje živali ni potrebno-to zahteva le zakon!Dobro pa je če je dihurček cepljen proti pasji kugi!Drugače pa jih tudi oni dobijo od takih rejcev, kot si jih ogleduješ ti!Velikokrat pa so v trgovinah živali izpostavljene stresu in pogosto niso dosti socializirane (ne vedno)...
Šla si v Črnuče?Jst sem iz Črnuč...Ne vem h komu si šla, lahko pa sporočiš ko boš naslednjič tu pa se kaj vidimo, da spoznaš mojo malo in vidiš malo kako to izgleda! :cheese:
« Zadnja sprememba: sreda 17 september, 2008, 13:55:58 13:55 bibika20 »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
Nakup dihurja
« Odgovor #10 : sreda 17 september, 2008, 22:04:40 22:04 »

Za posedovanje in razmnozevanje dihurjev ni potrebna nikakrsna registracija (razen, ce gre za masovno vzrejo, to zal velja za vse zivali). Edino kar je od dokumentov pri dihurjih zahtevano, je cipiranje in cepljenje proti steklini, a le, ce zelimo z njim cez mejo. To je to. Tako da ja, so te "nasrali" ...

Glede "trgovinskih dihurjev" so izkusnje razlicne. Dejstvo je, da vecina teh dihurjev prihaja iz masovnih vzrej iz tujine (prave farme zivali) in da je sporen sam nacin reje teh zivali. Ce malo pogooglas pod pet farms, bos naletela na super prizore. Da ena zival pride do trgovine, jih pred tem pogine vsaj 10. Druga moznost je, da so iz legel nasih vestnih rejcev (za to, da  zival svoje vzreje prodas v trgvino, mora po mojem skromnem mnenju biti s tvojo moralo nekaj hudo narobe). Kar se tice cepljenj - zivali v trgovinah so praviloma cepljene proti steklini (ker so uvozene), kar pomeni, da bos dihurja proti pasji kugi v vsakem primeru morala cepiti sama (no, veterinar). O tem, koliko so pa take zivali veterinarsko pregledane, pa sploh nima smisla izgubljati besed ...
m.
Evidentirano

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
Nakup dihurja
« Odgovor #11 : četrtek 18 september, 2008, 15:00:43 15:00 »

Jaz ZELO odsvetujem nakup v trgovini. Tudi sama sem kupila v trgovini, prav tej, dihurja, starega dobro leto, pri katerem se je hitro izkazalo, da je imel tumor na glavi. Čeprav so mi v trgovini zagotavljali, da je bil zdravniško pregledan (kar se je nato izkazalo za veliko laž. Sem slučajno poznala veterinarja, ki je "kao" pregledal dihurja, in mi je zatrdil, da je to izmišljotina, in da on ni nikoli pregledal pri njih nobene živali). In letos julija smo morali dati našega Rudija žal uspavati, ker je bula preveč zrasla in mu začela povzročati prevelike bolečine  :( :bye:  Bolečina in jeza pa sta ostali!
Evidentirano

Cookie

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 215
Nakup dihurja
« Odgovor #12 : nedelja 09 november, 2008, 20:16:04 20:16 »

Takie stvari so nažalost pogost pojav . Sama sem videla razliko med  :ferret: kupljenim pri rejcih in v trgovini. Rejci se veliko časa ukvarjajo z mladiči, ker imajo ponavadi samo po 1 leglo, medtem, ko v trgovinah dobijo živali iz reje, kjer se z živaljo ne ukvarjajo. Npr. imajo več samičk, ki skotijo in ko so dovolj stari, jih prodajo trgovinam. Svetujem rejce. To je vsaj moje mnenje. Najina dihurka je od rejca in je res mirna, ne grize (samo v igri, pa še to spominja bolj na rahel uščip) in nasploh je socializirana.
Evidentirano

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
Nakup dihurja
« Odgovor #13 : nedelja 09 november, 2008, 23:34:21 23:34 »

Najina dihurka je od rejca in je res mirna, ne grize (samo v igri, pa še to spominja bolj na rahel uščip) in nasploh je socializirana.

Po mojem mnenju karakter oz. kakšen dihur je (miren, živahen, grize/ne grize), ni odvisno od tega ali ga kupiš pri rejcih/v trgovini. Pač je odvisno od samega dihurja oz. genske zasnove.
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
Nakup dihurja
« Odgovor #14 : nedelja 09 november, 2008, 23:49:41 23:49 »

Pri dihurjih je najbolj pomembna socializacija in trening (odvajanje grizenja) v zgodnjem otroštvu... Če tega ne dobi pač grize in ga je težje odvaditi ampak vse se da! Mi smo Bonija tudi dobili od rejca (pri starosti 5-ih mesecev) in je zeeeelooo grizel ker se je prej pač tako igral z bratci (imajo debelo kožo in jih taki ugrizi ne bolijo - medtem ko nas zelooo boli!!!) in ga ni nihče naučil, da je igra z človekom bolj nežna! Tako, da imajo izkušnje veliko večji pomen pri grizenju kot pa genetika! ;) Res pa je, da je od karakterja in seveda starosti (nejvečji faktor) odvisno v kolikšnem času nam bo uspelo dihurja odvaditi grizenja (in od naše taktike tudi ;))!
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 14   Gor