Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 8   Dol

Avtor Tema: Tezave s smradnimi zlezami in njihova odstranitev  (Prebrano 7004 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
Tezave s smradnimi zlezami in njihova odstranitev
« : četrtek 04 september, 2008, 18:46:23 18:46 »

No ja...zdej sem dubila eno knjigo o dihurčkih in sem jo malo prebrala, pa sem naletela na odlomek v katerem se govori o odstranitvi žlez, da je to preventivno še najboljše, saj pogosto pride do komplikacij kar se tiče vnetja le teh...pa me zanima kake imate kaj vi izkušnje in ali je to že kdo doživel oz. prakticiral in kako je zdaj s tem?
« Zadnja sprememba: sreda 04 februar, 2009, 09:53:10 09:53 Jana »
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Tezave s smradnimi zlezami in njihova odstranitev
« Odgovor #1 : četrtek 04 september, 2008, 21:56:51 21:56 »

No, ... to pa je ena od ameriskih praks, ki se jih v Evropi ne posluzujemo ravno. Tam je namrec vecina mladickov pri 6ih tednih, ko jih spakirajo v petshope ze kastriranih (kar ima potem posledice) in z odstranjenimi zlezami. Odstranjevanje zlez kar tako, ce za to ni zdravstvenega povoda, je pri nas prepovedano. Tako kot kupiranje psov, odstranjevanje macjih krempljev (kar je praksa v zda), kupiranje pticjih peruti (odstranjevanje prvega prsta, ne strizenje peres), ...
Vnetja paranalk niso pogosta, ce do njih pride, se najprej zadevo (popolnoma enako kot pri psih) poskusa resit z antibioticno terapijo. Ce se vnetja ponavljajo, oz. ce se vrecke ne praznijo same, se potem odloci za odstranitev.
Mi smo jih spomladi iz zgoraj omenjenih razlogov - polnenje v 14ih dneh, vnetja, odstranili Taz. Poseg ni nekaj blazno zahtevnega, seveda, za nekoga, ki ne pozna anatomije dihurjev, pa vseeno malo poseben. Lahko gre seveda kaj narobe, ampak naceloma ni nekih hudih komplikacij. Mogoce se najbolj zahteven del posega je vonj ob tem ...  :sick: :sick: :sick:
Okrevanje je hitro, saj rana ni velika (par sivov na vsaki strani). Par dni analgetikov (predvsem zato, da omilijo bolecine in dihur iztreblja) in antibiotikov in to je to ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #2 : četrtek 04 september, 2008, 22:59:36 22:59 »

... Mogoce se najbolj zahteven del posega je vonj ob tem ...  :sick: :sick: :sick:

To pa lahko potrdim.  :sick: Ne vem če sem v svojem življenju že kdaj prej naletela na tako odvraten vonj. :blik: 
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #3 : četrtek 04 september, 2008, 23:19:11 23:19 »

Kakšni so pa simptomi, ko se žleze vnamejo; da vsaj vem na kaj naj bom pozorna (vem samo, da spustijo smradec nekontrolirano oz. brez posebnega razloga)...? :think:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : petek 05 september, 2008, 00:22:14 00:22 »

Eh, tisti en smradek sem in tja ni znak ventja. Pri vnetju je okolica anusa rdeca (vneta), lahko se pojavi izcedek (smrdljiv), drsanje po zadnjici (ne tisto klasicno in normalno brisanje po potrebi), ampak pretirano. Pri Taz je bil znak, da nekaj "ne stima" tudi to, da je kar naenkrat zacela opravljati potrebo povsod in dobesedno med hojo. Kar tako je spustila majhen iztrebek, cez meter se enega, ...
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #5 : petek 05 september, 2008, 00:28:19 00:28 »

No hvala.... :)Bomo gledal, če bo kej drsanja po riti...hehe :))
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #6 : ponedeljek 08 september, 2008, 21:50:35 21:50 »

H-h! :/Moja mala ima pa danes znake, da ima vnete žleze-ironija! :(Drsa po riti-malo več kot ponavadi (drsa takrat ko konča potrebo, vendar ne neha tako hitro kot ponavadi) in pa smradec mi je že dvakrat zdaj v eni uri spustila-brez vsakakršnega razloga (enkrat v kletki in enkrat, ko je končala s potrebo)... :blik: Tudi ko sem pogledala ritko je bila bolj "izbočena" kot ponavadi, ampak to samo kakih 5 min, potem je izgledalo vse spet normalno!Jutri obiščeve veterinarja... :(Maja!Ti ki si že imela izkušnje s tem: kako je s tem...Ali je to zadosten razlog za obisk vet.?

Ali pa je morda mogoče, da je staknila kaj od unga dihurčka (gliste, trakulja, praživali)...Ona sicer ni imela stika z njem, imela sem ga pa vseeno jaz- Je mogoče, da sem prenesla kaj nanjo... :/
« Zadnja sprememba: ponedeljek 08 september, 2008, 21:56:24 21:56 bibika20 »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : ponedeljek 08 september, 2008, 22:45:00 22:45 »

Pri toliko stari dihurcici kot je tvoja, bi prej rekla, da gre za zacetek markiranja. Vsako drsanje po riti tudi ni znak vnetih zlez ali parazitov. V bistvu, precej normalno je, da si dihur po opravljanju potrebe obrise zadnjico ob tla (markiranje teritorija). Z drsanjem po zadnji plati je misljeno bolj, da to pocne konstantno in ne samo po opravljanju potrebe. Enako je z izpuscanjem "smradkov".

Glede danasnje okuzbe - tako hitro to ne gre, pa menda si si vmes umila roke.

Jaz bi pocakala nekaj casa preden bi drvela do veterinarja. Da vsaj vidis kako pogosto se bo to dogajalo, ce bo kaksen izcedek, ce gre na slabse ...
m.
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
« Odgovor #8 : ponedeljek 08 september, 2008, 22:51:29 22:51 »

V redu... :huh: Bom počakala pa da vidim kako bo vse skupaj zgledalo v prihodnjih dneh...Hvala :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : ponedeljek 17 november, 2008, 14:53:08 14:53 »

Ojla.
Kako je z Bobekovim "vzvratnim delom"? Je kaj bolje z iztrebki, se smrdi?
« Zadnja sprememba: sreda 19 november, 2008, 00:59:08 00:59 maja01 »
Evidentirano

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #10 : torek 18 november, 2008, 07:16:25 07:16 »

Maja, ne vem, če je vse OK z Bobekom. Smrdi sicer ne več fejst, se mi zdi pa, da ful malo hodi na WC, da je njegov Wc skoraj prazen??? Ne vem, malo čudno se mi zdi vse skupaj. Sem danes zjutraj to opažala, pa bom danes še malo bolj pozorna. Moram pa povedat, da sta zdaj skupaj že v dnevni sobi  :jupi: ampak vsak v svojem koncu. Je pa Bobek depresiven, ker se mudi VIlija??? :think:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : torek 18 november, 2008, 11:57:23 11:57 »

Koliko je to - ful malo hodi na wc? Ko prideta domov, koliko je iztrebkov notri, se pravi v pol dneva?
Evidentirano

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : torek 18 november, 2008, 12:23:06 12:23 »

Danes zjutraj sta bila 2. Zvečer sem mu počistila. Bom pa vidla danes, ko pridem domov, pa te pokličem (ker nimam neta).
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : torek 18 november, 2008, 12:25:31 12:25 »

Meni se to ne zdi nic kaj premalo. Oblika in velikost sta normalna? Pa analna odprtina in okolica izgledata ok?
m.
Evidentirano

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : torek 18 november, 2008, 12:43:42 12:43 »

Drugače se mi zdi oblika in velikost Ok. Pri odprtini in okolici pa tudi prej nisem (po pravici povedamo) videla, da bi lahko bilo kaj narobe?
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 8   Gor