Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Bruhanje  (Prebrano 963 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
Bruhanje
« : sreda 01 julij, 2009, 19:20:13 19:20 »

Danes zjutraj sem odkrila, da je en izmed dihurjev ponoči imel drisko. Sklepala sem, da je bila Loren, saj največkrat ona najde kaj ne preveč užitnega in to tudi poje. Sestra mi je povedala, da je včeraj pri njej v sobi (kjer je bila le na obisku) našla ogrizek od jabolka. Sklepala sem, da je to krivo. Kmalu za tem je bruhala (prozorno tekočino) in se davila, zato sem ji dala pasto, ki ji je takrat očitno pomagala, saj se je nehala davit. Ker je bila dehidrirana sem ji po brizgi dala tudi vodo. Za vsak slučaj sem jo peljala k veterinarju, ki ji je dal neko zdravilo, ki bi naj pomirilo želodec in pa probiotike. Pri veterinarju je bila živahna, v transporterju je cel čas praskala in skakala. Doma sem jo pustila počivat, ker pa do večera ni nič jedla, nič šla na stranišče sem ji naredila račjo juhico (nisem imela a/d-ja, zato sem dala eno drugo hillsovo konzervo) in jo hranila po brizgi. Nekaj malega je pojedla, nekaj mi je celo polizala s prsta. Ker je bila še vedno dehidrirana sem ji po brizgi dala tudi vodo. Zdaj je spet bruhala ampak ni izbruhala vsega kar je dobila.

Sicer se premika, ampak večinoma od ene postelje do druge. Tudi po kletki lahko spleza, torej še ima nekaj moči. Je pa vidno zelo utrujena.

Pomoč, nasvet?
Hvala.
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Bruhanje
« Odgovor #1 : sreda 01 julij, 2009, 19:29:49 19:29 »

So pri vetu naredili kaksno rtg sliko? So naredili kaksen pregled iztrebka? Je dobila injekcijo ali  tablete/tekocino za domov? Je dobila infuzijo?

Ce se bosta bruhanje in driska nadaljevala cez noc, je moj nasvet, da jo pripelji v Lj.

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : sreda 01 julij, 2009, 19:31:09 19:31 »

In jasno, loci ju.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #3 : sreda 01 julij, 2009, 19:32:36 19:32 »

Nič rtg, iztrebka niso pregledovali (ga tudi ni bilo), za domov nismo dobili nič in prav tako nismo dobili infuzije. Pretipal ji je trebuh in ni kazala nobenih bolečin. Pri veterinarju je tudi postala zelo živahna in smo bili prepričani, da se ji je stanje popravilo. Če do jutra ne bo napredka prideva v LJ.
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #4 : sreda 01 julij, 2009, 19:40:02 19:40 »

Ločena sta ja. Loren počiva v kletki, Felix pa zunaj bedarije dela.

Verjetno nadaljujem s hranjenjem in napajanjem po brizgi ne?
Evidentirano
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : sreda 01 julij, 2009, 20:01:07 20:01 »

Ja, samo ne pretiravaj. Naj poje toliko kot hoce, nic je ne sili, enako velja za vodo. V bistvu, ce sicer pije sama, ji do jutri niti ne rabis dajati vode po brizgi, ker nekaj tekocine dobi tudi z "zupco", ce bo stanje boljse, pa tako ali tako ne.

Ce se pa izboljsa, ji lahko potem nekaj dni dodajas kolostrum (Ekolostrum, dobi se pa se en preparat od Medexa). Sicer je ucinkovitost, ki naj bi jo imel na imunski sistem vprasljva (tudi pri ljudeh), pomaga pa, da se bakterije, ki so normalno prisotne v crevesju nazaj namnozijo. Vsebino ene kapsule lahko zamesas v dnevno dozo vode (moras pa dobro premesat, ker je tak "siten" prah, ki se ne topi najbolje).
m.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #6 : četrtek 02 julij, 2009, 12:55:28 12:55 »

Moja nočna straža se je splačala, Loren je za 100% boljše.
Zvečer sem ji še dala vodo po brizgi, potem sem nehala in vmes je šla celo sama pit. Hranjenje je pa izgledalo tako. Najprej po malo po brizgi, potem je sama začela lizat brizgo, lizat moje prste, jedla iz posode če sem imela njo in posodo v naročju in nato jedla iz posode v kletki če sem jo postavila pred skledo in sedela poleg nje  :rolleyes: Hranjenje je potekalo zelo po malem, saj jo je zelo izčrpalo. Okoli 2 ponoči ji je prvič uspelo it na stranišče in od takrat naprej se je iztrebek samo še izboljševal. Danes zjutraj je celo že vzela dva briketa (ne vem ali ju je pojedla ali samo pospravila). Trenutno imava tak režim, da ima v kletki na voljo brikete in juho, vseeno pa jo na par ur še vzamem v naročje s skledo vred, ker ji to zelo poveča apetit. Drugače pa energija se ji vrača, zdaj dopoldan je že dežurala pri vratih  :jay:

Veterinar mi je predlagal, naj v Zooticu kupim neke probiotike ali nekaj takega. Reče se Bene-bac in sem ji včeraj že dala eno dozo, danes dobi še malo. Drugače pa je ta stvar za mladiče, ki so ostali brez materinega mleka in za sesalce, ki so izpostavljeni spremembam.

Nočna straža je tudi Felixa zmatrala  :cheese:
Evidentirano
Douglas Adams

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #7 : četrtek 02 julij, 2009, 13:42:41 13:42 »

Ja kako prisrcna slika!! :happy64: :cheese: Samo da se ze pocuti bolje....
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : četrtek 02 julij, 2009, 14:43:53 14:43 »

super!  :happy64:
Evidentirano
Strani: [1]   Gor