Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Driska.  (Prebrano 2793 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

ezo

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 20
Driska.
« : sobota 08 avgust, 2009, 19:30:46 19:30 »

Help!! Ezo-dihurček ima zdravstvene težave. Krvavo, rdeča, sluzasta driska. Pojavila se je popoldne, zjutraj je bilo še vse OK. Dihurček zaenkrat še normalno aktiven in brez vročine. Sumim na zastrupitev s kakim koščkom skrite hrenovke?
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
Re: Driska.
« Odgovor #1 : sobota 08 avgust, 2009, 20:09:19 20:09 »

Potem bi verJetno tudi bruhal.Možno, da ima v črevesju kak tujek. Vsekakor je potrebno k veterinarju.
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #2 : sobota 08 avgust, 2009, 21:31:03 21:31 »

Moj dihurček je pred parimi tedni imel podoben primer, kakal je kravavo rdečo tako je blo podobno bol paradižnikovi mezgi in lulal florestenčno zeleno,biv je ves iz sebe in je imel vročino tako da je dva dni samo prespal, samo treti dan je blo pa vse ok. Pa nisva bila pri veterinarjo.Nevem počakaj kakšen dan mogoče bo vse vredu ali pa veterinarju pelji!
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #3 : nedelja 09 avgust, 2009, 19:45:37 19:45 »

TAKOJ k vetu!! Dihurji redko pokazejo da je z njimi kaj narobe! In ce hocete da prezivijo in to s cim manj komplikacijami, res TAKOJ k vetu.
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : nedelja 09 avgust, 2009, 20:24:08 20:24 »

Z Robijem sva ze od vceraj na vezi (samo je pac uporabil vse mozne kanale, ker me ni mogel prikliati, ker sem telefon pustila doma). Ezo je dans ok, sva pa dogovorjena, da se slisiva, ce bi bilo karkoli narobe, oz. da se konec tedna vidimo in da se bo dal iztrebek na parazitologijo.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ezo

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 20
« Odgovor #5 : nedelja 09 avgust, 2009, 22:23:56 22:23 »

Hvala vsem za pomoč, še posebej Maji, ki me je poklicala in mi pomagala s svojimi izkušnjami. Ezo se zaenkrat počuti vredu in je pod mojim budnim očesom še naprej. Njegovo blato je spet normalne barve in oblike.:-)

Robi

Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #6 : nedelja 09 avgust, 2009, 22:39:27 22:39 »

Z Robijem sva ze od vceraj na vezi

Sem sklepala po tem, ker ni bilo nobenega odgovora s tvoje strani.... :) Samo nisem mogla preko:
Moj dihurček je pred parimi tedni imel podoben primer, kakal je kravavo rdečo tako je blo podobno bol paradižnikovi mezgi in lulal florestenčno zeleno,biv je ves iz sebe in je imel vročino tako da je dva dni samo prespal, samo treti dan je blo pa vse ok. Pa nisva bila pri veterinarjo.Nevem počakaj kakšen dan mogoče bo vse vredu ali pa veterinarju pelji!
:agh: :agh:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : sreda 19 avgust, 2009, 02:51:43 02:51 »

Z Robijem sva ze od vceraj na vezi

Sem sklepala po tem, ker ni bilo nobenega odgovora s tvoje strani.... :) Samo nisem mogla preko:
:agh: :agh:

Ha? Ka jst?  :drool: ne razumem :) AJA btw. Nisem skos na računalniku  :rolleyes: Včasih me ni po 3-4 dni gor :D
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #8 : sreda 19 avgust, 2009, 08:38:50 08:38 »

Ja... Po moje je Bina izrazila ogorčenje nad tem, da je dihur kakal rdeče, podobno paradižnikovi mezgi in lulal florestenčno zeleno, bil ves iz sebe in je imel vročino... Pa ga nisi peljala v vetu...

Jaz bi letela k veterinarju, če bi se zgodilo kaj takega! To je lahko simptom za kako bolezen, ne vem...karkoli...

LP
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : sreda 19 avgust, 2009, 10:54:48 10:54 »

Ja... Po moje je Bina izrazila ogorčenje nad tem, da je dihur kakal rdeče, podobno paradižnikovi mezgi in lulal florestenčno zeleno, bil ves iz sebe in je imel vročino... Pa ga nisi peljala v vetu...

Jaz bi letela k veterinarju, če bi se zgodilo kaj takega! To je lahko simptom za kako bolezen, ne vem...karkoli...

LP

lej ob 11 zvečer ga nimam kam pelat saj so skoraj vse klinike zaprte. In pol na koncu ni bilo nič saj je biv kot nov. Tist iztrebek je pa sam eden bil ostali so bili normalni. In naprimer ga peljem jst takrat ob 11 zvečer vetu zmečem kup gnarja za njegove preiskave, pol pa ugotovi da mu ni nič.  Smo pa ugotovi da ko je moja mam prekuhavala moderce za prat in ni umaknila lavorja in je zgleda da ji tam ven malo vode pa čistila popiv ker so ble iste barve. Drugače pa glede mojega malega sem pa ga ze imela pri Maji ker je drugačen malo od vaših in je zaustav v svoji glavici zato pa poje vse kar najde.
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : sreda 19 avgust, 2009, 10:55:39 10:55 »

a pa to je blo ze skor 2 meseca nazaj ki je trajalo samo en dan.
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #11 : sreda 19 avgust, 2009, 12:40:02 12:40 »

Jaz sem samo povedala, kaj jaz mislim o tem. Sem že tudi jaz ˝zmetala˝ kup denarja, pa mi ni žal... če ga ne bi mogla, si  :ferret: (in ostalih živali) pač ne bi nabavila...
Samo moje mnenje...

Pa naslednji dan bi ga peljala, če že ne bi našla kake druge opcije... Ponavljam: tako bi storila jaz...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #12 : sreda 19 avgust, 2009, 12:44:18 12:44 »

zato pa poje vse kar najde.

Saj se nesrece in nepredvideni dogodki dogajajo vsem, ampak, ce ves, da imas doma tako zverinico, moras biti se ekstra pazljiv, 17x preveriti vse, zaklepati vrata in umakniti vsako stvar, ki ne sodi na tla, oz. tja kamor dihur lahko zleze.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #13 : sreda 19 avgust, 2009, 13:01:36 13:01 »

zato pa poje vse kar najde.

Saj se nesrece in nepredvideni dogodki dogajajo vsem, ampak, ce ves, da imas doma tako zverinico, moras biti se ekstra pazljiv, 17x preveriti vse, zaklepati vrata in umakniti vsako stvar, ki ne sodi na tla, oz. tja kamor dihur lahko zleze.
m.

se trudim v moji sobi je vse umakjeno sam zmer neki najde. Kadar pa me ni doma pa ga ma moja mama uzuni pa ne pazi ona ga kr spusti češ da ni nič. Nikkr ji ne morem nekaj v glavo dopovedat ker pušča vse posod.
Evidentirano

Blond007

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 12
« Odgovor #14 : četrtek 01 april, 2010, 09:51:42 09:51 »

Jaz sem pa 2 dni nazaj kupila dihurčka. Včeraj je bilo vse uredu, danes pa je njegov drek trd in rumene barve - pa me zanima če ima kdo izkušnje s tem? Aja - energije ma še vedno full.
Evidentirano
Zakaj bi se kogarkol bal, ki drugačen se rodi?
Strani: [1] 2   Gor