Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: psička iz Maribora išče nov dom  (Prebrano 2351 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
psička iz Maribora išče nov dom
« : sreda 23 maj, 2012, 08:15:49 08:15 »

Lepo pozdravljeni!

Upam, da pisem v pravo temo. Ker nisem vedela na koga bi se obrnila sem se odlocila, da poizkusim sreco se na forumu. Zgodba pa je sledeca: Starejsi par je imel psičko. Gospa je pred pol leta umrla, sedaj pa je hudo zbolel se gospod, ki je zeni obljubil, da bo skrbel za njuno psicko. Ker mora gospod nujno v bolnico za psicko z imenom Rubi ne more vec skrbet. Nikjer pa nikogar ne najde, tako da bo, ce se je nihce ne usmili, morala na evtanazijo, ker je pa v azil noce dati.
Rubi je 8letna mesanka med pudlom in mini snavcerjem. Navajena je samo na stanovanje, tako da ni za zunaj. Ceprav je stara 8 let je zelo zivahna in jo lahko caka, po moji oceni, se kar nekaj lepih let.
Mi je ne moremo vzet, ker imamo veliko snavcerko s katero se niti priblizno ne marata. Z nasimi dihurcki pa ze iz prostorskega razloga ne gre.

Torej, razmislite, ce pa je kdo slucajno pripravljen zrtvovati malo casa in ljubezni pa se mi naj prosim javi. Hvala!!!!!

Nastja
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.008
Odg: psička iz Maribora išče nov dom
« Odgovor #1 : sreda 23 maj, 2012, 10:24:58 10:24 »

Nikjer pa nikogar ne najde, tako da bo, ce se je nihce ne usmili, morala na evtanazijo, ker je pa v azil noce dati.

Tole lahko kar takoj brišeš iz vseh nadaljnjih oglasov, ker takole skasiraš samo prijavo za sum ogrožanje življenja živali (če ne bo nihče drug, bom jst). V Sloveniji se zdravih živali ne sme evtanazirati. Torej, četudi gospod noče oddat psičke v zavetišče, jo bo moral, če ni sposoben skrbeti zanjo, če ne drugače pa po odločbi inšpektorja.

Seveda je za psičko bolje, če najde nekoga, ki bi jo bil pripravljen takoj posvojiti, ali nekoga, ki bi se mu dalo zanjo potruditi in bi ji nudil začasen dom. Ampak cilj še vedno ne opravičuje sredstev, zato prosim nehajte z izsiljevalskimi oglasi.

Drugače pa je v oglas fajn dat tudi kak kontakt in pa sliko psičke.

Če želiš, lahko poskusimo z oglaševanjem še kje drugje, ampak za to potrebujem kaj več kot tale zapis zgoraj.
Evidentirano
I don't need anger management - I just need people to stop pissing me off! (NA)

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
« Odgovor #2 : sreda 23 maj, 2012, 17:41:04 17:41 »

Kontakt bi bila v tem primeru jaz. Sliko psicke sicer lahko dodam, vendar se morate zavedati, da je gospod resnicno star in ne "pozna" interneta oz. ga ne zna uporabljati. Je star, senilen, zmeden in bolan. Tako se pac vcasih zgodi, zato bo tezko kontaktiral z ljudi, ki bi klicali, saj mu je ze tako dovolj tezko.
Glede evtanaziranja pa lahko ima vsak svoje mnenje-sigurno pa je ne bo peljal jutri! Glede na to, kako skrbim(o) vecina, ki nas je na tem forumu, lahko tudi sklepas, da je nihce ne misli usmrtit! Je pa tvoja odlocitev, ce zelis nekoga-za moje razmisljanje, kaj je humano-prijavit. Glede tega je bilo dovolj napisanega. Glede na zalostne poglede, ki jih v azilu srecujem, pa mislim, da lahko vsak kdaj kaj takega napise, kot sem sedaj jaz. Morda sem se prenaglila, ko sem objavila ta tekst, morda pa bi lahko bil tudi tvoj odgovor malo drugace formuliran.

Hvala! 
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #3 : sreda 23 maj, 2012, 17:59:50 17:59 »

Meni je samo žalostno, da ne vidi preko plota. Če bi ga dal v azil, bi lahko našel nov dom. Če ga pa usmrti, pa te opcije sploh ni več. Psa sploh ni več. Žalostno, da kdo tako razmišlja. :/
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : sreda 23 maj, 2012, 18:10:59 18:10 »

Dejstvo je, da je evtanazija zdrave zivali zakonsko prepovedana. In ja, tudi meni gre, da ne recem na kaj, ko berem kakrsne koli oglase, naj bo to za pse ali macke, kjer se grozi z evtanazijo. Imamo vec moznosti kaj z zivaljo, ki je ne moremo/nocemo vec imeti in ena od teh moznosti je oddaja v zavetisce. In ce se vam/nam zdi gorzljivo, da nekdo dihurja/hrcka/kunca, ko se ga navelica, enostavno "spusti na svobodo" (tudi to je prepovedano in temu se rece namerna zapustitev zivali), je to se veliko bolj grozno.

Jaz res ne vem kaj je tako zelo groznega zivalim v zavetiscih - seveda, ni optimalno, ampak za vecino je poskrbljeno precej bolje kot za vecino psov in mack v Sloveniji. Vecina slovenskih zavetisc NE evtanazira zivali, tudi, ko 30 dnevni rok v katerem za zival krije stroske pristojna obcina, potece.
Ce psice ne zeli dati v zavetisce, je druga moznost tudi, da se ji pri nekom najde zacasni dom, ampak ne na tak nacin, z izsiljevanjem.

Drugo dejstvo, ki je, zivali se ne posvaja in ne kupuje iz usmiljenja, ampak takrat, ko si zival zelis in temeljito razmislis ali ji lahko nudis vse kar potrebuje. 

Pomagamo lahko edino tako (vsaj jaz), da oglas delimo in da vam pomagamo svetovati glede tega kam se oddati oglas in na kaj paziti pri oddaji psa.
m.

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #5 : sreda 23 maj, 2012, 18:56:41 18:56 »

Podobni situaciji sem bila priča pribl. mesec, dva nazaj. Možakar je prišel na kliniko v Mestni log z namenom evtanazije povsem zdravega psa mešančka, manjše rasti. Ker so ga na kliniki odslovili je nejevoljen odkorakal proti avtu. S sošolci smo vse skupaj opazovali in ker nas je bilo strah, da se bo ubogega psa pač znebil na kakšen drug način (mislim, da je vsem jasno kaj imam v mislih), je šla sošolka do njega in vprašala zakaj bi se rad odkrižal psa. Možakar je rekel, da gre v dom ostarelih (po pravici povedano ni izgledal primerne starosti) in da nima kam s psom. Sošolka mu je predlagala naj psa raje poskuša komu oddati in on ji je brez oklevanja predal psa z vsemi dokumenti, ter se odpeljal. Ubogi pes ni dojel kaj se mu je zgodilo in je še nekaj časa zbegano iskal lastnika. Sošolec ga je začasno vzel k sebi domov in tam je tudi ostal. Zgodba se je tako srečno končala.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

dihurčica

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 602
« Odgovor #6 : sreda 23 maj, 2012, 19:19:34 19:19 »

Nikoli nebom razumela, kako se lahko človek na tako grd način odkriža psa oziroma katere koli druge živali.  :wall:
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.008
« Odgovor #7 : sreda 23 maj, 2012, 21:52:47 21:52 »

Kontakt bi bila v tem primeru jaz.

Če nočeš objavljat po forumu, mi piši na ZS, pa ti tam bolj natančno razložim, kakšne možnosti imam v mislih in zakaj objava na forumu brez drugega kontakta za pomoč ni dovolj.

Morda sem se prenaglila, ko sem objavila ta tekst, morda pa bi lahko bil tudi tvoj odgovor malo drugace formuliran.

Moj odgovor ni bil prenagljen, ampak piše točno to, kar sem želela sporočit. Nisem pa prepričana, da si ti razumela, kaj sem napisala. Namreč:

Glede evtanaziranja pa lahko ima vsak svoje mnenje-sigurno pa je ne bo peljal jutri!

V zakonu jasno piše, kaj se sme in česa se ne sme. In evtanazija zdrave živali je prepovedana, pa si ti lahko misliš karkoli želiš in imaš kakršnokoli mnenje hočeš imet, je popolnoma irelevantno.
Evidentirano
I don't need anger management - I just need people to stop pissing me off! (NA)
Strani: [1]   Gor