O dihurjih > Nega

Krajšanje krempljev

(1/11) > >>

ursika_ursi:
Ker sem šele od včeraj lastnica dihurčike Bibe in nimam izkušenj z njimi, me zanima sledeče: kako, s čim in kako pogosto ji lahko režem krempeljčke, če jih je sploh treba, glede na to, da je večino časa izven kletke?

Wishmistress:
upam da bos me razumela na moji sepavi slovenscini ...

mi rabimo ljudsko grickalico, bitno da je ostra in cista (dezinficiramo jo s navadnim alkoholom)
rezemo vsakih 10 - 14 dni

kako ?

polegnes jo v svoje krilo, tako da lezi na hrbto, polozena tko da joj glava gledi v tvoja kolena.
na trebuh joj das malo olja ki ga ma rada, al pa Malt paste, al pa navadnega belega vazelina
dok se ona bavi s tem zadevami oz. uziva v treatu ki ga je dobila, ti rezes krepljcke tko da primis capo, pogledas kako dalec gre rdeca zilica v nohto in porezes oko 1 mm dalje od toga ker boli kot svinja ko zarezes v to al pa preblizu
to napravis s vsim krepljckima - mi ih se malce zraspamo z ne-metalno raspico by Alessandro :) nasi dihurji majo svoj osebni "nail spa"  ;)

navadno kremplji na zadnjih tacah rastejo pocasi od prednjih in se vec zraubajo pri hodanju.

in to je vse :) simple as mickey ili prosto ko pasulj

Wishmistress:
in ena genialna ilustracija :)

PilotGirl:
Jaz moram mojim kar bol pogosto strišti. Kar vsak teden.
Za striženje uporabljam pa take škarice:

Sem poskusila tud s temu spodaj, samo so meni osebno blazno štoraste :(

maja01:
Jaz uporabljam al "grickalico" za nohte ali pa skarijce s prve slike, ki jo je objavila PilotGirl.

Mogoce samo malo pojasnim prvi del Petrinega odgovora ...  ;) Dihurja si polozis v narocje, tako da je s hrbtom naslonjen nate (lezi na hrbtu kot bi sedle v fotelju). Ostalo pa mislim, da ne bo problem razumeti.
m.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 
Go to full version