Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 9   Dol

Avtor Tema: kletka  (Prebrano 9550 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

vereja

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 66
kletka
« : ponedeljek 10 maj, 2010, 18:54:57 18:54 »

vsi, ki že imate smrduhce...a je kletka v dimenzijah 60x60 x120 cm primerna za dihurčka.
Pa seveda, s pripadajočo opremo (wc, mreža, valj, voda...)?
Po spletu vidim vse mogoče podolgovate, visoke...
Pomoje bi bla visoka bolj primerna, sej so to plezalci in ne plazilci...?
Zadnič me je ena prodajalka v trgovini(se bom vzdržala reklame) prepričevala,
da je kletka za zajca, ki je bila by the way malo večja od tiste ki smo jo mel za našga
hrčka čez glavo velika. :supid:
Drugač pa a je kdo kej družaben, da bi se povabl na kekšno kavico :cheese:, da pobližje spoznamo smrduhce.
Do sedaj smo jih vidl samo kje na cesti, ko smo kaksno gospodarico napadl, če lahko malo pogledamo živalco. ki kuka iz kapuce ali vrečke. :angel:
Evidentirano

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 105
Odg: kletka
« Odgovor #1 : ponedeljek 10 maj, 2010, 19:22:34 19:22 »

Kletka že mora biti velika in visoka ,saj so pravi umetniki za splezat in uživat v mrežah,
sicer pa sama sem kupila zelo veliko ,a po mesec dni ko je postal nekoliko bolj domač,
smo kletko odstranili in sedaj živi v dnevni sobi in hodniku z nama ,da mu ni dolg čas.
Spi v vreči ali kar na blazinah na kavču . če si kje blizu Ormoža te rada povabim na kavo in
na obisk dihurčkov .Pridi ,vedno dobrodošla
 :happy64: :ferret:
Evidentirano
mirjana

vereja

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : ponedeljek 10 maj, 2010, 19:29:47 19:29 »

:jupi: :happy64:, ormož....malce daleč, mogoče pa res kakšen vikend priletimo, ROTFL, no ne za vikend, mislla sem ko gremo čez vikend malo naokrog.
se pa vsekakor prej najavimo :rolleyes:
Evidentirano

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 105
« Odgovor #3 : ponedeljek 10 maj, 2010, 19:32:40 19:32 »

Vi samo pridite in imeli se bomo lepo
 :)
Evidentirano
mirjana

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #4 : ponedeljek 10 maj, 2010, 19:51:05 19:51 »

Mislim, da ne bo tezav z obiskom ;) Je vec kot dovolj moznnosti, da si ogledas  :ferret: v njihovem domacem okolju  :yes: 8)

Vec o kletkah tukaj vec o obiskih pa tukaj
Evidentirano
Takle mamo! ;)

vereja

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : torek 18 maj, 2010, 17:37:53 17:37 »

Kaj pravite, ali bo kletka v dimenzijah š80 cm x g55 cm x v170 cm, po godu  :ferret: ?
Kletka bi bila domače izdelave s stabilnim lesenim ogrodjem, vso opremo, ki jo potrebuje,
okrog pa bi bila napeta mreža (predlagajte velikost mreže), z ene police na drugo, bi bil speljan tunelček.
Smrduhci verjetno nimajo kakšnih problemov z precej navpičnim plezanjem po valju, ane  :think: , saj je v valju rebro.
Pa še eno posodico bi mu naredili na zunanji strani, za "kopanje" - valjanje.
Ali ima mogoče kdo kaj izkušenj...  :) na krbtno stran kletke bi dala kakšno fotko...narave recimo ali kakšnega dihurčka...
Upam, da si kdo vsaj približno predstavlja tole  :cheese:
POTEM PA POTREBUJEMO ŠE  :ferret:  :fiii:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #6 : torek 18 maj, 2010, 17:52:35 17:52 »

Dimenzije so ok :) Navpicno plezanje utegne biti malo problematicno, mogoce tunel/cev/karkoli malo nagnes, da dihur na poti navzdol ne pikira ravno na glavo. Kvadratki v mrezi pa naj ne bo vecji od 2x2cm  :)
Za hrbtno stran kletke si pa seveda izberi motiv ki je tebi vsec. Dihurju bo dol viselo, pa tudi ce ima napol zgnito kravje truplo na fotki za sabo.  :)
Za dihurja pa malo pobrskaj med vzreditelji, po moznosti katerega kontaktiraj in malo povprasaj za legla, ki ti casovno ustrezajo (ne spomnim se tocno kaksna je tvoja situacija z dihurjem  :ashamed: )
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #7 : torek 18 maj, 2010, 17:53:58 17:53 »

Dihurju bo dol viselo, pa tudi ce ima napol zgnito kravje truplo na fotki za sabo.  :)
ROTFL ROTFL

Najbolje, da prebereš podobne teme, ki so že odprte in boš zagotovo našla polno idej.  :)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

vereja

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : torek 18 maj, 2010, 21:16:43 21:16 »

Masa, super  ROTFL .
Ja, saj verjetno mu bomo naredili rezidenco, na koncu se nam bo pa pridružil na enem naslonjaču
za katerega se vsakič sproti prerekamo kdo ga bo uporabil, pa verjetno zna biti, da bo  :ferret: obveljala  ;)
Moja situacija z dihurčkom...zaenkrat smo  :doppelwub: , to BO naš prvi dihurček, tako, da ne iščemo  :baby:
Evidentirano

Maddy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 51
« Odgovor #9 : petek 17 september, 2010, 19:13:22 19:13 »

Danes sem kupila kletko za bdočega  :ferret:, in porabila cel dan za razporejane zadev  :D
Najbolj sem se bala, da bi padel iz najvišje poličke in si kaj naredil, zato sem dala nekje na sredini višine kletke visečko, tako da če že pade, bo padel na to. Upam, da ne bo počel bedarij  :)

Mislite, da bo tako vredu? Še kdo kje vidi kakšen problem, da bi si lahko dihur kaj naredil, ko bo sam?
Sem malo poslikala:

Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #10 : petek 17 september, 2010, 19:25:36 19:25 »

Se kaksno mehko stvar daj v kletko, da ne bo tako medicinska :) Kupi kaksno odejo iz flisa, lahko jo na manjse dele razrezes in das na dno kletke, pa tudi na visecko :)
Evidentirano

c4ndle.light

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.407
« Odgovor #11 : petek 17 september, 2010, 19:31:44 19:31 »

Jaz imam isto kletko, opremljena je pa takole:
Evidentirano

c4ndle.light

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.407
« Odgovor #12 : petek 17 september, 2010, 19:39:53 19:39 »

Smo jo pa precej predelali, ker je tale kletka v bistvu precej butasta(beri: nerodna za čiščenje). Zato mi je fant spredaj naredil večja vratca. Sem pa sama dodala še eno poličko, ker se mi zdi sicer preveč neizkoriščena. Kot je pa rekla Maša, bi bilo pa fino, da v kletko še kaj dodaš, mogoče tudi še kakšen tunelček, še kakšno visečko.
Jaz sem v zgornjem nadstropju navezala par štrikcev, tako da ne morata pasti dol(ker najraje spita prav tam in sta mi že padla dol) in se obnese, tole z visečko bo pa tudi ziher ok. Mogoče je edino spodnja polička malo previsoko, jaz sem tudi na začetku približno tako naštimala, pa je imela Roža težave pri plezanju po lojtrici, zato sem jo dala malo nižje.  Kdaj pa pride  :ferret: ? :)
Evidentirano

Maddy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 51
« Odgovor #13 : petek 17 september, 2010, 19:58:17 19:58 »

Super, hvala. Bom upoštevala.
Bom še dodala, seveda, to je blo že vse zraven kletke, zato je samo to zdaj notri. Tudi meni izgleda zelo žalostno, tako kot je zdaj. Imam še en šoping v planu na Madžarskem  :D
Kaj pa za v hiško, tudi pride v poštev odeja iz flisa verjetn?
Mali pride verjetno v ponedeljek :happy64:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #14 : petek 17 september, 2010, 19:59:45 19:59 »

Tudi mi imamo takšno kletko. Pri meni je bilo najbolj problematično to, da jo Willy z lahkoto odpre in sem zato na vrata namestila "karabine" (je že opisano v eni od tem).
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.
Strani: [1] 2 3 ... 9   Gor