Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2]   Dol

Avtor Tema: Temperatura okolja  (Prebrano 2179 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Gromtax

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 25
Re: Temperatura okolja
« Odgovor #15 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 21:41:24 21:41 »

Koliko pa je najmanjša temperatura pri kateri je dihur lahko še zunaj (imam ga na balkonu)? Ker zdaj bo zima in bo zelo mraz in če se ga bo lahko imelo čez zimo zunaj, če ne bo premrzlo?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #16 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 21:47:51 21:47 »

Okrog 5 stopinj. S tem da moras redno preverjati, da voda (in hrana) nista zmrznjeni - sploh, ko se temperature cez noc spustijo pod niclo, dihur pa mora imeti na voljo zavetje z odejami (ali drugm podobnim materialom). Ce imas dihurja zunaj/na nizki temperaturi, je se toliko bolj pomembno, da dobiva kvalitetno hrano in da takoj odreagiras ob vsakem znaku, ki bi lahko bil posledica zdravstvenih tezav. Jasno, poskrbeti moras tudi, da balkon ni prepisen in da nanj ne dezuje/snezi.
Ce imas pa moznost, daj pa dihurja notri ...
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #17 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 22:25:36 22:25 »

Raje mu čez zimo omogoči, da je nekje v zaprtem prostoru. Mislim,da dihurji veliko slabše prenašajo nizke temperaure, kot pa tople. Naša dva gresta tudi sredi dneva poleti v volnen pulover spat. Pozimi pa ju zelo hitro začne zebst in se treseta, pa tudi mrzle tačke imata. In je treba poskrbeti, da jima je vedno toplo. Ne samo, da imata toplo posteljico. Kaj pa, ko gre dihurček jest ali lulat pa se malo sprehodit, pa še iz tople posteljice. Garantirano, da se bo prehladil.
Pa še bolj izoliran bo, vi boste vsi notri na toplem, on pa bo sam zunaj.
Naša dva imata eno od spalnih rezidenc tudi na balkonu, ki pa je zaprt z okni, po tleh imata odejo, da se ja nebi prehladila na ploščicah. Pa še to sta tam zaprta le od polnoči do petih zjutraj, takrat se ve, da je čas za spanje.
No, sama če bi imela odprt balkon, svojih dihurčkov prav gotovo ne bi imela zunaj. To je samo moj odgovor na tvoje vprašanje. Mišljeno je kot nasvet, ne kot kakršna koli kritika ali žalitev.
« Zadnja sprememba: ponedeljek 12 oktober, 2009, 22:27:18 22:27 blyss »
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #18 : sreda 14 oktober, 2009, 19:05:05 19:05 »

Mislim,da dihurji veliko slabše prenašajo nizke temperaure, kot pa tople.

se mi zdi, da bo tukajle ravno obratno :)
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #19 : sreda 14 oktober, 2009, 19:23:39 19:23 »

No, po mojih izkušnjah je tako kot sem napisala :yes:.
Evidentirano

Matejca

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 23
  • Pik in As :)
Odg: Temperatura okolja
« Odgovor #20 : sobota 08 marec, 2014, 23:52:14 23:52 »

Bom kar tukaj vprasala. Mi se pocasi zacenjamo navajati na oprsnico in povodec. Ko nam bo uspelo pa bomo poskusili s prvimi sprehodi. Zanima me, glede na to, da bodo temperature vedno visje, sploh poleti, do katere temperature je se primerno vozit dihurja ven? 27? Ali manj? Ne bi rada skode naredila, ker se bo meni zdelo prijetno toplo, za njiju bo pa mogoce ze prevroce. Ali jih v poletnih mesecih sploh vozite ven? Smo sele marca, temperature so pa ze sedaj tako lustne, da imam obcutek kot, da je poletje pred vrati  :embarassed:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #21 : nedelja 09 marec, 2014, 10:51:24 10:51 »

Tudi, ko je vroce, ju lahko peljes zgodaj zjutraj in pozno zvecer, ko se ohladi, ali pa v hlad kaksnega gozdicka. Saj ju bos videla, ce bosta manj aktivna in bi slucajno zacela sopsti, je prevroce.
Drugace pa tam nekje do 27 je ok ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #22 : ponedeljek 10 marec, 2014, 21:15:16 21:15 »

Js mam eno vprašanje :) js bom dala dihursko kletko zdaj ko se preselim lepo na balkon - stem da je balkon zaprt in obrnjen tako da vanj ne sije sonce :)
tam bi bili samo spomladi in jeseni,....za poletje bo pomoje prevroče (razn če je na Koroškem kaj hladnje), za zimo pa ne vem, nekako si ne upam...
pa me zanima, balkon je res čiz zaprt, ploščice so pa ni ograje ampak je kar zid, je to ok namestitev? (sploh glede temparatur pa to)
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa
Strani: 1 [2]   Gor