Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Kihanje/kašlanje  (Prebrano 1196 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
Kihanje/kašlanje
« : ponedeljek 24 januar, 2011, 20:23:29 20:23 »

Že nekajkrat sem opazila prav napad kihanja/kašlanja pri Rudiju. Ni prehlajen. Pri napadu ima jezik čisto ven iz ust. Pomaga mu to, da ga tapkaš po trebuhu, tako kot bi pri dojenčku,  ko mora "kupček podret". Jaz sumim, da zaradi dlake, ker se kar naprej umiva. Po vsaki jedi, velikokrat v naročju. Nima nikjer kakega področja, kjer bi mu dlaka manjkala. Nič ne sproži tega napada. Lahko je v naročju, se mu kar naenkrat začne prsni koš trest in potem začne zelo močno kašljati/kihati. Potem pa ko, ga začnem tapkati po trebuhu se pa umiri. Dam mu tudi Gimpet, pa vseeno prihaja do tega.  Sicer je zdrav, živahen, ko smo zunaj, celo zelo živahen, kakci so normalni, tako, da se zelo čudim, zakaj ima te napade in ne vem kako naj mu pomagam  :?:
Evidentirano

sašy

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4
dihur kiha
« Odgovor #1 : ponedeljek 21 februar, 2011, 15:20:24 15:20 »

Jaz sem pa enega pred enim mesecem kupila v zooticu, pa že od začetka kiha tudi do 10 naenkrat. Drugih bolezenskih znakov nima. ALi kdo ve kaj bi lahko bilo, ali je to normalno. Meni so rekli da je možno zaradi žagovine, ki jo ima kot podlago, ali zaradi  prahu. Ampak pravi napad kihanja je dobil pod deko, mi lahko kdo svetuje, saj naj bi ga pred nakupom veterinarsko pregledali... Kaj naj naredim? Hvala :ferret:
Evidentirano

sašy

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
dihur kiha
« Odgovor #2 : ponedeljek 21 februar, 2011, 15:34:37 15:34 »

Pozdravljeni! Rada bi vam povedala celo zgodbo, da bi mi znali svetovati! Takole gre: 1o. Januarja sem dobila en teden prej naročenega dihurčka! Bil je star šele 3 mesece! Že od začetka veliko kiha, tudi do 10 naenkrat. Ostalih bolezenskih zanakov nima. Obrnila sem se že na veliko ljudi, pa so mi rekli, da mogoče zaradi mehčalca na majcah, v njegovi kletki ali pa zaradi premal vročine med pranjem (najmanj 40 stopinj), vendar smo prali pravilno! Potem so rekli, da je možno zaradi žagovine, vendar nem jo je svetovala prodajalke, zdaj jo bomo odstranili da vidimo kako se odnese.  Potem so mi rekli zaradi prehu. Enkrat pa je dobil napad kihanja pod deko, mogoče je res bila oprana z mehčalcem, vendar zakaj potem kiha tudi v kletki? Imamo namreč tudi mačka. Prosim naj mi kdo svetuje :thnx:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
dihur kiha
« Odgovor #3 : ponedeljek 21 februar, 2011, 16:07:58 16:07 »

Vsekakor najprej odstrani žagovino, ker nima kaj početi v dihurjevi kletki in je zelo možno, da kiha zaradi tega.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

sašy

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
dihur kiha
« Odgovor #4 : ponedeljek 21 februar, 2011, 18:00:47 18:00 »

Sem že na tem!Drugače pa me zanima ali je možno da zaradi tega (žagovine) občasno po enkrat  ali celo večkrat kihne tudi za sedežno, pod deko, na ploščicah? hvala
« Zadnja sprememba: ponedeljek 21 februar, 2011, 18:09:30 18:09 sašy »
Evidentirano

sašy

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
dihur kiha
« Odgovor #5 : ponedeljek 21 februar, 2011, 18:12:16 18:12 »

Drugače kihanje ni vedno ravno tipično. Ravno sem opazila da za sedežno kiha podobno pihanju :stretcher: :smiley-sick008: :smiley-shocked031: :idea: :?: :smiley-sad045: :smiley-shocked034: :smiley-sick010: :+: :smiley-sick027: :sweat: 
Evidentirano

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
dihur kiha
« Odgovor #6 : ponedeljek 21 februar, 2011, 19:06:58 19:06 »

Peljite ga k veterinarju...ta bo najbolje vedel kaj je z dihurckom narobe.
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
dihur kiha
« Odgovor #7 : ponedeljek 21 februar, 2011, 19:24:17 19:24 »

mja, mogoce da mate dosti prasine in da kiha od prasine ko vohlja naokol. vsekakor ga pelji k vetu ker je nov ljubljencek in ga rabis dat na pregled - usesa, razglistit, pa opravit neki splosni pregled.
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

July

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 70
Re: Kihanje/kašlanje
« Odgovor #8 : nedelja 05 februar, 2012, 17:47:15 17:47 »

Meni pa se zdi da moja  :ferret: Terry kiha zaradi prahu...Smrček vedno tiši tja kamor ni treba :supid: ...
Potem pa kiha ko zmešana :supid: :supid:
Evidentirano
To bite or not to bite?
Strani: [1]   Gor