Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 5   Dol

Avtor Tema: Prekomerno spanje  (Prebrano 5464 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
Prekomerno spanje
« : ponedeljek 03 november, 2008, 21:59:09 21:59 »

živjo! Prosila bi za nasvet!
Torej - pred 2ma letoma smo kupili dihurčka starega 2,5 leti od nekoga , ki se ga je naveličal. poimenovali smo ga Rudi. Izkazal se je za res krasno živalco, čeprav prej ni imel veliko stikov z človekom. Vsak dan ga peljemo na sprehod in izredno rad se crklja - kar sam se pride vležt v naročje. zadnje čase pa sem opazila, da res res ogromno spi- tudi po 23 ur na dan. Čeprav je že (po mnenju drugih) v letih se mi to ne zdi normalno. Danes sem šla k veterinarju in je rekel, da ima res nekoliko "matast" pogled in je postavil diagnozo- pomanjkanje vitaminov in predpisal vitaminsko pasto. Ali ima kdo kakšne izkušnje, če je res samo to problem.
Jaz sem mislila, da mu je mogoče kljub vsej naši igri in družbi dolgčas po dihurski družbi in smo par dni nazaj kupili 1 leto staro dihurčico. Le ta je pa res zelo zelo živa. Ta je pa popolno nasprotje našemu Rudiju je pa do sedaj spala le par uric. Opazila sem, da ji konstantno srček bije zelo hitro, ji prav razbija. Pa je veterinar rekel, da je vse ok- brez kakršnih koli preiskav. Bi me vseeno moralo skrbeti.
Prav tako zgleda, da nista najboljša prijateja, se malo ovohata drugače pa hodita drug mimo drugega. Medtem, ko Rudi spi v svoji košarici, ona konstanto rine k njemu. in medtem, ko zgleda ,da je on raje v mojem naročju, bi se ona konstantno 24ur/dan igrala. Ali ima kdo kakšne izkušnje- je to le stvar časa , da se prilagodita drug drugemu ali je naš Rudi( ki je bil celo življenje brez dihurske družbe) enostavno najbolj  zadovoljen če je sam( kadar se mi neukvarjamo z njim)? Naj še povem , da je balkon celotno zadihtan z okni in da se lahko sprehajata po celotnem stanovanju. On je kastriran ona ne( bi naredilo kaj spremembe v njunem odnosu če njo steriliziramo) in ona je pri prejšnem lastniku(bila je celo življenje v eni majhni kletki, saj se jo je on bal)že imela 1x mladičke.
Res ne vem kaj naj storim zato res lepo prosim lastnike z izkušnjami , da mi prosim pomagate. Že vnaprej res hvala. lep ozdrav.
« Zadnja sprememba: torek 04 november, 2008, 08:05:01 08:05 Jana »
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
Re: Prekomerno spanje
« Odgovor #1 : ponedeljek 03 november, 2008, 22:11:44 22:11 »

Glede zdravstvenih problemov ti jaz ne bom znala najbolje pomagati, saj še nisem imela izkušenj z starejšim dihurjem... Lahko pa ti povem, da moraš samičko nujno kastrirati (zakaj kastrirati in ne sterilizirati in kako in kaj glede tega si preberi v temi o kastraciji... Tu je link: http://www.zverinice.com/forum/index.php/topic,42.0.html ! In ti priporočam, da si o tem vse prebereš saj je to zelo pomembno! ;))
Pa daj objavi kake sličice tvojih zverinic v temi O naših zverinah! :drool:
« Zadnja sprememba: torek 04 november, 2008, 08:05:13 08:05 Jana »
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
« Odgovor #2 : ponedeljek 03 november, 2008, 22:43:25 22:43 »

Hmm...kam ste ga/ju pa peljali k veterinarju? Po mojih izkušnjah trenutno zaupam svojo dihurko LE veterinarski fakulteti oz. vet.Račniku in pa seveda Maji. Če niste bili tukaj, toplo priporočam :yes: KAr se tiče spanja tudi sama ne vem kaj dosti. Moja je namreč prespala cele dni, ko je bila bolna(ECE)...bodite pozorni na blato oz iztrebke(kar verjamem da ste :) )
« Zadnja sprememba: torek 04 november, 2008, 08:05:25 08:05 Jana »
Evidentirano

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #3 : torek 04 november, 2008, 09:30:27 09:30 »

Pozdravljena! Malo več o tej temi, kako se dihurji navajajo na novo družbo si lahko prebereš tu http://www.zverinice.com/forum/index.php/topic,105.0.html 
Za dihurja se sigurno boljše, če ima družbo. Naš Rudi je bil nekaj časa tudi depresiven, ko smo mu pripeljali Vilija, in mi je tudi cel čas silil v naročje, in se cartal (kot bi mi hotel povedati, da je prvi in da naj ga imamo radi). Čez nekaj časa pa sta z Vilijem postala najboljša prijatelja, kar se je videlo tudi v Rudijevem obnašanju (igra non stop in divjanje po stanovanju). Upam, da bo z Rudijem čim prej boljše!
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : torek 04 november, 2008, 17:37:58 17:37 »

Meni postane kar slabo, ko berem take "diagnoze" nasih veterinarskih "genijev". :angry: :wall:
Zelo mozno je, da ni z dhurjem popolnoma nic narobe, da gre le za zimsko "sapnje", jasno pa je sprememba vedneja lahko znak za karkoli manj prijetnega. Takole prek neta je tezko/nemogoce ugibati in bi ga, ce je mogoce, zelela videti v zivo. ena moznost je, da se z dihurjem oglasis pri nas v ambulanti, moznost je tudi, da ga pridem en dan pogledat, predvsem, da vidim kako funkcionira v domacem okolju.
Da bi slo z apomanjkanje vitaminov je skrajno malo verjetno, razen, ce ga res hranis s popolnoma neprimerno hrano.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : četrtek 06 november, 2008, 14:29:25 14:29 »

Joj  maja jaz sem pa ravno razmišljala, o tem da bi tako rada mnenje o tem, saj me že par dni resno skrbi ali se onadva tako močno igrata ali se dejansko ravsata( punčka je enkrat celo pihala). In potem gresta skupaj spati. Samo ne vem , če se ona rine k njemu ali sta dejansko prijatelja. Saj sem zdele ponesreči zbudila Rudija in se me je kar ustrašil, kar se še ni zgodilo(mogoče je pričakoval njo in se je zato usrašil?. Res si jo želim obdržati, ampak naš Rudi je na prvem mestu. In te res lepo vabim, da prideš k meni kadarkoli( že tako cel teden bojkotiram faks, saj me je strah še kakšnega "ravsa").Jaz živim v Kamniku( 20 min z avtom od lj). Zdej koliko računaš, toliko plačam- ni panike, ampak vsa ta situacija me pa že malo dela noro.
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #6 : četrtek 06 november, 2008, 14:42:29 14:42 »

Punce so ti vse napisale, a jaz bi dodala se eno stvar. Mi se zdi da je precej normalno da dihur par let nenavajen na druzbo svoje vrste ne reagira na tako druzbo onak kak ste morda pricakovali. Po moje rabi casa da se navadi male nagajivke. In se da poudarim - kastraciju dihurcice v vasem slucaju smatram apsolutno obaveznom.

srecno :)
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : četrtek 06 november, 2008, 17:06:35 17:06 »

hvala vsem za nasvete- zelo mi je pomagalo , ko sem brala podforum, kako se privadijo nove družbe.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : četrtek 06 november, 2008, 17:46:15 17:46 »

Nic ne racunam, jasno, da ne. Se bova zmenili za cez vikend.
m.
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : četrtek 06 november, 2008, 18:06:06 18:06 »

Superca. Pa še lahko boš pogledala Rudija, ker tudi , če mi vsi govorijo , da je vse vredu- že 2 veterinarja- jaz še zmeraj sumim, da je nekaj off. Moja cifra: 031-250-879. Se že veselim.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : četrtek 06 november, 2008, 22:50:17 22:50 »

Te poklicem jutri proti veceru. Ce pozabim  :angel: :ashamed:, me ti poklici na 040 395 995.
m.
Evidentirano

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #11 : sobota 22 november, 2008, 23:25:48 23:25 »

Oj! Upam da je vse vredu z vašim Rudijem!!! Sporoči, kak in kaj...
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #12 : sreda 22 april, 2009, 12:50:29 12:50 »

Naša tudi zadne dni precej več spi kot pa prej. Spi praktično ves dan, razen ko je veni. Ampak, verjetno je to samo zato, ker odrašča? Ali pa hormonske spremembe, kastrirana še ni.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #13 : sreda 22 april, 2009, 17:52:16 17:52 »

:think: Sashko je ravno zdaj vec casa buden- je dal tisto fazo (po moje) zimskega spanja mimo.... :think:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

natsirocks

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 104
« Odgovor #14 : nedelja 18 oktober, 2009, 16:23:52 16:23 »

Vem, da tema že nekaj časa ne obratuje aktivno, ampak bi vseeno rada vprašala.
Je možno, da dihurčka kar tako prime in spi že praktično polovico dneva. No, približno pet minut se je igral, vstaja za hrano/vodo in opravljanje potrebe. Danes sem dala že nekajkrat pobudo za igro, se nekaj časa igra, potem se pa zavije v dekico in spančka naprej.
Drugače prehranjuje se normalno, pije tudi tako kot vedno, tudi vse ostalo je normalno, ampak spi pa res že od jutra, z manjšimi (1min-10min) presledki. Mogoče ga je zmedlo to, da je lahko spal na prostem in ne v kletki (ni preveč navdušen nad njo) in je celo noč dežural na postelji? -.-"
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 5   Gor