Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol

Avtor Tema: Prekomerno spanje  (Prebrano 5464 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Prekomerno spanje
« Odgovor #30 : četrtek 25 marec, 2010, 21:51:22 21:51 »

Dihurji z leti pac postajajo vedno manj aktivni in tudi izgubljajo na tezi. Ce te skrbi, ga pac pripelji na en "servisni pregled" (klinicni pregled, RTG, krvne preiskave) - pri treh letih se ze lahko zacne kaj kuhati. Nekako se do 3.-4. leta priporoca en preventivni pregled letno, potem pa na pol leta.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
« Odgovor #31 : petek 11 junij, 2010, 17:48:45 17:48 »

Mene pa zanima, ce je mozno da tudi poleti -zaradi vrocine - vasi dihurcki kaj vec cez dan spijo?
Vasko se je zjutraj kar fejs igral, sedaj pa je prisel ven, naredil en krog in odsel nazaj v kletko spat.
Lp.
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #32 : petek 11 junij, 2010, 19:12:16 19:12 »

Ja definitivno. Moja dva sta aktivna zjutraj in nato sele ob kaksnih devetih zvecer ali se kasneje.Tako, da tudi na sprehod hodimo sele ko sonce ze zaide. :)
Evidentirano

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
« Odgovor #33 : petek 11 junij, 2010, 19:17:22 19:17 »

Hvala! Zdaj ga pa ne bom vec gnjavla z bujenjem :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #34 : petek 11 junij, 2010, 21:29:05 21:29 »

Absolutno. Moji imajo nov, poletni urnik - zur od 21h do nekje do polnoci, potem gredo malo oddremat in ob 5h, 6h, ponovijo vajo nekje do 8h, 9h in to bi bilo to - ce jih macki ne zbudijo se za eno rundo okrog 1h. Cez dan pa, tudi ce jih zbudis, ni od njih nic, se hitro zavlecejo nazaj spat.
Evidentirano

Grizli

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 549
  • Grizli
« Odgovor #35 : nedelja 13 junij, 2010, 17:47:15 17:47 »

ja ta poletni urnik dela tudi mojemu Grizliju kar težave ... poba bi se rad podil naokoli pa se mu ne ljubi .. tako se malo zadirka pa se ustavi in s smrčkom parkira na parket kot polarni medo .... ali vaši kej prakticirajo kako igro z ledom ... morkimi brisačkami ali kako drugo ohladitveno igro? Razmišlja o kaki novi "dvojni" visečki ... da bi del visečke lahko namontirala predal za ledek ali zmrznjeno cunjo pod njegovo visečko ..... kako mnenje ....
Evidentirano
Grizli, *Fedro*, *Sniffy*, Bamboos, Spoon & moja malenkost: Ika

Lolly

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 206
« Odgovor #36 : nedelja 13 junij, 2010, 19:17:43 19:17 »

Mi smo nastavili lavor hladne vode, sicer cela notr ne gresta kot je punca šla ko je bila topla voda, tačke sprednje pa namakata. :)

Eno vprašanje: v hiši je zelo hladna klet in sem razmišljala, da bi čez dan igrice lahko preselili dol, samo me moti to, da bi bila potem temperaturna razlika prehuda, ko bi zvečer spet šli v sobo; je bolje malce višja a stalna temperatura ali osvežitev in potem rahel morebiten šok?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #37 : nedelja 13 junij, 2010, 20:07:37 20:07 »

Jaz prav pod visecko (razen, ce je ogroooomna) ne bi dajala ledu. Lahko mu das pa v mokro brisaco zavito plastenko ledu ali keramicne ploscice v kletko.

Koliko je to zelo hladna klet in koliko je drugod v hisi stopinj?
Evidentirano

Lolly

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 206
« Odgovor #38 : nedelja 13 junij, 2010, 20:32:53 20:32 »

Zelo hladna klet= če greva dol na kavč morava imeti ali dolge hlače ali se pokrit z deko, in ko greva nazaj gor čutiva da je zgoraj precej toplejše. Drugje je pa pomoje med 20 in 25 stopinj, ni sicer klime vendar je super izolirana hiša tako da če je zunaj 35 stopinj je notri prijetno hladneje.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #39 : nedelja 13 junij, 2010, 21:02:47 21:02 »

V tem primeru mislim, da ni nobene potrebe, da hodite v klet. Jaz imam tudi priblizno takso temperaturo notri. Sicer so, kot sem rekla, malo prilagodili urnik, to je pa vse.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #40 : ponedeljek 14 junij, 2010, 11:33:36 11:33 »

Tudi jaz imam vprašanje glede vročine, ki je zdaj zunaj... Sobo imam obrnjeno na jugozahod in ker nimam na razpolago celega stanovanja, da bi Šišmiša dala na hodnik ali v kopalnico, se sprašujem kaj bi še lahko naredila, da mu je hladneje. Sicer že zjutraj spustim roleto, in čez dan, ko sonce ne sije v sobo naredim dober prepih čez stanovanje, a je v sobi še vedno zelo vroče. Vsak dan prinesem v sobo tudi lavor hladne vode in se z njim igrava, da se malo zmoči in ohladi. Kaj pa lahko drugega naredim? Zamenjam dekce z brisačami? V kletki ima trenutno še debelo dlakasto preprogo. S čim jo lahko zamenjam? Ploščice niso ravno opcija... bi bil linolej ok? Katere tkanine so najboljše za visečke? Lahko dam pod deko v kateri spi brisačo s hladno plastenko (kot si rekla, maja), ali se ne bo prehladil?
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #41 : ponedeljek 14 junij, 2010, 11:51:17 11:51 »

Po moje bi bil linolej (ali kakšna druga trda plastična podlaga) najboljša opcija, ker je hladna, ploščice so premrzle, da bi jih imela po celi kletki... kak del kletke že mogoče. :think: Namesto dekic je najbolje uporabit bombaž - bombažno posteljnino.
Lp
« Zadnja sprememba: ponedeljek 14 junij, 2010, 11:54:23 11:54 §Jessy§ »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #42 : ponedeljek 14 junij, 2010, 15:17:56 15:17 »

Saj ni treba "poploscicit" cele kletke. Notri daj eno ali dve ploscici - ki se jih da dobit (brez da jih kam limas ali kaj podobnega). Linolej nima enakega ucinka.
Plastenko z mrzlo vodo zavij v brisaco/deko/karkoli in jo daj zraven lezisca. Ne tako, da je po celem leziscu ampak tako, da ima opcijo si izbrat hladnejsi ali toplejsi del.
Evidentirano

urša

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 89
« Odgovor #43 : ponedeljek 22 november, 2010, 10:36:13 10:36 »

Zanima me, ali vaši dihurji zdaj, ko se bliža zima, kaj več spijo  :sleep: kot običajno in ali je to normalno (malo me je Maja prestrašila z inzulinomom!)? Rudy je že lani pred zimo postal drugačen kot poleti in je, ko se je dan krajšal,  več spal. Tudi letos je tak, začel je več spati :sleep:, začel si je delat brlog s kupčki hrane za pralnim strojem, kamor drugače celo poletje ni šel niti enkrat. Ko je pokonci, je živahen, pa tudi je v redu, kar se mu pozna na teži - od poletne 1.500 na zimsko 2.000 g. No, seveda več spi :sleep: tudi, ko je takole deževno in nikakvo vreme z nizkom pritiskom.
Ali ostali dajete dihurje drugače redno na pregled krvi? Kako pogosto in za katere parametre?

Samo smajlija sem popravila, da je viden ;)
« Zadnja sprememba: ponedeljek 22 november, 2010, 10:38:31 10:38 ursika_ursi »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #44 : ponedeljek 22 november, 2010, 13:59:03 13:59 »

V zimskem casu so "prekomerno" spanje, manjsa zivahnost, vecja jescnost in posledicno nabiranje gramckov, ... povsem normalni.
Je pa res, da je vcasih ravno zaradi tega prekomernega spanja tezje opaziti, da je z dihrujem kaj narobe, zato je treba biti morda se bolj pozoren.

Kar se tice pregledov (ne samo krvi) - jaz moje "tamlade" preverjam vsaj 1x letno, je pa res, da se obicajno to s cim "poklapa". Tastare (3+) pa 1-2x letno. Glukozo itak merim sama, ker imam glukometer doma zaradi Taz (no, zdaj so mi ga v ambulanti zaplenili in si ga vcasih pac sposodim :rolleyes:). Pri Taz v zadnjih dveh letih nekje na pol leta naredimo tudi UZ in/ali RTG. Ampak pri njej gre v tem primeru za spremljanje dogajanja.

Povsem enak rezim imam pri psici, ki ji vsaj 1x letno naredimo kompleten pregled krvi, pri mackih pa tega ne pocnem, predvsem zaradi stresa, ki jim ga to povzroca. Je cisto prevec ze, ce jim je treba (vsaj MAkisu) kri vzet, ce kaj ni ok.
m.

P.s. Nisem te hotela strasit, je pa dolocene bolezni in njihove znake, vseeno imet nekje v mislih, da lahko pravilno odreagiras, ko/ce do tega pride.
Evidentirano
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor