Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Tresenje / drgetanje  (Prebrano 1785 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Otto.

• Gost
Tresenje / drgetanje
« : nedelja 11 januar, 2009, 11:35:55 11:35 »

No moj nima ne ECE ali pa zvišano TT ampak se je danes ful neki tresel nevem a je bolezen ali je pa bil zelo žejen ker
mu voda zmrzuje ves cas. :hm:
ps:na balkonu ga imamo :lipsealed:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Tresenje / drgetanje
« Odgovor #1 : nedelja 11 januar, 2009, 15:04:59 15:04 »

Si mogoče pomisli, da se trese zato ker ga zebe. :rolleyes: To da zmrzuje voda je namig. Poskusi biti ti cel dan na balkonu pa boš ugotovil zakaj se trese. To da imate žival pri teh temperaturah na balkonu (tudi če je zastekljen) je popolnoma nesprejemljivo. Dihur je notranja žival!! Oprosti ampak po mojem mnenju je to mučenje živali.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Merjenje telesne temperature
« Odgovor #2 : nedelja 11 januar, 2009, 15:28:25 15:28 »

n ker mu voda zmrzuje ves cas. :hm:
ps:na balkonu ga imamo :lipsealed:

PA SAJ NISTE NORMALNI!!!  :angry: :angry: :angry:
Po zakonu o zasciti zivali ste DOLZNI poskrbeti za ustrezno zavetje zivali (kar balkon kjer zmrzuje v teh temperaturah ni) in za to, da ima zival vedno na voljo vodo (kar zamrznjena voda ni).

Zakon o zaščiti živali v 4. členu pravi takole:
''Mučenje živali je:
-    vsako ravnanje ali opustitev ravnanja, storjeno naklepno, ki živali povzroči hujšo poškodbo ali dalj časa trajajoče ali ponavljajoče trpljenje, ali škodi njenemu zdravju;
-    nepotrebna ali neprimerna usmrtitev živali.''

v 7. členu pa takole:
Skrbnik živali mora živali zagotoviti:
– bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;
– dovolj prostora, če je privezana ali zaprta, glede na njene fiziološke in etološke potrebe v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
– svetlobo, toploto, vlažnost, kroženje zraka, zračenje, koncentracijo plinov, higieno in intenzivnost hrupa v prostoru, kjer je žival, ki ustreza njeni vrsti in stopnji razvoja, prilagoditvi in udomačitvi, fiziološkim in etološkim potrebam ter predpisanim higienskim pogojem;
– ločeno nastanitev nezdružljivih živali.
Skrbnik živali mora preprečevati napake v reji, ki povzročajo tehnopatije in motnje v obnašanju.
Če je opustitev iz prvega in drugega odstavka tega člena storjena naklepno in nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.

Res mi ni jasno, zakaj si ljudje nabavljajo zivali, ce zanje ne znajo/ne morejo/nocejo ustrezno skrbeti.

Pravzaprav imate sreco, ce se samo trese, oz. da se sploh se trese ... Ce zelite dihurju dobro, ga premestite v drug prostor, oz. ga oddajte nekomu, ki bo zanj skrbel kot se zagre.
m.

P.s. pa javi kam ste ga premestili, ker sicer vam na vrata posljem veterinarsko inspekcijo (vem, da nisi ti kriva, zato prosim, ce tole pokazes svojim starsem)
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Re: Tresenje / drgetanje
« Odgovor #3 : nedelja 11 januar, 2009, 16:09:39 16:09 »

Citat
voda zmrzuje ves cas.
ps:na balkonu ga imamo

:scared: :scared: :agh: :agh: :agh: :angry: :angry:
Mojo Bibo imam v sobi, ki ima 23'C pa se bojim, da ji je prehladno, da bi jo imela na balkonu pa...... :wall: :agh: :angry:
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #4 : nedelja 11 januar, 2009, 16:54:26 16:54 »

Pa VI res niste normalni!!!! Ce ne Maja, bom jaz poslala k vam inspekcijo! Kako ste lahko tako neodgovorni?!?! :angry: :batine:

Nadaljnih komentarjev se bom raje vzrzala, ker me je to zdaj tako razjetilo, da je bolje ce sem tiho. :wall: :wall:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Cookie

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 215
« Odgovor #5 : nedelja 11 januar, 2009, 19:58:58 19:58 »

OMG! Grozota.
Upam, da tebe postavjo na balkon, pa se pol sprašuj zakaj drgetaš :supid: :angry: :wall:
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #6 : nedelja 11 januar, 2009, 20:12:35 20:12 »

Ne bi o tem, da je zjutraj zunaj VSAJ -10'C... :angry: :angry: :angry: :wall:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #7 : nedelja 11 januar, 2009, 20:16:23 20:16 »

Naš cilj je izobraževanje lastnikov dihurjev in ne njihovo obsojanje. V tem primeru je krivda na strani staršev, ker 10 letni otrok pač ni sposoben samostojne oskrbe živali.
Upam da bodo starši prebrali tole temo in poskrbeli, da dihurček ne bo več trpel. V dobro živali upam tudi, da je njihova napaka (ki je žal zelo huda) posledica nevednosti in ne namernega dejanja.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : nedelja 11 januar, 2009, 20:21:22 20:21 »

Punce, dajte prosim prebrat mojo zadnji stavek. Lara verjetno ni kaj dosti kriva pri vsem skupaj (stara je 10 let), ce je koga za sprasevat po zdravi pameti, so to njeni starsi.
Evidentirano

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
« Odgovor #9 : nedelja 11 januar, 2009, 20:25:06 20:25 »

omojbog! Sploh ne morem verjeti! Mislim ne samo da ni v skladu z zakonom, ampak tudi v skladu s splošnimi načeli in moralo!!

To pa mislim da je res nesprejemljivo!

Seveda ne krivimo punčke, mislim da se tega zavedajo vse punce, ampak odgovorni za to situacijo so nedvomno starši. Resnično upam da si bodo prebrali napisano!
« Zadnja sprememba: nedelja 11 januar, 2009, 20:26:12 20:26 Jana »
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #10 : nedelja 11 januar, 2009, 20:27:50 20:27 »

Verjemite mi, da moji komentarji letijo na (raje ne recem kaksne) starse! Hvala bogu, da je Lara vsaj tukaj postavikla vprasanje, kar kaze na to, da bolj odrastlo in odgovorno razmislja kot njeni, khm, starsi!! Vsaj ena, ki uporablja glavo se za kaj drugega kot za frizuro!

Resno Lara- vse pohvale tebi! Ce bo se kaka taka situacija.....
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #11 : nedelja 11 januar, 2009, 22:30:15 22:30 »

Graja ni bila namenjena Lari, ker vem da je stara šele 10 let, ampak predvsem in samo na njene starše!!
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #12 : petek 16 januar, 2009, 20:50:36 20:50 »

O jej kake stvari berem, pa ne moreš imeti na balkonu pri tej temperaturi.  :agh: Halo, piti zmrznjeno vodo pa še kako ga bo zeblo.  :wall:
To ti bo garat zbolel, če se mu ne bo umogočilo primeren prostor. :ill:

Maja je pravilno napisala, če se mu ne mre nuditi primerno okolje in odgovornot (moj dodatek), je boljše za vse, da se ga da nekomu, ki bo odgovorno skrbel zan.

Pa nočem obsojati nobenega, ker ne vem a si polnoletna, če nisi so potem odgovorni starši zan.
« Zadnja sprememba: petek 16 januar, 2009, 20:55:26 20:55 PilotGirl »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : petek 16 januar, 2009, 21:58:02 21:58 »

(stara je 10 let)

PG, daj se prosim potrudi in pisi slovnicno pravilno. Poste kot je zgornji se komaj bere ...
m.
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #14 : petek 16 januar, 2009, 22:12:59 22:12 »

Se bom potrudila, čeprav doma, ko sem jim dala za prebrati niso imeli težav. Sicer bolj malo pišem ravno zaradi tega, da ne bo spet težav s slovnico. Sem pisala v efektu in mi je vmes pobegnil kakšen veznik.
Strani: [1] 2   Gor