Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Zunanja namestitev  (Prebrano 831 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

negr0

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 66
Zunanja namestitev
« : sreda 28 januar, 2009, 20:47:28 20:47 »

Me pa ta stavek malo skrbi saj je Majk zunaj. Sicer ima narejeno zavetišče (zaprt prostor v katerega ne piha nafilan z senom).

Jaz ti priporočam, da ga imaš v hiši dokler si popolnoma ne opomore od kastracije. Pa tudi drugače je dihur notranja žival in zunanje okolje ni najbolj primerno zanj. :no:

Ne vidim problema zakaj nebi bil dihur zunaj. Ima vse poštimano tako kot mora biti (kletka je zaprta iz treh straneh, ob straneh je še dodatna zaščita za veter, sneg, dež). Za spanje ima poseben prostor v katerega pride skozi lukno, v njem pa je seno s katerim si potem zadela tisto lukno.

Ko je spuščen so balkonska vrata veš čas odprta in ima možnost iti v stanovanje (redko kdaj gre sam v stanovanje, če pa že gre naredi kakšen krog pod posteljo potem pa šiba nazaj na balkon).

Skratka pred vremenom je popolnoma zaščiten.

Citat
Dihurji so lahko nastanjeni tudi v zunanjih kletkah, ki pa morajo biti primerno zaščitene pred vremenskimi vplivi (dež, sneg, veter, vročina) in drugimi živalmi.
« Zadnja sprememba: sreda 28 januar, 2009, 21:21:09 21:21 Jana »
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Zunanja namestitev
« Odgovor #1 : sreda 28 januar, 2009, 20:57:50 20:57 »

To je samo moje mnenje. Jaz vem, da mojih ne bi imela zunaj. Že sedaj, ko sta notri me vedno skrbi, da jima ni slučajno premrzlo/pretoplo. Mogoče sem samo preveč paranoična. :huh:

O namestitvi dihurjev zunaj hiše oz. stanovanja si lahko prebereš v knjigi Ferret Husbandry, Medicine and Surgery (John H. Lewington). Če se ti seveda zdi, da potrebuješ še kakšno informacijo. Ampak to spada že v kakšno drugo temo.
« Zadnja sprememba: sreda 28 januar, 2009, 21:21:24 21:21 Jana »
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Zunanja namestitev
« Odgovor #2 : sreda 28 januar, 2009, 21:16:08 21:16 »

Jaz tudi dvomim, da bi svojo lubico mela zunaj...Bi me blo preveč strah...Nikoli ne veš kaj se lahko zgodi....
« Zadnja sprememba: sreda 28 januar, 2009, 21:21:44 21:21 Jana »
Evidentirano

negr0

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
Re: Zunanja namestitev
« Odgovor #3 : sreda 28 januar, 2009, 21:23:18 21:23 »

Mene ne skrbi ker vem da ima porihtano vse tako kot mora biti. Bom pa vsekakor probal dobiti to knjigo in o tem prebrati kaj več.

Nikoli ne veš kaj se lahko zgodi....

Kaj pa bi se lahko zgodilo ?  :dizzy:

Ko smo ga dobilo smo ga namerno pustili samega na balkonu in opazovali kaj vse ga zanima (če je bilo kaj tveganega smo dodatno zavarovali)

« Zadnja sprememba: sreda 28 januar, 2009, 21:33:09 21:33 negr0 »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : sreda 28 januar, 2009, 21:49:02 21:49 »

Ce je vse, s kletko in balkonom zasciteno in urejeno kot je treba (tekoca voda, zascita pred vetrom, padavinami, poleti pred vrocino!!!, kletka zascitena, da je ne more odpreti), potem ne vidim nikakrsnega problema v tem, da je zunaj. Ce ima poleg tega se zagotovljen "play time" v hisi oz. stanovanju, toliko boljse.
Jaz si zelo zelim, da bi enkrat imela moznost naredit nekaj podobnega kot avtor omenjene knjige, je pa res, da dvomim, da bi jih, kljub vsem moznim zascitam, puscala zunaj cez noc. Lewington ima namrec vrt urejen v "ferretarium" in so njegovi dihurji prosto spusceni po tem vrtu, jasno, z vstopom v hiso.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

negr0

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : sreda 28 januar, 2009, 21:54:08 21:54 »

(tekoca voda, zascita pred vetrom, padavinami, poleti pred vrocino!!!, kletka zascitena, da je ne more odpreti),
m.

@Tekoča voda: v kletki je nameščen napajalnik, ima pa tudi na balkonu posodico z dnevno svežo vodo.

Možnost da kletko odpre je 0%! Zaščita je narejena na 6 koncih.
Evidentirano

lomax

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10
« Odgovor #6 : nedelja 12 julij, 2009, 00:59:57 00:59 »

hm ko tole prebiram me zanima kako se bo pri meni obnesla zunanja namestitev :ferret:zgradil bom namreč voljero z hišo in vsem potrebnim pozimi pa ogrevanje z radijatorjem :D mislim da mu ne more biti hudega zunaj pozimi je pa tko zaprt v hiši na toplem  :yes:papige eklektusi in velike are mi gnezdijo pozimi pa moram vzdrževeti temperaturo 20-24 stopinj pa nimam problemov aja pozabil sem povedat da so hiše zidane in imajo obložene stene s stiroporjem......
seveda pa bom vesel vsakega predloga pa tudi kakega razloga zakaj ne zunaj....

lp Vojc :pajk:
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #7 : nedelja 12 julij, 2009, 07:06:25 07:06 »

jaz sem popolnoma proti imeti zivali zunaj ker jim bo dolgcas. nasa dva obozujeta ovohavati vrecke. ki jih prinesem z trgovine pa cevlje in prisleke ki pridejo na obisk. ponoci se prideta pocrkljati( no to je ze razvajenost) vcasih imata probleme usklajevati urnike pa en drnjoha pa  pride drugi  mene drezat da bi se sel igrat. fantek se izredno rad crklja . pa treba je izkoristit vsak dan lepo vreme pa jih peljat ven. ce so pa zmeram v kletki jim je pa dolgas pa ce je se tako velika ker se ne zgodi nic novega in ni nobenih novih vonjev za presnofljat.   
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #8 : nedelja 12 julij, 2009, 07:19:11 07:19 »

pa res me zanima zakaj imajo ljudje velike are doma. to so divje zivali ki razprostrejo svoja velika krila, ko letijo po dezevnem gozdu.  to da je zival vkljucena v dnevno dogajanje ne pa da ti tam zdi v kletki. ne vem kaj je bolj groznega kot pa gledati tako mogocno ptico v kletki. nocem obsojati vsak dela tako kot misli da je prav ampak res me zanima zakaj se nekdo odloci da ima doma velike are?
Evidentirano

lomax

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : nedelja 12 julij, 2009, 11:07:08 11:07 »

pa res me zanima zakaj imajo ljudje velike are doma. to so divje zivali ki razprostrejo svoja velika krila, ko letijo po dezevnem gozdu.  to da je zival vkljucena v dnevno dogajanje ne pa da ti tam zdi v kletki. ne vem kaj je bolj groznega kot pa gledati tako mogocno ptico v kletki. nocem obsojati vsak dela tako kot misli da je prav ampak res me zanima zakaj se nekdo odloci da ima doma velike are?

to drži kar si napisal ampak enkrat pojdi v kako trgovino pogledat kako izgledajo papige brez perja in podobno,če jo vidiš da se trese ja pa
v hudem stresu in socializacija skoraj ni mogoča....
jaz imam papige večinoma posvojene in jih ne kupujem :no:cena are ti je pa verjetno znana 

lp pa brez zamere
Evidentirano

larisa

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 918
« Odgovor #10 : nedelja 12 julij, 2009, 12:59:39 12:59 »

Dej ne pretiravaj  :rolleyes: Saj pa vsak, ki ima doma aro verjetno mora vedet da ta vrsta papige ni za v majhno kletko. Verjetno si aro nebo kupil nekdo, ki nima pojma kako skrbeti za to papigo, in pa kaj vse potrebuje, saj če gledaš na ceno sploh niso poceni. Da bi bile pa divje živali  :think: Ja seveda imajo domovanje v južni ameriki vendar so papige prisotne tudi drugod po svetu kot domače živali, tudi pri nam.
pa glede na to, ko si rekla te velike are. Očitno ne veš koliko vrst ar obstaja, in da vse niso precej velike.

Kar se pa tiče tega, da so are za v naravo... kaj pa druge vrste papig? Potem bi za njih veljalo isto. ampak nikoli ni govora o drugih pticah...
Evidentirano
Če je svet okrogel, kako lahko potem toliko ljudi živi na robu?

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : nedelja 12 julij, 2009, 18:13:13 18:13 »

hm ko tole prebiram me zanima kako se bo pri meni obnesla zunanja namestitev :ferret:zgradil bom namreč voljero z hišo in vsem potrebnim pozimi pa ogrevanje z radijatorjem :D mislim da mu ne more biti hudega zunaj pozimi je pa tko zaprt v hiši na toplem  :yes:papige eklektusi in velike are mi gnezdijo pozimi pa moram vzdrževeti temperaturo 20-24 stopinj pa nimam problemov aja pozabil sem povedat da so hiše zidane in imajo obložene stene s stiroporjem......

Pri taki namestitvi mu ne bo nic manjkalo, sem pa tudi jaz mnenja, da mu bo dolgcas. V primeru, da mislis imeti dihurja zunaj (izven hise), ti toplo priporocam, da vzames dva.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

lomax

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : nedelja 12 julij, 2009, 23:18:44 23:18 »

Pri taki namestitvi mu ne bo nic manjkalo, sem pa tudi jaz mnenja, da mu bo dolgcas. V primeru, da mislis imeti dihurja zunaj (izven hise), ti toplo priporocam, da vzames dva.
m.
jap saj nikoli ne vzamem ene živali ravno obratno pri nas je praksa da se zmenimo za eno pol ima pa vsak svojo hehe
Evidentirano

any

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 35
« Odgovor #13 : petek 17 julij, 2009, 23:16:22 23:16 »

Tudi moja   :ferret: sta ze od vsega zacetka zunaj .. imata veliko kletko za zimski cas pa moramo še kaj dodelat (:
Evidentirano

lomax

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : nedelja 19 julij, 2009, 23:10:17 23:10 »

Tudi moja   :ferret: sta ze od vsega zacetka zunaj .. imata veliko kletko za zimski cas pa moramo še kaj dodelat (:
sporoči kako vam gre od rok jaz sem jih hotel dati zunaj pa so nekateri proti pri nas so voljere zidane oblečene s stiroporjem in ogrevane

lp vojc

ps:sedaj definitivno ne bo dihurjev pri nas bo pa kaj drugega se našlo.....
Evidentirano
Strani: [1] 2   Gor