Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3   Dol

Avtor Tema: vedenje  (Prebrano 3312 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Fleck

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 23
Odg: vedenje
« Odgovor #15 : torek 03 april, 2012, 21:39:00 21:39 »

Živijo! Sem v resni dilemi. Moja dihurka je bila kastrirana prejšnji torek in se je danes začela resno čudno obnašat. Ne počne popolnoma ničesar drugega kot da čemi v kletki in me gleda, če se odloči pa pride ven in me hoče grizt. Kamorkoli. Ne zaganja se, kot da bi bila agresivna, ampak počasi kroži okoli mene oči ma popolnoma na široko odprte in ugrizne v karkoli kar je na meni (pulover, nogavice, copat) in potem samo drži pa malo s tačkami odriva.. Če jo vzamem v naročje dregeta (ampak ne tako kot takrat ko se prebuja ampak tako, v intervalih) pa čisto otrpne. Prej se je crkljala zdaj pa to.. Nevem čisto, ali je to v celoti povezano s hormoni, saj od mene noče ničesar, tudi priboljške, ki jih obožuje in s katerimi sem jo praktično socializirala, sicer vzame iz moje roke, a veliko bolj malomarno kot poprej, ampak ga ne poje :supid: vrže ga na tla in me naprej nepremično gleda.Ne igra se, ignorira igrače, noben trik ne užge, ne popušča mi niti za milimeter :hm: V petek smo domov tudi dobili mucka, ki ga sicer že pozna ker je bil prej pri fantu in sta se kar dobro ujela (med vikendi) se pa sprašujem, če je mogoče ljubosumna? Ker se je malo umirila ko sem ga dala ven iz ''njene'' (moje) sobe.  Upam da pišem v pravo temo  :fiii: :)
Evidentirano
dont dream about the quiet life, 'coz its the one we'll never know

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #16 : torek 03 april, 2012, 21:55:30 21:55 »

Je mozno da jo kaj boli?  :think: Lahko da slabo sprejema spremembe, daj ji cas da se skulira. Maximus je bil totalen psihopat po kastraciji, je rabil kar nekaj casa da je k sebi prisel.
Evidentirano

Fleck

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #17 : sreda 04 april, 2012, 06:23:06 06:23 »

dvomim da jo kaj boli :( upam da jo kmalu mine me je kar potrlo
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #18 : sreda 04 april, 2012, 12:16:51 12:16 »

Se je prej gonila?
Je normalno? Iztreblja normalno? Si je zvlekla v kletko kaksno igracko? Kako reagira na piskajoce igrace (ko preizkusas, pazi na prste ...) Ji lahko izmeris temperaturo?
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Fleck

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #19 : sreda 04 april, 2012, 18:37:22 18:37 »

ja, prej se je gonila in sva šli po hormonsko injekcijo. Normalno, samo malo bolj tekoče se mi zdi, to pa.. Nobene, notri ima samo tiste ki sem jih dala jaz, ima pa eno, ki jo je prej neprestano prenašala naokoli in skrivala pred mano (enkrat recimo sem jo držala v naročju in sem prijela to njeno ljubljeno igračo pa je začela dosti hitro dihat pa takoj mi jo je vzela-vznemirjena pa posesivna, ampak to še pred gonitvijo) zdaj je pa še nisem videla z njo, kar se mi tudi zdi malo čudno. Bom poskusila s kakšno žogico pa povem, drugače nima nobene piskajoče igrače. Verjetno ne, ne vem, bi mogla probat :think:
Evidentirano

Fleck

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #20 : sreda 04 april, 2012, 18:45:12 18:45 »

Ok sem ji malo piskala sicer z eno veliko pasjo žogo, ampak mislim da je rezultat enak, nasršila je rep in takoj jo je hotela imet. Mislite, da ima namišljeno leglo? Aja pa še to bi povedala, upam da se nebo zdelo preveč čudno, ampak v očeh se ji vidi da ni čisto pri sebi, pa tudi nasploh po izrazu na obrazu, napeta zgleda, pa tak pogled ma v očkah, kot da se je zgubila notri v svoji buči nekje.. ne vem kako naj to opišem no  :embarassed: veliko opazuje iz kletke, pa kar v svoje tačke se včasih zagleda.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #21 : sreda 04 april, 2012, 20:14:25 20:14 »

Po forumu je tezko sodit, ampak, ce se ti dihur ne zdi ok, ce je cuden, jo pelji pokazat.

Lahko je od hormonov, lahko je kaj drugega, tako da bolje, da jo "za brezveze" peljes pokazat kot da se kaj zakomplicira. Po moznosti jo pelji zjutraj, da se bo dalo se kaksno diagnostiko naredit, ce bodo presodili, da je potrebna.
Evidentirano

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 309
« Odgovor #22 : četrtek 05 april, 2012, 01:11:29 01:11 »

Zakaj pa je pomemno kako reagira na piskajoče igrače?  :?: Ker pri meni ena sploh ne reagira, drugi pa se meša, zato vprašam.
Evidentirano
"What makes the desert beautiful," says the little prince, "is that somewhere it hides a well."

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #23 : četrtek 05 april, 2012, 09:49:46 09:49 »

Lastnik najbolje ve, kako se obnaša njegov dihur in če se ti zdi, da nekaj ni v redu, jo res pelji pokazat in jim povej, kakšne spremembe v vedenju si opazila. Držim pesti. :nod:

bolha: Če bi morala nekako logično sklepati, bi rekla, da je reakcija na piskajoče igrače pri dihurjih zelo intenzivna in jasna (seveda pri tistih, ki so se vedno odzvali na njih) in lahko s tem iz dihurja izvabiš močno reakcijo, na podlagi katere dobro vidiš, kakšna je v primerjavi s "prejšnjo", preden se je nenavadno vedenje začelo.
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #24 : četrtek 05 april, 2012, 10:42:06 10:42 »

Zato, ker se vecini samic z namisljeno brejostjo/namisljenimi mladici povsem zmesa, ce piskas ...
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #25 : četrtek 05 april, 2012, 10:49:09 10:49 »

Ali pa to :embarassed:
Evidentirano

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #26 : četrtek 05 april, 2012, 10:54:58 10:54 »

Andja, saj je tvoj odgovor tudi zanimiv :)
Mali Mi se dobesedno zmeša, začne praskat po tleh, nasrši rep, priteče k viru piskanja, pograbi igračo in jo odnese v brlog. V bistvu je to edini način, da jo prikličem, če mi npr. pobene pod kavč. Je to vedenje čudno?
Evidentirano
"What makes the desert beautiful," says the little prince, "is that somewhere it hides a well."

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #27 : četrtek 05 april, 2012, 11:02:18 11:02 »

Ne, sploh ne. Imam podobne izkušnje pri Šišu, Lili se pa dobesedno strga, če ji pokažem copat in v sekundi z njim švigne pod kavč :smiley-scared007:
Evidentirano

bolha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #28 : petek 06 april, 2012, 17:01:58 17:01 »

Mogoče pa je Šiš tako obilen, ker ima namišljeno brejost  ROTFL
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #29 : petek 06 april, 2012, 17:42:07 17:42 »

Mogoče pa je Šiš tako obilen, ker ima namišljeno brejost  ROTFL

:batine:
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3   Gor