Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3]   Dol

Avtor Tema: vedenje  (Prebrano 3285 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
Odg: vedenje
« Odgovor #30 : ponedeljek 18 junij, 2012, 18:31:39 18:31 »

Nujno!!

Smokec je danes čuden. Ves je miren. Ima hladnejši nosek kot ponavadi, ves je takšen glistast (ko ga vzamem v roke se mi kar "zlije")... Se mi tudi zdi da je čez vikend shujšal. Precej.

Res je miren, ne morem verjet. In v rokah se mu kar drema.

Kaj rečem pri veterinaju, če ga pelem pokazat? Kaj lahko veterinar (brez ali z malo izkušnjami, kar se dihurjev tiče) naredi? Kaj bi bila tista "prva pomoč" (če pač ta hip ne moreš na VF npr.)?
Evidentirano

Mija

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 222
« Odgovor #31 : ponedeljek 18 junij, 2012, 18:50:30 18:50 »

Je bil v prevročem prostoru? Dihurji so zelo občutljivi na vročino in jih hitro doleti vročinski udar - v tem primeru ga ohlajaj s hladno, mokro (dobro ožeto) brisačo in ga odnesi v hladnejši prostor (klet). Jaz Miji že ves vikend dajem ledene kocke v kletko in eno ploščico sem ji še dala not.

Glede na to kako je danes vroče je to bila prva misel, za kaj drugega bodo svetovali bolj podkovani...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #32 : ponedeljek 18 junij, 2012, 19:23:56 19:23 »

Petra, to so tako splosni znaki, da je lahko ravno karkoli ... Od tega, da se je "skuhal", do tujka ali cesa povsem tretjega. Veterinarju opises kaj se z dihurjem dogaja, vsekakor mu je treba izmeriti vsaj temperaturo, drugo pa na podlagi klinicnega pregleda. Zal.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #33 : ponedeljek 18 junij, 2012, 19:35:47 19:35 »

Ne, ni kriva vročina (v sobi ni nikoli tako vroče, tla so hladna in ko se začne tako toplo vreme imamo tudi bazenček  :D).

Smo se pokakali... po obilni količini paste. Najprej rjav sluz, potem je zajokal in pokakal kot neko kapsulo, veliko za zgornji členek mezinčka - tako je nameč to izgledalo. In sem šla šarit po dreku, vsa objokana +  :sick: .

Smokič je očitno pojedel nek gumijast čepek, bil je cel, ostali del je bil nek svetel sluz. Mislim za buhat (mi je pa ful žal da nisem slikala). Ko je šlo to ven se je malo ulegel na tla, potem pa je šel malo okrog. Potem je po še eni obilni količini paste še 1x kakal, tokat samo gosto tekočino (veliko) in spet je jokal zravn. Zdaj spi.

Glede na uro ga danes ne bom peljala k veterinarju. Če jutri ne bo boljše šibamo. Malo sem ga tipala po trebuščku, če bi zatipala kakšen tujek, pa nič (vsaj ne kaj takega, da bi jaz čutila), niti se ni nič zvijal - kar bi vejetno se, če bi ga bolelo.

Ga peljem na ultrazvok? Kaj drugega?
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #34 : ponedeljek 18 junij, 2012, 19:52:48 19:52 »

Petra, to so tako splosni znaki, da je lahko ravno karkoli ... 

Ja, saj vem  :/, ampak v tistem trenutku se mi je zdelo da sem tako točno napisala za kaj gre, da bom dobila ne vem kakšen odgovor  :P.

Saj bo vse OK (mora bit!)...

Evidentirano

Mija

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 222
« Odgovor #35 : ponedeljek 18 junij, 2012, 20:38:24 20:38 »

Če je že bil en tujek v iztrebku, se lahko zgodi, da bo še en, ki noče ven!
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #36 : ponedeljek 18 junij, 2012, 20:55:12 20:55 »

Ce se do jutri stanje ne znormalizira, ga NUJNO zjutraj pelji k veterinarju. Ta bo naredil kar je potrebno od infuzije, zdravil in potem, ce bo presodil RTG, kontrastni RTG oz. UZ.
Vmes mu lahko das vecje kolicine paste (bo pa po njej imel bolj mehak iztrebek). Tista sluz je normalna reakcija crevesja na tujek.
Drzim pesti, da je bilo to to in da je slo vse ven.

Tujka kar tako ne bos tipala (da ga malo bozas po trebuhu in sem ter tja pritisnes), moras vedeti kaj in kje tipati.

Ful se potrudi, da najdes kaj je odgriznil in tisto rec tako zasciti, da se ne bo slucajno ponovilo. 
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #37 : ponedeljek 18 junij, 2012, 21:27:05 21:27 »

Tako težavo s tujkom je imela Fleka, ampak ona je še bruhala za zraven :( Pojedla je nekaj hrustancu podobnega.... sem šla zraven, ko smo jo šli iskat :) Pa je Račnik rekel, da v takih primerih je dobro pripeljati pokazat, če ne drugega zaradi infuzije - v Flekinem primeru, ker je bruhala. In da dle ko odlasas vec sans je da bo potrebno tujek odstaniti operacijsko....
Drugace pa je dobila andibiotike in je sedaj normalno zivahna in vse.
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #38 : ponedeljek 18 junij, 2012, 23:29:27 23:29 »

Maja celo sobo sem preiskala po dolgem in počez. Nič. Ta zadeva ki je bila pokakana je pa bila v enem kosu. Ploščat krogec. Groza.
Spi in je vroč. Nimam pojma kaj naredit ob tej uri, kako mu naj pomagam,...  :smiley-sad045:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #39 : ponedeljek 18 junij, 2012, 23:38:01 23:38 »

Jutri zjutraj ga nemudoma pelji k veterinarju (ali pa ce ga peljes zdajle k dezurnemu). Doma ne mores narediti nicesar (in nicesar mu ne dajaj).

Ploscat krogec - lahko je kaksen od tistih krogcev, ki se vtaknejo v vijak, da kao ne izgleda grdo - ponavadi pride na kaksnih omarah. Druga moznost, ki mi pride na pamet, so kaksni silikonsko cepki - prav tako omare, predali, noge od postelj/miz/kavcev/stolov ...
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #40 : torek 19 junij, 2012, 00:42:49 00:42 »

Ne razumem... stanje se speminja na 30min. Zdaj smo boljše  :blik:. Je kakal bolj konkretno (še nikoli se nisem tako poglabljala v kakce) ampak se je videlo, da ga še malo matra, jedel je in pil, skočil na posteljo, naredil obhod po sobi,... Tako da gremo zdaj spat. Zjutraj bova šla k našemu veterinarju, potem bomo videli kako naprej. Upam da kam dlje ne bo treba.

Tudi če bo vse OK jutri, bomo tale primer obdelali še na VF, itak moram peljat Bučko po implant, pa ji bo še Smoki družbo delal. Mater bo vesela  :P.

Maja  :thnx:, tudi ostalim sodelujočim  :roze:
Evidentirano
Strani: 1 2 [3]   Gor