Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: velikaaaaaa kletkaaaa  (Prebrano 1223 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

deedee

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 18
  • dixi in didi
velikaaaaaa kletkaaaa
« : ponedeljek 08 junij, 2009, 19:56:04 19:56 »

Lep pozdrav vsem,
na novo sem na forumu in seveda prebiram takoj kaj vse ste že napisali, vendar pravega odgovora na mojo zadrego ( problem) še nisem našla. Imam 2 dihurčka, ki sta zgrizla že drugo kletko ( vrata - ne cele kletke  :sick:) in iz obeh sta nekako uspela priti ( skozi špranje na pokrovu, odpirta vrata in podobno). Obe kletki sta prav namenjeni dihurjem in tudi nista prav poceni ( okoli 250 EUR). Kaj naj storim zdaj? Didi in Dixi prideta torej iz kletke kadarkoli jima paše, Didi napolni gobček s hrano, Dixi zagrabi mehko brisačo, ki je del njunega ležišča in jo pobašeta za mojo posteljo, kjer dnevno skrivata poleg tega še vse copate in igrače, ki jih najdeta. KJE NAJ NAJDEM VELIKO KLETKO ZA OBA IZ KATERE NE BOSTA MOGLA ZBEŽATI? A obstajajo steklene kletke tipa terarija ali kaj podobnega? Morda jih kdo tudi izdeluje?

Hvala!

Maja
Evidentirano
Maja

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
Re: velikaaaaaa kletkaaaa
« Odgovor #1 : ponedeljek 08 junij, 2009, 20:25:34 20:25 »

Jaz imam VELIKO kletko, ki jo ravno prodajam  :), ker mi je prevelika za enega dihurja. Je ful kvalitetna, saj je namenjena velikim pticam papigam in ni možnosti, da ti prideta ven, oz. jo odpreta. Stala je več kot 300 EUR... Je pa precej težka in okorna. Jaz sem jo malo priredila za dihurja. Bom probala slikat in prilepim sliko.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #2 : ponedeljek 08 junij, 2009, 20:32:01 20:32 »

Drugace pomagajo "kljucavnice", karabincki ipd. M0cha tudi zna odpret kletko....  :/ sem jo opazovala in prav na poseben nacin z gobckom zagrabi za rob med vratci in "podbojem" in nekako "klecne" s celiustijo in tako odpre....  :supid: Zadeva se je resila tako, da se je zadnjo precko na vratcih in prvo na "podboju" pac "zaklenilo" s karabinckom in ni mogla vec naredit tega oz. tudi ce je odprla, je bilo se vedno premalo prostora, da bi se zvlekla skozi....  :yes:
Pa kaj imas potem vsakega posebej ali sta skupaj?
Evidentirano
Takle mamo! ;)

deedee

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • dixi in didi
« Odgovor #3 : ponedeljek 08 junij, 2009, 20:35:13 20:35 »

karabinček smo že probali in si je Didi okrušila zobek - zdaj je ko kakšen gusar. Potem je probal še Dixi in se mu je enako zgodilo  :_( Spita pa skupaj v eni kletki. Tudi kadar sta zunaj spita skupaj...ponavadi zlezeta pod mojo odejo.
Evidentirano
Maja

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #4 : ponedeljek 08 junij, 2009, 20:38:25 20:38 »

Kaj pa ce bi poskusili zavezat s kaksno malo debelejso spago? da si ne bosta zobkov polomila?  :supid:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

larisa

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 918
« Odgovor #5 : ponedeljek 08 junij, 2009, 20:39:41 20:39 »

Tudi timi je zelo spreten z vrati, tako da če ne želim da ponoči pride iz kletke moram na vsaki strani vrata zakleniti še s " ključavnicama" .. ne spomnim se kako se reče tisti stvari ko psa z vrvico priklenes na ovratnico   :P mogoč veste kaj mislim  :D
To res pomaga in ni varjante, da bi prišel ven. sedaj se mu še poskušat več ne lubi ker ve, da ne bo kaj dosego  ::)
Evidentirano
Če je svet okrogel, kako lahko potem toliko ljudi živi na robu?

deedee

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • dixi in didi
« Odgovor #6 : ponedeljek 08 junij, 2009, 20:42:47 20:42 »

ma vse sem že probala. Ta moja dva nagajivčka sta si razdelila vloge. Didi je razbojnik in najde vse poti, Dixi pa verjetno misli, da je zajec ( tudi skače - ne hodi) in grize vse po vrsti. Najraje ima prav vrvice - najbolj mu dišijo naramnice od perila ali kakšne majčke  :angry:

probali smo tudi pred vrata postaviti kakšen težji predmet, pa ga s skupnimi močmi odrineta - bom posnela enkrat. Prav zares ne vem, kaj naj..

:think:
Evidentirano
Maja

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #7 : ponedeljek 08 junij, 2009, 20:51:04 20:51 »

Tudi timi je zelo spreten z vrati, tako da če ne želim da ponoči pride iz kletke moram na vsaki strani vrata zakleniti še s " ključavnicama" .. ne spomnim se kako se reče tisti stvari ko psa z vrvico priklenes na ovratnico   :P mogoč veste kaj mislim  :D
To res pomaga in ni varjante, da bi prišel ven. sedaj se mu še poskušat več ne lubi ker ve, da ne bo kaj dosego  ::)

Tudi jaz imam vrata kletke zaprta s tem. In sicer na vsaki strani vrat z eno. Ne vem kakšen je strokovni izraz, jaz mislim da so to karabini.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #8 : ponedeljek 08 junij, 2009, 21:00:00 21:00 »

Ja, tudi jaz imam na enih vratcih karabin, na drugih pa tako zapiralo, ki se je kupilo zraven kletke. Pa oboje deluje.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : ponedeljek 08 junij, 2009, 21:15:56 21:15 »

Poskusi s parimi karabincki (najboljsi so tisti mali, ki so na kaksnih promo obeskih). Parimi zato, da vratca res dobro fiksiras z vseh strani, da nikjer ni kaksne spranje.
Druga moznost so tiste velike (in mocne) kljukice za perilo. Ce se bosta lotila grizti vratca (ali resetko), si zobe lahko okrusita na kakrsnih koli.
Aha, se tretja moznost ... da kletko predelate in naredite vratca, ki se bodo zapirala z zapahom. Nekaj podobnega kot kletka na prvi sliki klik.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

iris94

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 704
  • I love my ferrets
    • moj album
« Odgovor #10 : ponedeljek 08 junij, 2009, 22:15:13 22:15 »

Jaz pa na srečo nimam s tem problemov ker se vratca od kletke kr teško odprejo,ker majo nekakšen čuden sistem.
Za enkrat še jih Lučka in Luka nista odprla glede malega pa še nevem ker je še premajhen za takšne lumparije kot sta pa Lučka in Luka
Evidentirano
I LOVE ANIMALS
Strani: [1]   Gor