Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Kratkotrajno ležanje med igro/hojo  (Prebrano 1542 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
Kratkotrajno ležanje med igro/hojo
« : nedelja 02 avgust, 2009, 21:58:47 21:58 »

Zadnje dni opažam, da kadar se z Maci igrava ali kadar sama hodi okoli, da se kar za trenutek vleže na tla, za nekaj sekund in gre naprej, to počne tudi med igro, prvo je aktivna naslednji trenutek se za nekaj sekund spet vleže (kot da bi počivala) in potem spet divja.

Zanima me tudi, kako hitro dihurčkom bije  love9 ker se mi zdi, da ima kar hiter utrip?

LP,
Sanja
Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Kratkotrajno ležanje med igro/hojo
« Odgovor #1 : nedelja 02 avgust, 2009, 22:30:27 22:30 »

Do neke mere je to normalno in to pocno bolj ali manj vsi dihurji, lahko je potencirano zaradi vrocine (koliko stopinj imas v stanovanju?), ki jo dihurji zelo slabo prenasajo, ce je prepogosto, pa ima lahko vzrok v tezavah s srcem.  Kako pogosto pa to pocne (npr. med igro, na koliko minut se uleze)?

Samo s tipanjem utripa je pri dihurjih bolj tezko kar koli ugotoviti, saj je normalen utrip dihurjev med 120 in 320 udarci na minuto ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
« Odgovor #2 : ponedeljek 03 avgust, 2009, 08:18:26 08:18 »

Do neke mere je to normalno in to pocno bolj ali manj vsi dihurji, lahko je potencirano zaradi vrocine (koliko stopinj imas v stanovanju?), ki jo dihurji zelo slabo prenasajo, ce je prepogosto, pa ima lahko vzrok v tezavah s srcem.  Kako pogosto pa to pocne (npr. med igro, na koliko minut se uleze)?

Samo s tipanjem utripa je pri dihurjih bolj tezko kar koli ugotoviti, saj je normalen utrip dihurjev med 120 in 320 udarci na minuto ...

Do 320  :fiii:, ok, potem me morda po nepotrebnem plaši to, da ji srček razbija včasih kadar je čisto zdivjana.

Kako pogosto se uleže. Nekako tako je, včeraj je sama hodila po stanovanju, hodi morda včasih tudi še minuto ne, potem za nekaj sekund vse 4 od sebe in spet naprej, včasih pa to počne samo vsake toliko. Koliko je vroče? Ne vem, težko bi rekla zdaj po stopinjah, vendar je bilo kar lepo shlajeno stanovanje, ker je bila itak prižgana klima in ventilator v prostoru kjer je Maci.
Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #3 : ponedeljek 03 avgust, 2009, 09:05:34 09:05 »

Naša dva tudi to počneta... Večinoma ko se nadivjata in ne vesta več, kaj bi počela... Hodita sem in tja, se uležeta, pa spet nekam stečeta, se spet uležeta...

LP
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #4 : ponedeljek 03 avgust, 2009, 09:59:37 09:59 »

Loren občasno to dela ampak Fenrir je pa prvak v izležavanju. Nori kot zmešan in ker mora revež ves ta špeh nosit okoloi se hitro utrudi, splošči za par sekund, leti par metrov, pavza, par metrov, pavza. ::) Brat pravi da izgleda kot tjulen  LOL :
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

anjav

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 143
« Odgovor #5 : nedelja 04 julij, 2010, 00:43:57 00:43 »

zanima me kok je primerna temperatura stanovanja da je  :ferret: udobno?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : ponedeljek 05 julij, 2010, 12:56:50 12:56 »

Sobna temperatura, okrog 20-23. Kar je nad 25 C ni vec udobno in zahteva ze kaksen hladilni ukrep.
Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #7 : petek 30 december, 2011, 18:50:05 18:50 »

Oj.

Mene pa zanima če je možno kaj narobe. Smrkla je bila v sredo cepljena in potem je cel dan spala, nakar je zvečer divjala kot da nič ni bilo. Sedaj pa že dva dni dopoldne se mi ne zdi, da bi bilo kaj drugače kot običajno. Popoldne ko pa ima čas za divjanje pa je 10 minut raziskovanja skakanje itd potem pa se zavleče v transporter in počiva ali pa k cevem od radiatorja. Soba je običajno ogrevana kot vedno. Igram se z njo kot vedno ampak je veliko bolj mirna in se hitro naveliča. Opazila sem, da tudi na posteljo pride težje kot je.
Je, pije in kaka normalno. Me mora skrbeti?

Lp

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : petek 30 december, 2011, 21:26:22 21:26 »

Daj jutri vsaj poklici v ambulanto in ce se boste dogovorili, jo pelji pokazat, da ne bo potem kaksne stale, cez praznike. Lahko se je samo poklapalo z zimskim "spanjem", me pa moti tisto tezje plezanje na posteljo.
m.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #9 : petek 30 december, 2011, 21:51:19 21:51 »

Tezje plezanje se pri nas pojavi sezonsko, pri tistih blago barocno zaobljenih :evilgrin:

Hec, upam da je vse ok  :girlpower:
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #10 : ponedeljek 09 januar, 2012, 09:15:30 09:15 »

Sobna temperatura, okrog 20-23. Kar je nad 25 C ni vec udobno in zahteva ze kaksen hladilni ukrep.

Eno vprasanje. Jaz mam hladno stanovanje ... ponoci se ohladi in jas potem do popoldneva, ko pridem z sluzbe ali obratno, ne segrevam.... Je pa mislim da nekje 15°C v stanovanju... bi jim mogla gret ?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : ponedeljek 09 januar, 2012, 09:57:15 09:57 »

Ne, pravzaprav je to idealno. Samo poleti poskrbi, da ne bo prevroce.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #12 : ponedeljek 09 januar, 2012, 10:13:23 10:13 »

Poleti se temperatura spremeni za par stopinj ... mogoce je v stanovanju max 20°C ... tak da prevroce ni mogoce da je ... strah me je blo, ker vcasih je taaaaak mrzlo, pa kurjava je draga ...  No si me pomirla, me je bilo strah da se bosta prehladila :D
Evidentirano
Strani: [1]   Gor