Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 6   Dol

Avtor Tema: Praskanje vode - kaksna posoda, kaksen napajalnik?  (Prebrano 6223 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
Praskanje vode - kaksna posoda, kaksen napajalnik?
« : ponedeljek 08 september, 2008, 06:42:02 06:42 »

zdravo! zanima me, ali ima še kdo podobno izkušnjo. moj dihur nampreč skoraj vedno vso vodo, ki mu jo dam v posodico, spraska ven in potem pije vodo, ki je uzunaj posodice, na tleh. tega ga ne morem odvadit, in potem me vedno skrbi, da bo ostal brez vode in da bo žejen. napajalnika pa nima, ker ga ne zna uporabljati. Mi je pa gospodična Nina iz Avstrije, kjer se dihurja tudi posvojila, rekla, da naj napajalniki ne bi bili OK, ker pride premalo vode skozi njih. zakaj dihur to dela?
« Zadnja sprememba: torek 28 oktober, 2008, 23:04:16 23:04 maja01 »
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: praskanje vode iz posodice
« Odgovor #1 : ponedeljek 08 september, 2008, 08:05:27 08:05 »

Kolikor jaz vem, kopljejo po vodi iz čistega užitka. Jaz imam za svojo napajalnik, na katerega se je tudi takoj navadila. In nisem opazila, da bi prišlo ven premalo vode.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : ponedeljek 08 september, 2008, 11:48:45 11:48 »

Pac ... dihur. Podoben stos je, zakaj je potrebno briket vzeti ven iz posode in ga pojesti s tal ...

Jaz imam za svoje dve veliki skledi, eno, tezko keramicno, ki je (naceloma) ne morejo premaknit in prevrnit in v koplnici eno veliko pasjo skledo (Spelino bivso), ki je zaradi oblike tudi ne morejo prevrnit. Tito, ko se mu zazdi, namrec rine to skledo naokrog, ali pa, tako kot Vili, praska vodo ven. V kopalnici pac ni problem, ker je skleda ravno zaradi tega postavljena v tus kabino, zgoraj pa ima druga skleda podstavek, da se tla ne namocijo ravno takoj.

Po nekih teorijah naj bi zivli iz napajalnika res spile manj vode. Problem bi lahko bil edino poleti. Jih je pa na napajalnik v vsakem primeru pametno navadit, ce ne drugega, je prakticno, ce kam gres.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : ponedeljek 08 september, 2008, 13:40:15 13:40 »

ja, Vili posodico, če se le da obrne okoli. ko sta bila Vili in Rudi skupaj, sem jima kupila kar en velik WC za mačke in sta imela tam vodo. ker nisem našla dovolj močne posodice (sem probala tudi velike - za pse), da ji Vili ne bi bil kos :) za napajalnik mi je pa malo žal, ker takoj ko sta začela pit vodo iz posodice, se ju ni dalo več prepričat, da bi jo še probala iz napajalnika (pa je Rudi več kot eno leto pil vodo samo iz njega). prav tako je z Bobekom. odkar ima posodico z vodo, se napajalnika ne dotakne več. ker je ugotovil, kako zabavno je "tauhanje" :))
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #4 : ponedeljek 08 september, 2008, 15:15:30 15:15 »

ha ha ha, samo res!!!! kaj je FORA tega, da hrano vlači naokoli in jo potem s tal je? Midva zdaj kar naprej Sašota loviva ko hoče "prešvercat" brikete al pa kak kos mesa pod sedežno.... potem nama pa odloži v roko in poje.... K'R NEKI ROTFL :blik:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #5 : nedelja 21 september, 2008, 20:19:49 20:19 »

Pri meni se isto dogaja, predvsem kopljeta v posodici kjer so briketki. Nazačetku sem malo jamrala in pometala pa skupaj dajala in nazaj stresla. Jasno ni blo par minut stanje isto. Tako, da sem obupala in jima pusti. Briketke lepo iz tal pobereta in pojesta.  :supid: Kaj čmo.

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : ponedeljek 29 september, 2008, 09:12:43 09:12 »

Jaz se zaradi briketov tudi ne obremenjujem. Tako je težko imet čisto stanovanje, če imaš žival v njej. Večji problem je z vodo, ker me je potem vedno strah, da bo ostal brez nje, in da bo žejen. Predvsem, če je cel dan sam doma.
Evidentirano

Anana

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 448
« Odgovor #7 : ponedeljek 29 september, 2008, 10:30:51 10:30 »

glede vode sem jaz imela isti problem - ker Gandi rada veliko pije sem si morala neki novega zmisliti ker mu voda iz napajalnika ni bila zadosti... Probala sam mu dati v eno plastično skodelico ampak iz istih in precej smešnih razlogov (premikanje, tavhanje, obračanje in prolivanje) sem si morala zmisliti neki novega... In tedaj je moj fant prišel z novo posodico  :idea: in je zelo dobra. Gre za posodico ki si jo zatakneš oz. zašraufaš na žice od kletke, tko da je on ne more premakniti, ne proliti - še vedno se pa lahko tavha in trese glavo potem  :cheese:
imajo jih v dveh velikostih - manjše in večje. Pričvrstiš jo (kot je videt na sliki) z šraufom, a ko hočeš oprat ali dodat vode ti ni treba cele konstrukcije dol - odšraufaš samo posodico... 8)
pa še slikca:
« Zadnja sprememba: ponedeljek 29 september, 2008, 22:48:09 22:48 maja01 »
Evidentirano
Ne obstajajo problemi, sam izzivi...

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : ponedeljek 29 september, 2008, 10:39:12 10:39 »

Ja, poznam to. Vredu zadeva. Čeprav Viliju uspe tudi iz tega, spravit vso vodo ven. Enako ima za brikete, in tu se zgodba ponovi. Samo midva imava dihurja spuščena (kletka je samo v primerih, ko sva se selila, in ko sva pripeljala novega dihurja k hiši), potem pa je tole zadeva težko nekam našraufat.
Evidentirano

Anana

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 448
« Odgovor #9 : ponedeljek 29 september, 2008, 11:08:18 11:08 »

Ja, poznam to. Vredu zadeva. Čeprav Viliju uspe tudi iz tega, spravit vso vodo ven. Enako ima za brikete, in tu se zgodba ponovi. Samo midva imava dihurja spuščena (kletka je samo v primerih, ko sva se selila, in ko sva pripeljala novega dihurja k hiši), potem pa je tole zadeva težko nekam našraufat.
neverjetni so kako najdejo načina da naredijo kaj hočejo  :evilgrin: mački tud spravi vodo ven - tko da zdej boga pije vodo iz zelo težke pepeljare  :supid: :cheese:
Evidentirano
Ne obstajajo problemi, sam izzivi...

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #10 : ponedeljek 29 september, 2008, 13:21:37 13:21 »

glede vode sem jaz imela isti problem - ker Gandi rada veliko pije sem si morala neki novega zmisliti ker mu voda iz napajalnika ni bila zadosti... Probala sam mu dati v eno plastično skodelico ampak iz istih in precej smešnih razlogov (premikanje, tavhanje, obračanje in prolivanje) sem si morala zmisliti neki novega... In tedaj je moj fant prišel z novo posodico  :idea:in je zelo dobra. Gre za posodico ki si jo zatakneš oz. zašraufaš na žice od kletke, tko da je on ne more premakniti, ne proliti - še vedno se pa lahko tavha in trese glavo potem  :cheese:
imajo jih v dveh velikostih - manjše in večje. Pričvrstiš jo (kot je videt na sliki) z šraufom, a ko hočeš oprat ali dodat vode ti ni treba cele konstrukcije dol - odšraufaš samo posodico... 8)
pa še slikca:

Tudi jaz mam na tak način pritrjeno posodico, vsaj kletka ni več mokra pa še voda mu je vedno na voljo- v posodici seveda :) prej je je blo več po kletki :supid:
Evidentirano

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
« Odgovor #11 : četrtek 02 oktober, 2008, 18:24:43 18:24 »

Lol  LOL Tako rinejo v posodice za vodo, ko jih želiš okopati pa se na veliko upirajo :idea: Tudi sama sem imela probleme z vodo. Napajalnik za vodo mi ni odgovarjal že od samega začetka, saj je bila Žiži  kar "priklopljena" nanj. Po tem sem skLepala, da ne dovaja dovolj vode :yes: Moj drugi poizkus je bila posodica za muce in kužke(najmanjša), pri kateri se mi je zdelo blazno fino, ker je imela na tleh gumo (ja, v dobri veri sem mislila da ji bo to preprečilo drajsanje posodice po kletki in temu primerne posledice). Seveda sem pozabila kako zelo radi imajo gumijaste igračke oz kako jih že nasploh privlačijo gumaste stvari :yes: :supid: Takoj se je izkazalo da sem naredila napako in še isti dan odnesla posodico zamenjati. Kupila sem zgoraj že omenjeno posodico, ki se pritrdi na kletko (tista, ki se samo zatakne se pri kolegici ni obnesla, saj je vse skupaj prevrnil). Namestila sem jo tako, da z gobčkom ne doseže pod posodico(ta se stika s tlemi) samo in je tako ne more dvigniti. Gre za podoben princip kot na zgornji sliki, le nekoliko diskretnejša je :)
Evidentirano

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
« Odgovor #12 : četrtek 02 oktober, 2008, 19:16:21 19:16 »

Ja, midva imava tudi tako posodico, kot je na zgornji sliki. Je fina! Ampak kot opazam iz nje pije samo tamali... je pa hecen, saj brikete je tako, da vzame briket in ga gre razgrist nad posodico z vodo in vmes malo spit - seveda je potem voda vsak dan polna razmocenih briketov... ampak tu se zabava sploh ne konca - ko sta sama (sta spuscena v kopalnici) in predvsem taveliki rad malo "prestavlja pohistvo", s tem pa seveda polije vodo iz kozice po kletki in naokrog. Norcek  :jupi:

Najvecji uspeh je veliko in visoka posodica z vodo, ki jo imava postavljeno kar v banji. Sva ugotovila, da najraje pijeta prav od tu. Posodice cisto ne prevrneta. Mi je pa cisto vseeno, ce Frickouziva polivati vodo in jo potem lizati z banje  :cheese:

Imamo pa se eno druzinsko zabavo - ko se namrec midva tusirava onadva rada pijeta vodo iz roba banje ... za znort sta hecna s svojimi forami  LOL
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #13 : četrtek 02 oktober, 2008, 19:43:45 19:43 »

... Napajalnik za vodo mi ni odgovarjal že od samega začetka, saj je bila Žiži  kar "priklopljena" nanj. Po tem sem skLepala, da ne dovaja dovolj vode :yes: ...

Jaz sem imela na začetku napajalnik na kroglico in je bila Nike tudi, tako kot si rekla, "priklopljena" nanj. Sedaj imam za obe zverini napajalnik na pritisk in se mi zdi, da priteče veliko več vode naenkrat. Porabita namreč manj časa za pitje. :yes:

Izgleda pa takole:

Slika je s strani www.imac.it.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
« Odgovor #14 : četrtek 02 oktober, 2008, 21:11:50 21:11 »

hmm...to je bila v bistvu na začetku opcija, vendar se mi je zadeva zdela preveč podobna napajalniku s krogljico, tako da nisem niti poizkusila. Čeprav nama popolnoma ustreza zgornja posodica, pa bi bilo vseeno mogoče fino sprobati še to:) nikoli ni nič odveč oz česa preveč ;) :yes: :cheese: hvala Jana :)
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 6   Gor