Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 7   Dol

Avtor Tema: Kletka - "cubes"  (Prebrano 4857 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
Kletka - "cubes"
« : petek 09 oktober, 2009, 22:30:06 22:30 »

Veliko raziskujem po internetu za kletkami, oz. kako jih napraviti, pa sem naletela na eno zelo zanimivo opcijo... Bistvo je v tem, da lahko sam sestaviš kletko tako veliko, kot ti paše.  :jupi: Tele kockaste stalaže se pa uporabljajo tudi kot omare. Men se tale varijanta zdi idealna... A morda katera od vas ve, kje bi se tole dalo dobit/naročit?

http://www.guineapigcages.com/cubes.htm
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
Re: Kletka - "cubes"
« Odgovor #1 : petek 09 oktober, 2009, 22:41:01 22:41 »

btw... tole potem takole zgleda...

je pa lahk vseh barv, kocke sam postaviš skup... in short - i love the idea :smitten:
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #2 : petek 09 oktober, 2009, 22:47:14 22:47 »

Uau  :) Zelo dobra ideja, praktična.  :yes:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #3 : petek 09 oktober, 2009, 22:58:40 22:58 »

http://www.guineapigcages.com/buycc.htm
na tej strani obstaja trgovina..  :)  se mi zdi da si jo je treba narisat in malo racunat, ampak imajo vse sestavine tam :) tiste kotne artikle in vezice in dodatne stranice.. zna pa drago pridet.. vprasanje je tudi, ce sploh dostavljajo?

zgleda pa super ideja.. lahko si cel kup moznosti izmislis.. mega  8)

Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : petek 09 oktober, 2009, 23:25:45 23:25 »

Ne, kolkr sem jst raziskala njihovo stran ne dostavljajo v evropo.  ::angry::wall:
a mamo kaj podobnega pri nas?
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #5 : petek 09 oktober, 2009, 23:38:26 23:38 »

Sm skoraj 100% da ne. Mogoce jim lahko napises mail, ce naredijo izjemo? Na petsmart.com je delovalo :)
sam pomojem noro drago vse skupaj pride.. zaradi velikosti in teze..
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : petek 09 oktober, 2009, 23:55:57 23:55 »

Ja, ideja je super in uporabna, ampak kolikor casa ze poznam to stran, obzalujem, da ne dostavljajo v Evropo. Vsaj enkrat letno spletno stran odkrije kaksen od "prasickarjev", jim poslje mail, pa se zaenkrat ni se nic spremenilo ... Vem, da so prasickarji nasli eno alternativo - podobni cubi, ampak, ne vem kako gosta je mreza (oz., ce sploh je) v Leclercu. Bom poskusila najti.

Aja, Coroplast vem, da se da dobiti tudi pri nas, mislim, da ga uporabljajo namesto kartonov pri "nakladalnih" paletah.
« Zadnja sprememba: petek 09 oktober, 2009, 23:57:33 23:57 maja01 »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : sobota 10 oktober, 2009, 00:06:27 00:06 »

Nekaj sem nasla:
http://www.google.co.uk/products?q=Wire+Cubes+Storage&btnG=Search+Products&hl=en&show=dd
http://www.displaysense.co.uk/Wire-cube-display-12-compartments-WCS37.html

Evo, sem nasla se link na mojpes.com forumu. Resetke so iz Eurospina. Na hitro se mi zdijo luknje dovolj majhne (pri naketarih z zgornjih linkov niso, so prevelike), da bi pa z gotovostjo rekla, bi jih morala pa videti v zivo. V vsakem primeru jih je potrebno res dobro zvezati skupaj (vezice se kupi v Merkurju in podobih trgovinah in so precej poceni).

Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #8 : sobota 10 oktober, 2009, 11:57:56 11:57 »

U to sem pa ze nekje videla!! Tukaj v SLO, samo ko bi vedela kje :supid: Takrat mi res ni padlo na pamet, da bi lahko s tem sestavila kletko.... :blik: Joj, upam da se spomnim  :yes: :cheese:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : nedelja 11 oktober, 2009, 11:11:22 11:11 »

:happy64: grem jutri po trgovinah raziskovat...
drgač sem pa razmišljala tudi o tistih stalažah, ki jih imajo po trgovinah, da dajo noter razstavno robo.. močne rešetke, več etaž, sam mal bi blo treba predelat... pa še na koleščke so :idea:. grem mal lobirat okol z velikimi *puppy_eyes* in sporočim rezultat  :cheese:

hehe pa še ena ideja.. za silo bi se dalo tud voziček od merkatorja spedenat, sam lotat je treba znat.  LOL
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : ponedeljek 12 oktober, 2009, 11:45:17 11:45 »

drgač je pa še tu ena zanimiva ideja... čeprav je pa tud vprašanje kolk računajo....

http://www.bolha.com/oglas2659838/pticja-kletka-kletka-za-ptice-voljera-nova
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : torek 13 oktober, 2009, 00:24:33 00:24 »

NAŠLA!!!  :hyper:
Cubes sem našla v Eurospinu, v BTCju! Prodajalka je rekla, da jih dobijo enkrat do dvakrat na leto, ampak redno. Najprej sem mislila vzeti dva paketa po 12 kvadratov, potem pa sem se po pogovoru z Bino odločila, da vzamem tri, za vsak slučaj :idea: O bog, so bile težke, jaz pa brez avta!  :P

No, kakorkoli, ko sem končno prišla domov (čist uničena.. vmes sem vse tovorila še k Ewi na obisk... ki je pa zgodba zase  :smitten: :smitten: :smitten:), sem se v roku od takoj spravila tole čudo sestavljat... Itak. :jupi:

Je treba zelo pazit, da se dobro prilegajo stranice, ker če ne, konstrukcija ni stabilna. Zmaknit jih pa zlepa ne moreš ven. Super je dejstvo, da jo lahko poljubno spreminjaš: od tronadstropne stolpnice, do ogromnega pritličnega labirinta, in tako dalje... :drool: Malo jo bom še sicer ojačala za vsak slučaj, ampak tole vrhunsko čudo me je prišlo vsega skup malo manj kot 30 evrov. (en paket = 9.90evrov) Mreža je kovinska, malo obložena s plastiko, ampak mislim, da nič takšnega, kar bi se dalo zgrizt/pobegnit ven. Drugače je stranica enega kvadrata cca. 25 cm... ne bi vedla natančno, nikjer ne piše, ravnila pa tu nimam  :ashamed:. Je pa zelo lepo narejeno, vsi robovi mehko zaključeni... Mal mi še daje mislit, kako bom vratca naštimala, ker ko enkrat konstrukcijo postaviš, jo je dost težko razdreti. No, se pa da, seveda.

Drugače pa... sanjsko domovanje!! Zdaj manjka pa samo še malo opreme in pa seveda  :ferret:  :buw:  :jupi:

Takole zgleda embalaža:

Takole zgleda kletka iz enega paketa in pol:

Tole je pa iz treh, s tem da so mi še štirje kvadrati ostali (sem uporabla domišljijo in so to tisti, ki mal vn štrlijo  :cheese:), kar je fajn za rezervo, ker če si tolk smotan in hočeš bit hiter kot jst, se nasloniš s svojo celotno težo, da bi spravil kvadrat na svoje mesto, in pol se mal zlomi...  :supid: :supid: ampak, poudarjam, jst mam petdeset kil... dvomim, da bom kdaj mela dihurja, ki bi mel tako kilažo.. čeprav bi mela enga debeloritega samčka LOL LOL

oja.. lahko se pa pohvalim še z novim transporterjem in prvo igračko Octopussy... Lorena jo je naravnost oboževala, tko da mislim, da sem na pravi poti  :yes:

Ps: se sicer ukvarjam s fotografijo, ampak trenutno mi je na voljo samo mobitel in določena mera "attention spana"  :jupi: :jupi: ...kolkr sem hiperaktivna zdaj in zmešana, se mi zdi, da bo en nor dihur čist fajn izbira zame  ROTFL

Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : torek 13 oktober, 2009, 00:55:43 00:55 »

ROTFL lažem... tavelika kletka je iz dveh paketov! tretja porcija se mi je skrila...  :supid:
tole pa bo luksuzen apartma!  :jay:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : torek 13 oktober, 2009, 01:01:08 01:01 »

Odlicno! Sicer pa nekaj "arhitekturnih" pripomb - verjetno bos morala kupiti se nekaj paketov, kletka je namrec preozka (25 cm sirine, kolikor meri en kvadrat je premalo, 50 bo pa nekako prav). Ne zanasaj se na to, da se skupaj spetih stranic ne da izmakniti :P :rolleyes: ko bos koncala obliko, jih zvezi z vsaj nekaj vezicami.

Vem, da nisi se pri tem delu, ampak razmisli kaj bos dala na dno in kaj na policke - mreza ne more biti, na tleh iz ocitnega razloga, na policah pa zaradi sap.

m.

P.s. Hobotnica je najbrz res zanimiva, a izgleda gumijasta (in to iz mehke gume), tako da je ne puscaj same z dihurjem ...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #14 : torek 13 oktober, 2009, 01:06:07 01:06 »

Aja - ce rabis preizkusevalca ali tri povej, mi smo zdaj na voljo ...  :evilgrin:
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 7   Gor