Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Glasanje ob spanju, opravljanju wc-ja, ...  (Prebrano 886 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
Glasanje ob spanju, opravljanju wc-ja, ...
« : nedelja 29 november, 2009, 22:56:12 22:56 »

zadnjih par tednov (se mi zdi da bi moglo bit i mesecev) sva zasledila da Valkyra spusca precej zvokov ob spanju. kot da bi obcasno zacvilila ili zamrcala, ne vem kako da opisem tale zvok. mi se tud zdi da je zacela ispuscat zvoke kot da se napreze ob opravljanju wc-ja, pa tud tako ko zeva (sori, ne vem kako se rece) ispusca cvilece zvoke - slicno kot ljudje obcasno ko zevajo. to zadnje obcasno delajo tud drugi dihurji. se mi zdi da pri opravljanjo potrebe spusca tale zvok ker vec dolgo ma prebavne motnje od Medrol terapije. pomazem joj z AD hrano, Ekolostrumom, Linexom in Venterjem in si upam da cimprej pridemo na VEF v LJ kjer bomo morda ugotovili neko terapijo ki joj bo znormalila crevesa za en dolzi period.

ne vem ali bi se trebala sekirat oko teh zvukov ob spancu in zevanju al pa je to neki normalen ciklus spremembe v vedenjo  :think:
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Re: Glasanje ob spanju, opravljanju wc-ja, ...
« Odgovor #1 : nedelja 29 november, 2009, 23:15:54 23:15 »

Maximus tudi jamra... Ampak samo med spanjem. Sem tudi precej radovedna, ali je to pac samo zaradi tega, ker je tak ogromen bajs, ali je za tem kaj drugega  :think:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : ponedeljek 30 november, 2009, 00:02:48 00:02 »

V spanju od ne prav dolgo nazaj, cvili, oz. jamra tudi Taz. Zaenkrat sva se z Racnikom odlocila, da jo dava na terapijo za artritis, glede na starost in to, da ze dolgo jemlje medrol (prehranski dodatki - glukozamin, hondroitin, ester C, bosvelia). Se mi zdi, da malo bolje je, jo bom pa ob priliki malo preslikala (kar bi itak morali zaradi kontrole morebitnih metastaz).
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #3 : ponedeljek 30 november, 2009, 10:01:58 10:01 »

Biba na vsake toliko med spanjem zacvili, to pa je tudi to.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : ponedeljek 30 november, 2009, 12:50:05 12:50 »

Aja, morda kdo narobe razume, skoraj vsi dihurji (in ostale zivali) v spanju kdaj "govorijo" Tole, o cemer pise Petra in o cemer pisem jaz, pa je prav jamranje/stokanje in v mojem primeru vem, da je od bolecin, oz. neudobja.
Evidentirano

Monday

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 22
  • Super Dihujček
« Odgovor #5 : petek 26 marec, 2010, 15:56:56 15:56 »

najin buda jamra non-stop. vsakič ko zaspi in se v spanju premakne (ali ga premakne kdo od naju) za centimeter on zajamra. sicer se sliši kot jamranje pretegovanja ampak se to dogaja čedalje bolj pogosto (non-stop). opazila sva tudi da vedno več pije in vedno manj je. včasih mu voda uide na ne običajnih mestih (sicer je zelo priden in lula le na dveh prostorčkih). vedno po mali potrebi za seboj pusti mokro linijo (ampak sej se seveda ne zna obrisati). najbolj čudno se nama zdi to da v kletki v mreži spi oz. se pripravlja na spanje z močno odprtimi usti, kot da bi ležal na smrtni postelji oz. kot lani poleti ko je ob vročini segal po zraku. zelo čudno pa se je začel vesti do tjaše. mene, kot kaže malo bolj "spoštuje" in se igra kot vedno, tjašo pa dobesedno napada kot vampir. čim mu je njena koža na dosegu jo bo ugriznil v nos, usta, ušesa, nogo...

in glede na to da so se vse te motnje začele pojavljati v zadnjem (kratkem) času nama je vse skupaj malo sumljivo. temo o napadalnosti sva prebrala in sva to nekako pripisala hormončkom ampak ostalo pa......

kakšna ideja???

aja... kastriran še ni čeprav bo maja praznoval 1 leto.
Evidentirano
Monday. Buda Monday.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #6 : petek 26 marec, 2010, 16:02:09 16:02 »

Pomladni hormoni?  :think: Mi imamo popolnoma identicno situacijo  :rolleyes:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : petek 26 marec, 2010, 19:27:14 19:27 »

cimprejsnja kastracija in seveda prej klincni pregled pri vetu (misljeno je, da ga pac pogledajo preden ga kastrirajo). Bere se mi sicer res samo "hormonalno", ampak - "ziher je ziher".
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
Odg: Glasanje ob spanju, opravljanju wc-ja, ...
« Odgovor #8 : nedelja 27 julij, 2014, 15:34:15 15:34 »

Pri Felixu zadnje čase opažam/slišim pogosto stokanje/jamranje med spanjem. Ko je buden, je vredu, med spanjem pa skoraj ves čas. Vsake toliko se umiri, potem pa spet. Ga je prav grozno poslušat.  :hm: Drugače je vredu, pač starčevski, ko ga zbudim, gre normalno jest, vsake toliko naredi kak krog po sobi, ostalo pa spi. Kaj narediti?
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams
Strani: [1]   Gor