Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4 ... 8   Dol

Avtor Tema: ECE (Epizootic Catarrhal Enteritis)  (Prebrano 9182 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
Re: ECE (Epizootic Catarrhal Enteritis)
« Odgovor #15 : četrtek 09 oktober, 2008, 00:18:40 00:18 »

:agh: Tale šok z Bubo sem izvedela danes na faxu-groooozaaaaa!!!! :( Kot da ni že Žiži dovolj...stvar se kar noče nehati. Jaz močno upam(tako zaradi tebe kot zaradi Bube) da ne gre za ECE!!!!!!! Verjetno verjameš, da je stresno za obe, saj spremljaš dogajanje na moji strani. Zdaj, ko mi je končno jasno kaj se dogaja sem začela tudi iskati krivca (ja, nekoga moraš obtožit :P standard)...in ja! To smo lahko samo mi sami, ker če bi bili bolj paranoični glede vsega skupaj, tudi bolj informirani, se to morda nebi zgodilo? Ali pač??! :scared: Čeprav nihče ne pričakuje, da bo pa ravno njegov dihurček nekje "staknil" ECE  :P Kljub temu pa v tej situaciji lahko krivim samo sebe...oz. sem na koncu prišla celo do ugotovitve, da se to najverjetneje nebi zgodilo, če nebi g.Kastelic potrdil, da so Buba, Žiži in Vladimir ZDRAVI!!! :wall: :wall: :wall: :angry: Prej smo se trudili, da niso bili v stiku...vendar nam tudi to ni koristilo. Zato vsi, ki imate zdrave dihurčke še 1x dobro premislite komu jih predstavite oz. s kom jih spoznate.
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #16 : četrtek 09 oktober, 2008, 06:27:43 06:27 »

Jaz sem že čisto paranoična glede ECE in pogledam vsak drekec mojih zverin. :huh: Da ni po kakšnem nesrečnem naklučju virus slučajno prišel tudi do nas.  :blik:
Glede na prebrano mislim, da sem lahko vesela da imamo pri nas probleme "samo" z garjami.
« Zadnja sprememba: četrtek 09 oktober, 2008, 06:37:18 06:37 Jana »
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.109
    • Photobucket
« Odgovor #17 : četrtek 09 oktober, 2008, 09:48:05 09:48 »

Zdaj sem še jaz začela kopati po drekcih :agh: Ampak na srečo ni nič videt, pa tudi sicer smo, hvala bogu, zdravi :) :yes: :cheese:
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #18 : četrtek 09 oktober, 2008, 10:18:44 10:18 »

Jana... Ne skrbi... Na tvoje se ni moglo nič prenesti... Niso bili v stiku in tudi mi ne... Takrat, ko pa smo prišli pogledat Nike pa še nismo bili v stiku z okuženimi dihurčki (oz. okuženim ali kakorkoli že...). Sicer pa ni nujno, da je moja tudi kaj okužena... Bomo videli- zaenkrat izgleda vse spet v redu v našem wc-ju :cheese:! Bomo pa videli danes zvečer. :)
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #19 : četrtek 09 oktober, 2008, 12:39:36 12:39 »

Kakašna je pa verjetnost da se to stakne pri vetu? :think: Jaz tudi že malo paranoična ratujem.... :scared: Sploh zdaj, ko mamo že take "štoraste" probleme ne bi bilo dobro da še to zadevo dobimo :hm: :huh:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #20 : četrtek 09 oktober, 2008, 14:12:15 14:12 »

Se prenasa samo z direktnim kontaktom. Dihurji s sumom na ECE so loceni od ostalih, razkuzujemo sebe, opremo in mize itak vedno in redno (po vsakem pacientu) in veterinar, ki dela z ECE-jem, potem z ostalimi ne dela. Tako da naceloma naj bi bila moznost min.

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #21 : četrtek 09 oktober, 2008, 14:15:39 14:15 »

Kar se tiče ECE-ja pri veterinarju, se mi zdi da imajo kar stroge ukrepe, da bi preprečili še kakšno nepotrebno okužbo (tisti dan, ko so v stiku z okuženim dihurjem, ne sprejemajo več novih dihurjev-kot sem razumela-tako je bilo pri Žiži in Vladimirju). Jutri greva z Žiži ponovno na pregled in po izvide glede Kokcidioze. Vendar, ker vem da Bibika namerava jutri peljati tja Bubo (in sem to tudi omenila veterinarju), je možno, da peljem Žiži tja v soboto-ko gotovo ne bo nobenega drugega dihurčka, ali pa jutri po drugi uri(ko zagotovo ne bo nobenega dihurčka tam). Vam pa zelo toplo priporočam, da pokličete veterinarja in se "najavite"-tako boste zvedeli kdaj so okuženi dihurčki tam naročeni-in pa, da svojih zverin ne spuščate po tleh(jih imate v naročju/transporterju) saj je tam neglede na vse preventivne ukrepe veliko bolnih živalc. To je pač moje mnenje, saj ne želim, da bi moral še kdo (po pomoti oz malomarnosti/neprevidnosti) čez te muke (tako živali, kot lastniki). Sicer pa za enkrat še ne vemo ali ima Vladimir ECE ali ne, kar se mene tiče pa bom sproti povedala kdaj bova pri vetu, da se slučajno ne srečamo s kom od vas(pa ne da vas nebi želeli spoznati!ECEja si nihče ne želi).
Evidentirano

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #22 : četrtek 09 oktober, 2008, 14:21:46 14:21 »

Ja v bistvu skrajšano tako, kot ne pred mano navedla Maja(me je prehitela). Mogoče koristen podatek za Bibiko - preiskava blata za koronavirus stane 30€(sem pozabila kako točno se ji reče) in z njo ugotoviš, ali je dihur prenašalec ali ne. Je pa tako, da en negativen test ni dovolj(saj ni nujno da v vsakem iztrebku najdejo koronavirus ali nekaj takega)-enkrat ni nobenkrat je rekel g Račnik. Zakaj je temu tako pa bo lahko bolj strokovno odgovorila Maja, da ne bom napisala še več lapsusov :P
« Zadnja sprememba: četrtek 09 oktober, 2008, 14:23:42 14:23 aniya »
Evidentirano

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
« Odgovor #23 : četrtek 09 oktober, 2008, 17:27:06 17:27 »

Jaz sicer nemorem racionalno oceniti kakšno je dejansko stanje dihurja, ki ima ECE. Vladimir enostavno ne kaže kakrkšnihkoli kliničnih znakov (razen blata). Vidim pa, kako stvar deluje pri Žiži in mi ni niti malo všeč. (oz. vidim bolj Aniyo, ki ji je zelo težko zaradi svoje dihurčice). Je pa res, da ECE še ni bil potrjen s strani dr. Račnika (je toliko drugih zadev, da enostavno zmeraj pozabim vprašat, bo pa Aniya jutri).
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #24 : četrtek 09 oktober, 2008, 18:18:10 18:18 »

Ti jutri sporočim kako in kaj, čeprav sem prepričana da bi že sam (g.Račnik) omenil ECE, če bi bilo kaj na tem :yes:
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #25 : četrtek 09 oktober, 2008, 19:46:35 19:46 »

Ja če so naredili raziskave v tej smeri, potem bi sigurno povedal :yes: Se mi zdi, da res temeljito opravi svoje delo :cheese:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
« Odgovor #26 : četrtek 09 oktober, 2008, 19:50:16 19:50 »

Jaz ne dvomim v njegovo delo, ampak morda pa se mu zdi samoumevno, glede na to, da neprestano govoriva o tem, kako izgleda njegovo blato (dejstvo je, da izgleda kot ECE).
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #27 : četrtek 09 oktober, 2008, 19:52:28 19:52 »

Jp. Tukaj na VF vsaj zaupam veterinarju in verjamem da povsem upravičeno oz utemeljeno. Iz dneva v dan pa mi je bolj žal, sa sem sploh kdaj prestopila prag g.Kastelica. Danes mi je mami povedala, da je sodelavki "zafural" psa. Kaj je mislila s tem raje nisem spraševala in si mislila svoje :lipsealed:
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #28 : četrtek 09 oktober, 2008, 21:13:53 21:13 »

Ja saj.... Včasih je bolje ne vedet stvari.... Mah dobro, si ga vsaj zamenjala .:) :yes: pravi čas.
Evidentirano
Takle mamo! ;)

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #29 : četrtek 09 oktober, 2008, 21:22:37 21:22 »

Ja saj.... Včasih je bolje ne vedet stvari.... Mah dobro, si ga vsaj zamenjala .:) :yes: pravi čas.

No jaaa...čas glih ni pravi(škoda je že storjena). Mogoče bi lahko rekla: Skrajni čas!  :yes: 8)
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3 4 ... 8   Gor