Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Dihur bruha, ne je, ...  (Prebrano 3049 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Otto.

• Gost
Dihur bruha, ne je, ...
« : sobota 14 maj, 2011, 21:16:03 21:16 »

Živijo! Že nekaj časa me ni bilo, ampak to večinoma, ker nisem imela problemov s mojim Ottom. Sedaj imam pa dokaj velik problem. Otto je očitno nekaj: Se nalezel ali pa, da je nekaj pojedel kar ni dobro zanj, konstantno bruha, na WC pa niti ne hodi, ker nima nič v sebi. Dehidriral sicer ni, ker pije dovolj, je pa ne. Veliko počiva in ni tako aktiven kakor ponavadi, njegove oči so pa priprte. In me zanima, če je kdo že imel takšne izkušnje in v slučaju vsaj bežno ve, kaj se dogaja z njem? Zelo bi bila vesela, če bi mi kdo povedal kako in kaj z njem!

Hvala, vnaprej.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #1 : sobota 14 maj, 2011, 21:26:58 21:26 »

Pomoje najboljše, da ga čimprej pelješ pokazat veterinarju.
Evidentirano

Otto.

• Gost
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #2 : sobota 14 maj, 2011, 21:38:01 21:38 »

Saj bi ga samo problem je tudi v tem, da je sobota in nevem kam naj se obrnem. Sicer tudi nevem ali je to sploh smiselno, ker veterinarji skorajda nimajo pojma o dihurčkih  :(
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #3 : sobota 14 maj, 2011, 21:41:24 21:41 »

Od kod pa si? Oprosti, ampak nisem zasledila..
Evidentirano

Otto.

• Gost
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #4 : sobota 14 maj, 2011, 21:56:12 21:56 »

Iz Ljubljane sem. Zelo me skrbi! Stanje se mu samo slabša, dala sem mu malo paste, ker nekaj pa more pojesti, ampak ni kaj preveč pojedel. Potlej mu je nekako šlo na bruhanje in smo ga dali zraven banje, samo ulegel se je na tla. Nikole ni bil takšen. Ne vem kaj naj naredim.  :_( :_( :_(
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #5 : sobota 14 maj, 2011, 21:58:58 21:58 »

Veterinarska fakulteta, Cesta v Mestni log 47. Dezurna stevilka je 041-356-286.

Poklici cimprej! Zadeva je urgentna!
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Otto.

• Gost
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #6 : sobota 14 maj, 2011, 22:13:50 22:13 »

Hvala! Glih kar kličemo!
Evidentirano

Otto.

• Gost
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #7 : sobota 14 maj, 2011, 23:13:54 23:13 »

Sedaj smo se glih kar vrnili od Veterinarske Fakultete in smo ga pustili tam za čez noč. Izkazal se je, da je Otto močno dehidriral in pa, da je po vsej verjetnosti požrl tujek. Upam, da bo z njem vse v redu.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #8 : nedelja 15 maj, 2011, 00:32:01 00:32 »

Oh sit, upam, da bo vse v redu. Drzimo pesti  :)
Ste ga pustili v dobrih rokah  ;)
Evidentirano

Otto.

• Gost
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #9 : ponedeljek 16 maj, 2011, 17:57:40 17:57 »

Ravno zdaj se odpravljamo na veterinarsko fakulteto po Ottota, rentgen ni pokazal tujka, očitno je samo nekaj slabega pojedel in mu je razdražilo želodček. Baje se že veliko bolje počuti in že sam je hrano. :) Več podrobnosti pa bomo izvedeli tam.
Evidentirano

Otto.

• Gost
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #10 : sreda 18 maj, 2011, 22:10:49 22:10 »

Uf, hvala bogu, je z Ottom vse v redu do zdaj. Že dva dni ga imamo doma in mu dajemo takšne in drugačne antibiotike. Rekli so, da je po vsej verjetnosti zglodal nekaj slabega, ker je ponoči pobegnil iz kletke in raztrgal smeti  :wall:
Zdaj je spet živahen in grize (of course) ponoči je pa pri meni v sobi, da ga imam na očeh, če v slučaju gre kaj narobe :)

Edini problem, ki ga imamo je dajanje zdravil. Čim zagleda brizgalko se že začne zvijati in proba pobegniti, pa čeprav je na brizgalki tudi pasta (pomoje bo mojo mamo še bolj grizel kakor zdaj)  ;)

Hvala za pomoč  :cheese:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #11 : četrtek 19 maj, 2011, 07:48:49 07:48 »

ker je ponoči pobegnil iz kletke

Dajte v tem primeru kletko "zaklepati". Ob pobegu iz kletke se lahko zgodi se marsikaksna neprijetnost.

Cisto fajn se obnesejo "zabice" od tistih trakov za kljuce, ki jih das okrog vratu na vsaki strani vratc, ali pa enostavno zavezovanje z malo mocnejso vrvico.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
Re: Dihur bruha, ne je, ...
« Odgovor #12 : torek 14 junij, 2011, 21:00:33 21:00 »

Kami isto. Ze cel dan nic ne je =( Zjutraj je bruhala, pa pol nazadnje pri veterinarju ... od takrat je boljse, samo je pa res da zjutraj je jedla ... ampak je vse spet zbruhala takoj... Niti na brizgo pa na prst noce jest ... sploh nic nic nic ...
Danes smo bili pri veterinarju, pa je reko da ce ne bo boljse da moremo jutri spet priti ... Nekaj malega pije vode, pojest pa noce niti malo ... jas upam da bo do jutri vse ok, da gremo takoj ob osmih nazaj ... Kaj naj naredim da bi vsaj malo pojedla ?? Celi dan ze lezi, pa spi.
Pa kaj bi lahko to bilo ? Vem da ni nic takega pojedla... celo noc sta bla zaprta v kletki, zacela je pa bruhat okoli osmih. V kletkih pa ni nicesar taksnega ... Eh, ne vem .. skrbi me...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : torek 14 junij, 2011, 23:01:14 23:01 »

Kaksne ima iztrebke?
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #14 : sreda 15 junij, 2011, 08:40:07 08:40 »

Ponoci okoli 4ih je kakala ... samo je bil ciiiist ciiiist cist mali kakec ... pac ker ne je ... ker jo morem primit za gubo, pa fant ji more potisnit v grlo sprico ...isto delamo z vodo... Saj zdaj bomo pocasi sli spet k veterinaru da jo dajo na infuzijo al kaj ...
Ni mi jasno kaj bi lahko blo ... Kaj je mozno da bi se prehladila ? Ko je prepih dosti?
Evidentirano
Strani: [1] 2 3   Gor