Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Nerazložljivi napadi  (Prebrano 2339 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

helena

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 6
Nerazložljivi napadi
« : nedelja 31 maj, 2009, 12:28:20 12:28 »

Pozdravljeni! Nujen Primer!
Imam dihurčka z imenom Medo, ki je star 5 mesecev...kupila sem ga v trgovini za male živali in je pri meni kakšen slab mesec...Ko sem v ponedeljek zjutraj pred službo odšla k njemu, da bi ga peljala na sprehod opazila da ima na levi strani gobčka ful sline,sem mislila da je mogoče pojedu kaj tazga oz. se je kej lizal itd....tisti dan je spal in ni biu več tko živahen in igriv kot vsak dan...naslednji dan je bil dosti boljši a vendar se je pojavil drug problem...začelo ga je tresti in iztegoval je jezik...slina se mu je nabrala na gobček...vse je zgledalo podobno božjastnem napadu pri človeku...to se je zgodilo večkrat na dan in je izgledalo naravnost grozno...odpeljala sem ga v Ljubljano na Veterinarsko kliniko kjer so ga zadržali en dan,mu dali transfuzijo itd, ugotovili niso nič posebnega...izgledal je bolje, a ko sva prispela domov je izgledal zelo izgubljen,kot da nebi vedel kje je,kdo sem jaz itd...tudi njegov ugriz je bil dosti bolj boleč kot običajno... A vendar me ni skrbel ugriz ali karkoli drugega saj mi je važno le da se pozdravi in je takšen kot je bil prej...
zdaj mu je bolje..nima več tistih malih  "božjastnih napadov " čez dan, vendar so se  pojavili še hujši napadi, tresenje itd...te napade dobi tuki ko spi in so tako močni, da ga premetava iz enega konca v drugega, zato ga imam vedno na očeh, da ga v primeru takih napadov stisnem k sebi, ga obrnem tako, da nebi pogoltnil jezika itd...ko se ti napadi končajo se obnaša kot da ni nič vendar je zmatran in zaspan...ne morete si misliti, kako mi je hudo gledat tako malo živalco, ki tako trpi...sedaj ga prehranjujem z hrano, ki so  mi jo priporočili na kliniki in mu dajem njihova zdravila...

Prosim,če mi lahko kdo pomaga in mi svetuje saj bom zelo vesela,vsakega odgovora in svetovanja

V trgovini so mi priporočali hrano, ki naj bi bila kvalitetna, a kot sem izvedela sedaj najslabša za dihurje...
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Nerazložljivi napadi
« Odgovor #1 : nedelja 31 maj, 2009, 12:35:44 12:35 »

Na katero kliniko pa si ga peljala? Jaz ti lahko v tem primeru priporočim edino Ambulanto za ptice, kunce, glodavce in plazilce ina Veterinarski fakulteti.

O kvalitetni hrani za dihurje si lahko ogromno prebereš v forumu Prehrana. Predvsem tukaj.

Kaj več ti bo pa povedala Maja. Jaz še nisem slišala za kaj takega pri dihurjih.  :/
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Nerazložljivi napadi
« Odgovor #2 : nedelja 31 maj, 2009, 12:51:53 12:51 »

Pri nas je bil.
Ce je stanje slabse (v petek je bil bistevno boljsi), ga nujno pripelji nazaj.
Glede hrane sem ti pa vse razlozila ...
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

helena

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : nedelja 31 maj, 2009, 12:58:12 12:58 »

ja bil je na tej kliniki v ljubljani za plazilce glodalce....cesta v mestni log 47 tam je bil na opazovanju en dan vendar stanje ni nič boljše čeprav delam vse kot so mi povedali zdravila hrana ....nasprotno stanje je čezdalje slabše napadi se vrstijo.pred približno pol ure se je napad spet pojavil trajal približno minuto nevem točno ker me zadeva močno vrže iz tira-ko se napad umiri dihurcek postane zelo utrujen in zaspi...........zadeva je šla že zelo daleč in res nevem kaj naj še storim.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : nedelja 31 maj, 2009, 13:41:28 13:41 »

Daj mi tocno opisi tak napad. Kaj tocno se zgodi, se ti zdi, da se takrat zaveda okolice, urinira, grize, imas posnet kaksen napad? Ko se umiri - se ti zdi, kot da je odsoten, ali ve kje je in kaj se dogaja? Na koliko casa se vrstijo ti napadi? Pa sicer je, pije, se igra?
m.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : nedelja 31 maj, 2009, 14:07:00 14:07 »

te napade dobi tuki ko spi

Se to vprasanje - to se zgodi, ko ze nekaj casa spi, ali ravno, ko zaspi, ali se ti zdi, da ni povezano? Ko je buden, pa nikoli - vedno med spanjem?
m.
Evidentirano

helena

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : nedelja 31 maj, 2009, 14:25:44 14:25 »

ja tko je...iz tistih blažjih napadov je prišlo v mnogo hujše...
najprej se začne tresti in vidim, da mu po celem telesu kot, da so mravljinci...to se stopnjuje v hude treslaje in ga začne dobesedno premetavati..on poskuša ostati na nogah a so velikokrat sunki premočni, da bi mu to uspelo...to se mu zgodi tudi med spanjem,crkljanjem itd...saj sama točno vem, kdaj se bo to naredilo in ga zato stisnem k sebi, da se nebi kam udaril z glavo oz. celim telesom,saj takrat se sam ne more obvladati,ker so ti sunki premočni...predno sem ga pripeljala k vam so bili ti napadi blažji, zdaj pa so dosti močnejši in neobvladljivi..sicer pa ko sem bila pri vas, je vaš sodelavec,ta,ki je bil v petek z vami v ordinaciji dobro videl ta blažji napad,ker ga je medo ravno takrat dobil....zdi se mi da se okolice ne zaveda,ker ga preveč premetava, da bi vrjetno sploh lahko kaj mislil...ne urinira,ne grize,samo praska vendar ne ker bi sam tako hotel...napada nimam posnetega nobenega,ker preprosto v tistem trenutku nemorem tega izvesti...po napadu se umiri,mislim da se zaveda kje je, a po tem takoj zaspi...napadi se vrstijo kakor kdaj..danes ponoči sem vstala 5x,saj imam rahel spanec in sem slišala ko ga je začelo premetavati...zdajle čez dan je imel zjutraj enega in pred kakšnim 2 uram nazaj še enega...drugače pa je normalno tiste brikete,ki ste mi jih svetovali TOTALLY FERRET baby formula...,glede pitja pa je tako, sam pije od časa do časa,vendar premalo,zato mu vodo dajem po brizgi...urinira in kakca normalno,vendar ne tako pogosto kot je prej...zelo me skrbi zanj,ker mi res veliko pomeni in mi je zelo hudo ker mora vse to pretrpeti, napadi so res hudi in zelo zastrahujoči, saj vedno pomislim na najhujše...
drugače ga imam v svoji svobi,kjer ni pretoplo in prehladno...za jest in pit ima na voljo 24h/dan,vodo menjam večkrat na dan, in se z njim ukvarjam od jutra do jutra
Evidentirano

helena

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : nedelja 31 maj, 2009, 14:34:35 14:34 »

zdi se mi, da so ti napadi le kadar spi,miru oz. ni neki aktiven...saj jih je čez noč dobil kar precej...

a vendar, ko je imel blažje napade jih je dobil tudi ko je bil aktiven,in med igro...
« Zadnja sprememba: nedelja 31 maj, 2009, 14:41:47 14:41 Jana »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : nedelja 31 maj, 2009, 14:43:41 14:43 »

Ne, zanima me samo za te mocnejse.

Iztrebki so zdaj normalne oblike in barve - niso vec zeleni in sluzasti kot so bili v cetrtek?

Cakam, da se mi javi se dr. Racnik ...
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #9 : nedelja 31 maj, 2009, 14:50:58 14:50 »

:scared: Ubošček... Upam, da se bo dalo nekako pozdraviti...
Evidentirano

helena

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : nedelja 31 maj, 2009, 14:56:17 14:56 »

Ne, zanima me samo za te mocnejse.

Iztrebki so zdaj normalne oblike in barve - niso vec zeleni in sluzasti kot so bili v cetrtek?

Cakam, da se mi javi se dr. Racnik ...

ja zdi se mi, da so res samo takrat ko spi oz. po resnici povedano sm tok šokirana da sploh nevem več...se pa ti napadi začnejo na takšen način kot so se tisti blagi..začne j jezičkom opletat ga začne trest itd...bom poskušala posnet...
iztrebki pa niso še takšni kot bi mogli bit, tu pa tam so malo zeleni,drugič spet bol temni...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : nedelja 31 maj, 2009, 15:32:47 15:32 »

Imas zasebno sporocilo.
m.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #12 : nedelja 31 maj, 2009, 18:01:18 18:01 »

Ojoj joj bogi revcek :scared: :agh: Drzimo pesti, da bo vse OK!! :hm: :blik: Cim prej!
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #13 : četrtek 04 junij, 2009, 15:30:51 15:30 »

Kako je z Medom? :hm: Ste že ugotovili kaj mu je?
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

fritz

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 394
    • fly in amber
« Odgovor #14 : petek 05 junij, 2009, 12:26:22 12:26 »

joj bogcek mali   :(  ,sad sam tek vidla post..je kaj bolje?
Evidentirano
fritzy & fred
Strani: [1] 2 3   Gor