Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2]   Dol

Avtor Tema: Kam z iztrebki  (Prebrano 2174 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Pš1

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.785
    • Psena Kovacic Art
Re: Kam z iztrebki
« Odgovor #15 : ponedeljek 17 oktober, 2011, 09:53:48 09:53 »

V Priročniku za ravnanje z odpadki & urniki odvoza 2011, piše, da fekalije NE smemo odlagati med bio odpadke v rjave posode.

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Kam z iztrebki
« Odgovor #16 : ponedeljek 17 oktober, 2011, 09:59:34 09:59 »

Poglejte na spletno stran, oz. vprasajte svoje komunalno podjetje, ampak naceloma je tako kot sem napisala. Bioloski odpadki se kompostirajo in na kompost (pa ce je se tako velik), iztrebki ne sodijo. Se posebno ne, ce se uporablja klasicen pesek, pa tudi Oko plus, ki se grudi ni primeren. Ce kdo ne verjame, naj v svojo najljubso rozico strese eno pest Oko plusa in rec temeljito zalije ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

sponka

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 86
    • Ray slikice
Odg: Kam z iztrebki
« Odgovor #17 : četrtek 25 april, 2013, 09:47:30 09:47 »

mene pa zanima glede tega litter lockerja - a moraš potem kupovati prav za to namenske vreče, ali lahko uporabljaš kašne navadne vreče za smeti ali kaj podobnega??

In še, kje v Sloveniji lahko kupim ta litter locker?

Hvala
« Zadnja sprememba: četrtek 25 april, 2013, 09:55:58 09:55 sponka »
Evidentirano
"Kdor še nikoli ni naredil napake, ni nikoli poizkusil česa novega." A.A.

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #18 : četrtek 25 april, 2013, 10:17:26 10:17 »

Sponka v te boxe, gredo ponavadi samo original vrečke. Drugače pa ideja, ki se mi je porodila zaradi plenic :)
otroški zavijalček :D košek za smeti, ki se neprodušno zapre, vrečka pa se porabi toliko okt vržeš noter saj se zavije po vsaki uporabi.
Pa še dragi niso, vrečke se pa dobi v DM-u.
 :nod:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #19 : četrtek 25 april, 2013, 11:49:50 11:49 »

V Sloveniji se ga ne da dobit.

Vrecke jaz uporabljam navadne Sparove za smeti - mislim, da so 30 ali 40 l, taka vecja rola, tanke, bele, brez trakca za zategovanje. Dvignem pokrov, dam v LL vrecko tako, da gleda konec ven in potem cez pokrov, da jo fiksira.
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #20 : četrtek 25 april, 2013, 17:18:40 17:18 »

Hmmm, ojoj...pri nas doma imamo Cat's best za v wc, ampak na embalaži kaže, da se po uporabi, stvar zavrže kar v wc školko! In odkar ga imamo, iztrebke in ta "lesen pesek" vržem v wc in potegnem vodo - to je to! Zdaj se sprašujem, če nisem jaz mogoče kaj z embalaže napačno razumela, ker je sicer v Nemščini, ki je jaz ne znam... :supid:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #21 : petek 26 april, 2013, 10:37:35 10:37 »

Seveda lahko vrzes v wc skoljko. Problem je, ce imas vec zivali ali ko cistis wc, ker v skoljko naj bi metal "posamezne doze" iztrebkov. Pac, tistih nekaj kepic urina oz. drekcov kot jih dihur naredi npr. v enem dnevu. Macjega pridleka enega dne si jaz ze ne bi upala naenkrat stres v skoljko, sem namrec ze preizkusila kako "lustno" se skoljka zamasi, ko prevec cat's besta notri streses.  :rolleyes: Za na kompost pa res ni primeno (sprobano), ker se naredi prav tak zdriz iz razmocenega peska.
Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #22 : torek 30 april, 2013, 21:41:15 21:41 »

Naša taktika je, bio razgradljive vrečke iz hoferja, ki niso predrage. Za vsako čiščenje nova, ki se jo potem zaveže in vrže v smeti.
Te vreče sem izbrala zaradi tega, ker že tako preveč plastike vržemo stran in četudi gre v navadne smeti, vseeno ne naredi toliko škode.
Tako gre na dan ela do dve vreči (včasih tista od jutr počaka še na večerno čiščenje) in to je to.
Kakšnih groznih vonjav ni. Je pa res, da koš praznimo na največ tri dni.
V školjko pa tega nebi metala, ker nikoli ne veš kakšna je napeljava ˝tam spodaj˝, in je prevelik rizik potem če se zamaši.
Evidentirano
Strani: 1 [2]   Gor