Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 7   Dol

Avtor Tema: Posip za wc  (Prebrano 8112 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Posip za wc
« : četrtek 04 september, 2008, 09:29:21 09:29 »

Vsem dihurčkarjem toplo priporočam posip za wc - Cat's Best Oko Plus. Posip mi je priporočila Maja in sem resnično zadovoljna z njim. :yes: Za razliko od navadnih mačjih posipov se nič ne praši, prav tako pa se dobro grudi. Izdelan je iz naravnih surovin in je biološko razgradljiv, tako da ga lahko vržete na kompost ali pa med biološke odpadke. Lahko ga odvržete tudi v wc školjko, ampak tega jaz raje ne bi prakticirala. ;) Poraba posipa je relativno majhna, saj se z lahkoto odstrani samo ponečeden del.
Na voljo je v večih trgovinah za male živali (med drugim Mr Pet), pa tudi v spletnih trgovinah.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Posip za wc
« Odgovor #1 : četrtek 04 september, 2008, 10:32:08 10:32 »

Meni se resnicno obnese, porabim ga bistveno manj kot navadnega macjega peska (pred kratkim sem bila po nekaj letih prisiljena uporabiti pesek), vonj je bistveno manj zaznaven, tako kot vsak obicajen macji pesek dela grudice, kompletna menjava pa je potrebna na bistveno dalj casa kot pri obicajnem pesku. Sicer enako kot vsak posip "leti" iz posode za wc, ampak je vseeno bolj prijazno, ce imas okrog kaksen lesen koscek kot, ce je to pesek.

Ista znamka ima se enkaj razlicic, nekaterim se bolj obnese, oz. jim je boj vsec, tista v obliki lesenih peetkov, ki ob stiku z vlago razpadejo (varianta universal).
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #2 : četrtek 04 september, 2008, 14:38:24 14:38 »

toga mate v LJ za kupit ? na Hrvaskem ga ni.

mi uporabljamo Ever Clean Less Tracking ker se ne prasi, super se grudi in ne razvije neprijatnega vonja. edini problem ki ga mamo z njim je cena ker un taki paket ki tehta 10 kg porabimo za 7 dni (4 dihurske wc-je oskrbljujeva z njim :) ),  a cena mu je 14 eur.

dihurji so nam super navajeni na njega in me malce frka menjat ga

do sedaj sva promenila razne brendove, bil nam je okej Belamy Ultra ki tud nima prasine, ma ful drobna zrnca ampak je v neko doba startal proizvajat neprijaten vonj ker je bil osnoven razlog za zamenjavo (mi nisva spremenila cistacke navike, ampak se zdi da so proizvajalci malce zamenjali formulo in nam se posle dve leti uporabljanja ni vec obnesla ) .

bla bi full happy ko bi nasla neki uporaben macji posip ki ne razvija taki eni vonj i ne stoji kot da je zlati (in ofkors, da ga je mozdno dobit na Hrvaskem)  :cheese:

Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #3 : četrtek 04 september, 2008, 15:24:37 15:24 »

Jaz tudi tega uporablam, res je super! Sicer mi ga je zmanjkalo in sem mela na zalogi še od eurospina paketek. Pa moram rečt, da je tudi super in zelooo malo se ga porabi. Me je presenetilo, glede na ceno pa da je tako dober.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : četrtek 04 september, 2008, 21:32:25 21:32 »

Ja, se ga dobi v Lj. Ceprav se ga najbol splaca narocit na zooplus.de, ker je priblizno tretjino cenejsi.
m.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #5 : četrtek 04 september, 2008, 22:24:41 22:24 »

hm.... tukaj se pa pojavi 1 mali problem.... kaj pa če ne znaš nemško? sem šla zdaj malo pogledat, pa samo to vem, da moram med katzeneki iskat.... :think: :/ :(
Evidentirano
Takle mamo! ;)

lovegood

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 44
  • Dihurčki stari 1 mesec
« Odgovor #6 : četrtek 04 september, 2008, 22:35:44 22:35 »

ok vem da se bo tole slišalo barbarsko in necivilizirano... ampak moji mački imata zelo radi žagovino... na začetku sem ju poskušal prepičati, da naj potrebo upravljata na wc pesku a ga nista marali, od takrat naprej, ko sem pesek zamenjal z žagovino, nimam več problemov z njunim "izločanjem". Lahko z žagovino potem poskusim tudi pri dihurčku?
Evidentirano
love animals

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : četrtek 04 september, 2008, 23:03:48 23:03 »

Ne vem koliko je žagovina kaj dobra za dihurje, ker se kar precej praši. Razen če imaš res brezprašno žaganje.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : četrtek 04 september, 2008, 23:35:41 23:35 »

hm.... tukaj se pa pojavi 1 mali problem.... kaj pa če ne znaš nemško? sem šla zdaj malo pogledat, pa samo to vem, da moram med katzeneki iskat.... :think: :/ :(

To zna biti pa res problem. Poskusi si pomagati s slovarjem ali pa raje naroči preko zooplus.com, ki je v angleščini. :idea:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : petek 05 september, 2008, 00:13:04 00:13 »

Lahko poskusis z zagovino, pa bos videl kako se bo obneslo.

Sabina, isces samo ta posip, ali se kaj drugega ... Na .de je namrec posip cenejsi kot na .com in to precej ... Ce isces samo to, je tukaj link. Ampak samo tega se ti ne splaca narocit, ker postnina pride 5 evrov.
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #10 : sobota 06 september, 2008, 23:15:12 23:15 »

sori, al kaj je to zagovina ? je to piljevina ? - ono od lesa kaj ostane po piljenju ? al pa kaj cist 10.-ega ? sori  :ashamed: :ashamed: :ashamed:
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : nedelja 07 september, 2008, 10:27:28 10:27 »

Mislim, da ja :)) Ce je piljenje po HR zaganje (to je uno, ko das kos lesa napol ... sawing je po anglesko). Ker piljenje po slovensko pomeni nekaj drugega (za kar se mi sanja ne niti kako se rece po anglesko).

Pri zagovini je nekaj stvari, ki sem ga zadnjic pozabila omenit - nekater les vsebuje prevec olj in zna bit za dihurje to problematicno (alergija, dihalne tezave), druga stvar - zna bit, da ti bo dihur zagovino razkopal in razmetal (to je sicer problem vseh posipov, ampak zagovina bo zaradi majhne teze frcala vse naokrog) ...
m.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #12 : nedelja 07 september, 2008, 14:50:37 14:50 »

jap, piljevina=žagovina  :yes:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #13 : petek 12 september, 2008, 22:05:49 22:05 »

Lej jaz bom naročila briketke in tiste posladke, če želiš lahko dodam še zate posip zraven, ker ga bom tudi jaz naročila ;) Javi mi na ZS, pa se bove naprej dogovorile. Je res zelo zenejši  :yes:

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #14 : petek 12 september, 2008, 22:07:41 22:07 »

Mislim, da smo v tem tedn ze vsi narocili svojo rundo. :cheese: Eni celo dve ...  :ashamed: :cheese: (testiram se zooplus.com)
Evidentirano
Strani: [1] 2 3 ... 7   Gor