Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Medsebojno grizenje  (Prebrano 1025 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 105
Medsebojno grizenje
« : četrtek 24 september, 2009, 19:16:14 19:16 »

Prosim za pomoč ,vi ki imate že dalj časa dihurje ,pri meni se je pojavil problem ,saj smo imeli najprej 1 :ferret:,in po kakih 6 mesecih sva kupila še  enega Lumpija .zdaj sta že 5 tednov skupaj in spita ,jesta in se igrata skupaj ,a ko se  igra stopnjuje Taček dobi zobe med lopatici in krasta je tukaj ,pa pozdravimo  in se pojavi druga luknja v koži in krasta.
Zelo ju imamo radi ,saj sta tudi pravi carti in mi je hudo,ker Taček hodi pogrižen in predvidevam ,da ga tudi boli.
hvala za nasvete.
Evidentirano
mirjana

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
Re: Medsebojno grizenje
« Odgovor #1 : četrtek 24 september, 2009, 19:44:36 19:44 »

Kakšne krastice pa so? Velike ali majhne? Ker moj Debeli pa Kai ko se igrata jih bol malo dobita   :think: Lahko da ima tudi zobe zelo ostre. Naprimer moj Linux in Kai ko se igrata jih Kai zmeraj dobi, saj ima Linux zelo ostre zobe.

Kako pa zgleda igra? Agresivna ali normalna?  :think:
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.707
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : četrtek 24 september, 2009, 21:28:09 21:28 »

To je povsem obicajno, pusti ju, se bosta zmenila. Sicer je pa dihurska koza na tem podrocju precej debela in neobcutljiva, tako da sicer lahko izgleda zelo grdo, pa v resnici ni (zanje) tako grozno. Ranice spremljaj le v toliko, ce se katera zagnoji, lahko jih preventivno mazes s kaksnim jodovim pripravkom ali npr. medicinsko raztopino peroksida, ampak se v vecini primerov ne zagnojijo. Mi smo ocitno ravno zakljucili fazo "razmesarjenega hrbta", oz. tamali le se obcasno skasira kaksen posten ugriz. Je bilo pa se kaksne 3 tedne nazaj obupno, predel med lopaticami je bil ena sama krasta ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 105
« Odgovor #3 : petek 25 september, 2009, 09:28:56 09:28 »

Hvala ,saj ko prebiram splet ,sem to tudi prebrala ,a se mi je zdelo ,da po določene času poposti ta norost.Rane se ne gnojijo in ko se posuši ta ,jo je treba strgati in malo polizati,da prej zaceli .Sem že bila v strahu ,da bom morala katerega oddati ,abi mi počilo srce saj sta oba tako priljubljena tako v družini ,kot že po celem bloku .
Pa lep dan  in veselo dikkanje za dihurji
Mirjana
Evidentirano
mirjana

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #4 : četrtek 03 junij, 2010, 11:52:22 11:52 »

Ugotavljam, da je Blink zelo grob do Bibe in Bobka. Saj se igrajo skupaj in spijo skupaj, nikoli še ni bilo nobenega hujšega izgreda, ampak sem videla, da je Bobku povzročil nekaj krastic zaradi vlačenja za gubo. :/ Pravkar sta se igrala in večinoma Bobek čivka in stoka, dokler mu ne dojadi in začne še pihat nanj, potem pa se pospravi v kletko. Zanimivo pa je tudi to, da se Bobek hoče igrati z njim in ga vabi v igro, dokler se mu pač ljubi. Zanima me, ali je prav, da pustim, da se "cotajo" ali jih raje dam narazen? Ker če je tamali res grob, potem za kak trenutek vzamem enega stran in jih čez nekaj sekund dam spet skupaj. Ali pa glasno rečem:"Hej!!" da ustavim grobo igro.
Po moje je bolje, da jih pustim, dokler ni kriza ( npr. če bi kdo začel kričati), a ne? Da mu Biba in Bobek pokažeta, kako daleč sme...
Joj, upam, da se bo naučil biti nežnejši...

Lp
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.494
« Odgovor #5 : četrtek 03 junij, 2010, 12:29:42 12:29 »

Dominira?  :) Kastracija bi to morala popravit. Vsaj delno... Ce ni hujsega od hrastic, jih pomojem lahko pri miru pustis. Le malo pregleduj vratove, da se kaksna infekcija ne pojavi. Z Bobkom se bosta ze zmenila. Na Bibo pa malo popazi, ko se bo zacel Blink gonit (oziroma ce se ze), jo bo poskusil parit, pri cemer jo lahko poskoduje.
 :)
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : četrtek 03 junij, 2010, 12:48:39 12:48 »

Ne, mali še 3 mesece ni star, ne more se še gonit...? :huh:
Na Bibo tako ali tako že sedaj pazim, ker se on s celo težo vrže na njo, ker se hoče igrat. :rolleyes: Saj pravim, grob je...
Drugače je pa trenutno zaljubljen v Bobka (kar se tiče druženja in igranja)! LOL
Hvala za odgovor! :)

Lp
« Zadnja sprememba: četrtek 03 junij, 2010, 12:51:35 12:51 §Jessy§ »
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.494
« Odgovor #7 : četrtek 03 junij, 2010, 17:55:38 17:55 »

Potem ga mora pa nekdo posteno prebutat   :evilgrin:
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : četrtek 03 junij, 2010, 21:00:43 21:00 »

Se strinjam! :) Tamali se ga res, glede na to, da je najmlajši in da je prišel zadnji v hišo, malo preveč počuti! :D
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : četrtek 03 junij, 2010, 22:30:31 22:30 »

Dokler ne zacne zganjat kaksnega hudega terorja (kar se scasoma, ko se bo blizala spolna zrlost zna zgoditi), jih lahko pustis skupaj. Igra dihurjev je pac groba.
Jaz šri mojih prekinjam samo, ce je kateri pregrob do Taz. Ostali trije se ze zmenijo med sabo.
Evidentirano

Tilen

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 297
« Odgovor #10 : petek 13 avgust, 2010, 19:59:20 19:59 »

ali lahko dihur dihurja ubije  :agh: danes sem dobil novega clana in meni ne deluje to kot ena igra novi clan samo gaga in grize drugega za vrat in usesa prve pol ure je bilo vse dobro potem pa veliko grizenja
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : petek 13 avgust, 2010, 20:13:55 20:13 »

PREDEN DAS DIHURJA SKUPAJ, MORATA OBA BITI VETERINARSKO PREGLEDANA, PROSTA PARAZITOV IN 2x CEPLJENA PROTI PASJI KUGI! Kolikor vem, vsaj eden od tvojih to ni!

Sicer pa, ja lahko ga ubije (ce ze vprasas, ce ga lahko), ampak se ravno ne ubijajo.
Evidentirano

nikasara

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 20
« Odgovor #12 : ponedeljek 23 avgust, 2010, 09:48:20 09:48 »

Jaz ne ločim med dihurjevo igro in napadanjem.
Prijateljica ima nekastriranega drihurčka starega nekaj mesecev, je dokaj majhen proti mojemu enoletnemu kastratku.
Prvič ko smo ju spustili skupaj je tamali teku za mojim, oba sta gagala in vse je bilo v redu.
Ko pa smo bili skupaj na vikendu in smo jih ponovno spustili skupaj je bilo grozno.
Moj je gagal in močno stresal tamalega ( kot bi bil plen?), tamali je pa jokal. Ni bilo nobene ranice, ampak jih nato nismo dajali več skupaj.
Je to igra ali pretep?
Mi smo se odločili, da počakamo da tamali zraste in da se ga kastrira, nato bomo poizkusili ponovno.
Evidentirano

Tilen

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 297
« Odgovor #13 : ponedeljek 23 avgust, 2010, 12:13:30 12:13 »

pri meni je bilo po 3 dneh use uredi zdaj spita skupaj in zmeraj sta skupaj kar koli pocneta
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #14 : ponedeljek 23 avgust, 2010, 16:51:38 16:51 »

Tilen, a ti sploh kaj slišiš, kaj ti govorimo?? :huh:

PREDEN DAS DIHURJA SKUPAJ, MORATA OBA BITI VETERINARSKO PREGLEDANA, PROSTA PARAZITOV IN 2x CEPLJENA PROTI PASJI KUGI! Kolikor vem, vsaj eden od tvojih to ni!
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!
Strani: [1] 2   Gor