Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Balkon - problem  (Prebrano 795 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

taiyo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 19
Balkon - problem
« : četrtek 05 marec, 2009, 13:52:29 13:52 »

Pozdravljene punce.
Pri urejanju doma za dihurčka smo prišli do velikega problema. Živimo v bloku v tretjem nadstropju in imam dva zelo smotana balkona (zelo ozka in dolga, ograja tudi bolj boga...če kdo pozna, stari bloki zraven pivovarne Union v Šiški, balkoni so res smotani). Je imela katera tak problem, kako ste to rešile? Ker vrata na balkon se odpirajo vsake toliko časa, ko zračim stanovanje, seveda bi pazila, da takrat dihurčka zavarujem, a vedno ne bo mene zraven, bo mala kdaj odprla balkon, kdo drug....Kaka ideja?

Hvala
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Balkon - problem
« Odgovor #1 : četrtek 05 marec, 2009, 15:13:57 15:13 »

Jaz sem balkon v prejsnjem satnovanju zagradila z enkimi PVC ploscami. Material malo spominja na tistega iz katerih delajo plasticne mape in torbe (tisti cevast), le da je debelejsi in trsi. Mislim, da se sicer uporablja za rastlinjake ... Te plsce sem s plasticnimi vezicami pritrdila na palice od ograje. Zdaj imam nekaj podobnega, le da pac v manjsem obsegu.
Mora biti pa ograjica visoka min 60 cm, rajsi vec ...Zdaj izgleda zadeva pribl. takole:

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

taiyo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : četrtek 05 marec, 2009, 15:27:48 15:27 »

Super ideja, kak Bauhaus najbrž bo imel? Zdajle je ograja visoka 90 cm, kaki skakalci so kaj, najbrž so bolj plezalci? Najbolje, da potem korita za rože kar stran dam, da ga ne bo preveč mikalo....
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : četrtek 05 marec, 2009, 18:16:17 18:16 »

Jaz sem kupovala v Merkurju (Na Jami, za Bezigradom). Bi pa najbrz moraliimeti kaj podobnega tudi kje drugje.
Evidentirano

taiyo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : četrtek 05 marec, 2009, 19:28:05 19:28 »

Hvala, mi je to še bližje :)

Kaj pa okna, imate kakšne mreže na njih? Vsaj eno je problematično...

saj vem, da kompliciram, sam če se mu zaradi moje malomarnosti kaj zgodi :wall:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #5 : četrtek 05 marec, 2009, 20:05:47 20:05 »

saj vem, da kompliciram, sam če se mu zaradi moje malomarnosti kaj zgodi :wall:

Ne kompliciraš, ampak samo odgovorno srkbiš za svojega ljubljenčka.
Pri mrežah ti žal ne morem pomagati, ker dihurčka nimam prosto spuščena po hiši, v njuni sobi pa zračim samo kadar sta v kletki.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #6 : četrtek 05 marec, 2009, 20:15:06 20:15 »

Kako problematično? Jaz sicer mrež na oknih nimam ampak večinoma nimata dostopa do oken. Jih pa po lanskem incidentu (pustili odprot okno ko me ni bilo doma, Loren smo našli v sosednji ulici  :P) odpiram zelo s premislekom. Predvsem strešno okno, kamor res ne moreta priti, in pa ostala okna "na kip". Sicer se opozarja, da nekateri dihurji plezajo skozi tako odprta okna, kar je zelo nevarno, saj se lahko zataknejo. Moja dva sicer teh nagibov še nista kazala, vseeno pa raje uporabljam okna, kamor ne moreta.
Torej, če imate kritična okna je po moje najboljša opcija, da so zaprta in jih odpirate le ko ste zraven. O mrežah ti bo pa znal mogoče kdo drug več povedat. Če jih sploh kdo uporablja  :think:
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : petek 06 marec, 2009, 15:40:24 15:40 »

Okna odprta na kip so lahko se vecja katastrofa kot odprto okno ...

Mreza na oknu mora biti dovolj mocna (tiste proti komarne zadeve odpadejo) in dovolj stabilno fiksirana, saj dihurji po mrezah plezajo. Jaz imam za ta ista vrata, ki so zgornji sliki narejen lesen okvir na katerega je napeta kovinska mreza. Okvir zataknem med okvir vrat. Mrezo uporabljam predvsem zaradi mack, saj bi MAkis sicer po hitrem postopku poletel za kaksnim pticem ...
Evidentirano
Strani: [1]   Gor