Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2]   Dol

Avtor Tema: Zascita omar, predalov  (Prebrano 1859 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
Zascita omar, predalov
« Odgovor #15 : petek 14 november, 2008, 12:52:43 12:52 »

poglej v temu namenjeno temo Dub... (akrobacije, spretnosti...)
Evidentirano

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
Re: Akrobacije, spretnosti in preventiva
« Odgovor #16 : petek 14 november, 2008, 12:54:29 12:54 »

Aha, točno take magnete sem imela na eni drugi omari, ampak mi niso delovali kaj dosti močni.. :think:
Nevem, bo treba malo v bauhaus na ogled, pa se bomo odločili za pravo varjanto.
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
« Odgovor #17 : petek 14 november, 2008, 12:58:23 12:58 »

Sam patent pomoje nima veze s tem, kako močni so magneti...moji reeesss dobro držijo! hvala bogu, da za enkrat ne rabim vseh omar opremit z njimi, saj pri nas še nismo prišli do odpiranja omar :rolleyes:
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #18 : petek 14 november, 2008, 13:44:05 13:44 »

HA! Zanimiv dizajn.... Kako se tega jaz nisem spomnila! :wall:  LOL LOL :drool:
To bomo pa tudi mi uporabili namesto obešalnika, ampak se mi vseeno nekako dozdeva, da je Boni močnejši od njih... Hmmm... Bo treba it pogledat! :idea: :drool: ;)
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Zascita omar, predalov
« Odgovor #19 : petek 14 november, 2008, 14:25:14 14:25 »

Na notranjo stran vratc se namontirajo, prav za to namenjeni, magnetki. Dobijo se v trgovinah tipa Merkur, bauhaus, ...Imajo celo razlicne "jakosti", najsvohnejsa je za dihurje neprimerna. Ce so vrata velika, je potrebno namontirati celo dva.
Meni se zdi, da se pri vztrajnejsih in bolj iznajdljivih dihurjih tiste variante, ki se zataknejo za kljuko ne obnesejo, ker vratca se vedno lahko odmaknejo toliko, da zlezejo notri - vsaj pri dvodelnih vratih (vrata se malo odmaknejo, tako da pride ne "V").
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
Re: Zascita omar, predalov
« Odgovor #20 : petek 14 november, 2008, 14:43:54 14:43 »

Boni je kar vztrajen pa mu vseeno še ni uspelo! ;) Se mi zdi, da je odvisno kakšna omara je... ;)
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #21 : petek 14 november, 2008, 19:54:33 19:54 »

Ja samo so tile magneti res mocni, ce kupis prave :yes: Mi smo jih imeli na starih omarah, ko se niso bili tako dobri panti, pa sem jo vcasih jaz komaj odprla.... Sploh ce je dobro namontiran, da se res prilegata oba dela :yes: :cheese:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #22 : sobota 15 november, 2008, 01:30:51 01:30 »

Saj pravim, dobijo se v nekaj razlicnih jakostih, oz. velikostih. Jaz imam najmocnejse. Ziher je ziher ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Aleksandra

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 60
Odg: Zascita omar, predalov
« Odgovor #23 : ponedeljek 04 november, 2013, 13:48:48 13:48 »

To je sicer, že zeloooooo stara tema, pa vendar v imenu praktičnosti objavim še jaz idejo ta drugega A-ja v družini (moje boljše polovice).

Namreč z mojim sva v najemu, sicer imava blazno srečo z lastniki, kajti sta VEEELIIIKAAAA ljubitelja živali in imata tudi sama ceeeeeeel kup živali, pa vendar ker je kuhinja nova, pač vrtanje in nove luknje v pohištvu ne pridejo v upoštev. Zaradi tega sva v Bauhausu preprosto kupila samolepilne ježke (1 meter stane do 5 EUR).  :idea:
Moram priznati, da sem bila na začetku zelo skeptična, glede te rešitve, vendar potem ko sva tole sprobala in nalimala 5 cm ježka (na polico in vrata) je kakršen koli dvom povsem odpadel, namreč vrata so bila zabetonirana! LOOOL in seveda se jih ni dalo odpreti sploh  ROTFL

Sedaj imava na vsakem predalu, ki se lahko odpre po od 0.5 - 1 cm ježka, toliko da lahko midva skoraj normalno odpreva katerikoli predal, gospodične  :evilgrin: pa pač ne, pa četudi se uležeta na hrbet in se opreta z glavo ob zid in z vsemi tacami skušata odpreti predal - deluje tako na vratca kot na predale  :nod: preizkušeno.

PS - praktično je tudi to, da se jih lahko dobi tudi po meri, mislim da je min količina nakupa 1 m, tudi praktične so za oblikovat glede širine, vse se reši z škarjami, pa ne poškoduje ti pohištva!  :idea:

Upam da komu pride prav - jaz sem namreč tako popolnoma mirna kar se dihurskega sprehajanja po stanovanju tiče  :D
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #24 : ponedeljek 04 november, 2013, 13:53:18 13:53 »

Super idejca!  :idea: Žal sva midva že vse prevrtala  :rolleyes: ampak za v prihodnje bo prav prišlo.  :D
Evidentirano

Mija

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 222
« Odgovor #25 : ponedeljek 04 november, 2013, 20:01:58 20:01 »

Res super! Mi imamo ravno novo kuhinjo in glede na to, da mati ne pustijo, da bi po njej vrtala, bo mogoče pristala na to...
Evidentirano

Aleksandra

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 60
« Odgovor #26 : ponedeljek 04 november, 2013, 21:45:46 21:45 »

Tale zadeva je res super, namreč ko se ježki "scufajo" jo preprosto zagrabiš za rob in odpopaš. Nič ne pobere dol barve in ne poškoduje pohištva. Dodaten plus, ki ga lahko prav tako omeniš materi, je to da ni mogoče loputati z vrati - kar naj bi bilo zelo ugodno za ohranitev pohištva  :nod: :angel: :embarassed:

Evidentirano
Strani: 1 [2]   Gor