Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Ferretproofing  (Prebrano 2544 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

AlBundy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 19
Ferretproofing
« : nedelja 08 november, 2009, 13:26:43 13:26 »

No, pa lep pozdrav po dolgem času!  :happy64:
Mislim, da je na mestu, da vam predstavim svojo mojstrovino imenovano "ferretproofing 2000"  :cheese:. Pravzaprav gre za serijo obrambnih elementov, ki branijo najbolj ranljive in odročne dele stanovanja pred "Gandiefektom". In sicer prostor pod kavčem in prostor pod veliiiko posteljo. Gandi si je namreč ustvaril prijeten lepi domek pod kavčem oziroma v njem. Brez slabe vesti si je "zgrizel" spalnico v peno, wc pa si uredil seveda v neposredni bližini. Ker, kot novopečeni lastniki dihurčka, to nismo takoj opazili, se je kvadratura (ali bolje rečeno kubatura) wc-ja močno povečala. Tudi kup penastih ogrizkov je dosegel že spoštljive razsežnosti. Ko sva z Ano to opazila, sva hotela to pospravit, ko ne bo nobenega doma. In ni hudič, da smo morali kavč premikati prej (ne vem že točno zakaj), preden sva uspela to naredit. Seveda si predstavljate pogled moje tašče, ko je videla tisti kaos pod kavčem  :batine:(naj omenim, da je stanovanje njeno in tudi kavč je nov? :wall:), in moj ledeni nasmeh v stilu, "saj ni tako hudo kot zgleda!"??! :embarassed: :fiii: In sem hitro namestil zaščitne letvice pod kavč tako, da sedaj tja več ne more. Po nekaj mesecih se Gandi seveda s tem nikakor ni sprijaznil in noče podpisati kapitulacije  ::angry::.Vsakič, ko gre mimo preveri, če je slučajno nekje nastal kak prehod in vztrajno praska. Dela me nervoznega!  :hyper: No, k sreči tudi tašča ni človek burnih reakcij in je zadevo prenesla dokaj stoično :D
Pod najino posteljo si je prav tako uredil wc, poleg njega pa je "zbiral" stvari, ki jih je kradel po hiši. Mislim, da je dno izbilo to, da je ukradel denarnico in ključe od avta, ko je bilo to najmanj potrebno. Mudilo se mi je 100 na uro in seveda pod posteljo nisem dosegel ničesar. Kar nekaj časa sem se mučil  z metlo on pa se je pri tem prav prijetno zabaval in skakal na njo. Tu smo potegnili mejo (jaz sem požrl svoj moški ponos, saj je bila to v celoti od Ane ideja, jaz pa sem kazal kar visok odstotek skepticizma za ta podvig :supid:) in sva odšla v Merkur po plastične cevi in...no slike povedo vse! Namesto wc-ja pod posteljo, se preganja po tunelih, sicer pa imam v prihodnosti le-te tudi še dodati.
Zaenkrat moram poudariti, da sistem "ferretproofing 2000" deluje v celoti, brez stranskih učinkov. :D

Bitka dobljena, vojna še zdaleč ne ROTFL
Evidentirano

AlBundy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
Re: Ferretproofing
« Odgovor #1 : nedelja 08 november, 2009, 13:29:39 13:29 »

In še mal slik!
Evidentirano

AlBundy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : nedelja 08 november, 2009, 13:31:20 13:31 »

Zdej pa dost
Evidentirano

Dr.Pamet

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 124
« Odgovor #3 : nedelja 08 november, 2009, 13:42:38 13:42 »

ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL Dobro si je  :ferret: to zamislu  :evilgrin: a tudi vi ste si dobro domislili tele rovčke pod posteljo :cheese: 8)
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #4 : nedelja 08 november, 2009, 14:14:43 14:14 »

LOOOL ROTFL Ha ha ha, jah kako si si pa TI to predstavljal?!  ROTFL LOOOL ROTFL Itak je VEDNO tako kot si to zamislijo nasi  :evilgrin: :ferret: Ce ti pa kaj ni vsec, pa naredi tako, da  :ferret: ne bo imel "sans" he he he

Dobro ste to porihtali- so far ;)
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : nedelja 08 november, 2009, 14:25:06 14:25 »

Odlicno ste tole porihtali! Mislim, da je s koncno resitvijo zadovoljen tako mali kavcni naseljenec kot vidva.  :happy64:
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #6 : nedelja 08 november, 2009, 14:56:10 14:56 »

Tudi moj kavc si zeli takih lastnikov  :yam:

:D  (tole idejo s cevmi pa morda ukradem en dan)
Evidentirano

Anana

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 448
« Odgovor #7 : nedelja 08 november, 2009, 15:54:05 15:54 »

ja tale s cevmi je res izpadla vrhunska!  :idea: mali  :evilgrin: jih kar redno preverja, čeprav je imel vmes fazo ko jih ni šmirglal, pa sem bila malce razočarana.   :pinch:  :P
Sam potem sem izkoristila nasvet iz Ferret for dummies in noter nabasala papirja, šumečih vrečk, barvic, igrač... in je zdej navdušen ker jih mora izkopat da bi se lahko noter sprehajal  :hyper: in ker vse šumi, da ne govorimo da nikoli ne ve na kaj bo ta dan noter nabasal. Tko da to + peskovnik ali naj rečemo rižovnik so se izkazale kot dve najboljše igrače ki jih redno spremlja, za razliko od ostalih ki mu hiter zdolgočasijo.
Enkrat v prihodnosti imava namen dodati še kakšne dodatne tunele (zdej ko vidva da se to obnese), tko da bo imel več kilometrine noter, ker zdej je to narejeno iz 4 cevi ki tvorijo pravokotnik, oz. prijanja na obliko postlje tko da on ne more noter.
Idejo pa nisva mogla uporabiti za kavč ker je kavč prenizek. Je sam 5cm od poda, tko da se je Gandi če je hotel it noter moral dati na hrbet in se je pol s tacami na spodnjem delu kavča porival noter. Tko da tuki so letvice ki ne pridejo do poda, ampak so dovolj nizko da celo njega  :evilgrin: ustavijo pri poskusu.  :supid: 
Evidentirano
Ne obstajajo problemi, sam izzivi...

Lolly

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 206
« Odgovor #8 : torek 11 maj, 2010, 20:13:17 20:13 »

Super rešitev, tole s tunelčki in posteljo.  :happy64:

Imam eno vprašanje, upam, da si lahko sposodim kar tole temo, sem sicer že brskala po forumu vendar nisem našla odgovora. Nekje je bilo omenjeno, da je zverina skočila na malo manj kot meter visoko omaro, v knjigi Ferrets for dummies piše, da imajo sposobnost skočiti na okoli 3 feet (torej tudi okoli metra); kolikšna je najvišja višina, ki jo je dihurček sposoben skočiti brez pomagal drugih predmetov oziroma plezanja? Vnaprej hvala za odgovor!  :D
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #9 : torek 11 maj, 2010, 22:16:13 22:16 »

Najprej je to odvisno od vsakega dihurčka. Tisti, ki imajo težko ritko, bodo bolj nizko skakali LOL, medtem ko so samičke nasploh zelo spretne. Eni radi plezajo po kletkah, medtem ko moj ne. Moj Šiškebab skoči malo pod metrom in če je zgoraj blago (postelja, prt...), se prav fajn s krempeljčki potegne gor. Na omare pa ni šans. Niti na prvo polico. Če ti kaj pomaga... :hm:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

AlBundy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : torek 11 maj, 2010, 22:25:32 22:25 »

ojoj, tole bi se kar bal odgovort natančno. Jaz k takim številčnim podatkom iz knjig dodam vsaj 50% vrednosti. Če piše meter, bi jaz računal, da lahko skoči na meter in pol. Oziroma kot mi je nekoč svetovala Maja01: "Če se ti samo za en mali samcat trenutek zazdi, da bi dihur na nekaj lahko splezal, skočil ali preskočil, bo prej ali slej to res uspel tudi naresti." Zatorej bi ti svetoval (če seveda to vprašanje postavljaš iz varnostnih razlogov), da računaj na večjo "varnostno" višino. Npr. Gandi se je nekega dne spomnil načina, kako bi prišel do mačke, ki se je pred njim vedno varno zatekla na omarico, visoko ravno kak meter in pol. Kakšno leto je hodil pod omarico in tuhtal kako do mačke. pa sem mislil, če v enem letu ni mogel, potem je mačka gotovo varna tam gori. Ampak nekega jutra je gospod  :ferret: začel na kup pod omarico vlačit razne predmete (vrečke, torbica, copati,...), zraven pa veselo gugutal, češ kako sem pameten :idea:! Skratka, naredil je kup, kjer je bil kakih 20-30 cm višje. mene je seveda ta hrup zbudil in z zanimanjem sem stvar opazoval. No, k sreči ni uspel priti na vrh omarice, ampak je mačko tako znerviral, da je ta skočila z omare in skušala zbežati :jupi: :hyper:. Seveda jo jo je dihur koj ujel...no to je že druga zgodba. Skratka, čeprav sem se oddaljiv od neposrednega odgovora upam da si razumela bistvo,... ali pak ne :blik:?
Evidentirano

Lolly

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 206
« Odgovor #11 : torek 11 maj, 2010, 22:36:06 22:36 »

ROTFL ROTFL LOOOL LOOOL LOOOL Si me nasmeju zdele!!!   ROTFL

Sprašujem ker nama manjka še pregrada za med vrata in zaenkrat še lahko nabaviva več kot meter visoko... Zihr je zihr.  :D
Obema najlepša hvala za hiter odgovor, jutri greva v nabavo tako da res res hvala!  :jupi: Upam da bo 1.20 ali 1.30 m dovolj za akrobata (tudi ena samička, torej predvsem zanjo).  :D
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #12 : torek 11 maj, 2010, 22:49:03 22:49 »

"Če se ti samo za en mali samcat trenutek zazdi, da bi dihur na nekaj lahko splezal, skočil ali preskočil, bo prej ali slej to res uspel tudi naresti."

S tem se pa popolnoma strinjam. Če samo pomisliš, da bi tja lahko prišel, bo. Tako, da če ti zmeče rože z okenske police, si kriv ti, ne on  :rolleyes: :fiii: LOL
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

AlBundy

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #13 : torek 11 maj, 2010, 23:03:02 23:03 »

Ja, tole z rožami na okenski polici je bla zabavna zgodbica  :cheese: ROTFL ROTFL
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #14 : sreda 12 maj, 2010, 08:09:23 08:09 »

Pazi da pregrada ne bo mrežasta, ker drugače lahko spleza po njej. Naj bo gladka (les, plastika).
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.
Strani: [1] 2 3   Gor