Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol

Avtor Tema: Surovo meso  (Prebrano 3979 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Surovo meso
« Odgovor #30 : torek 25 november, 2008, 12:30:51 12:30 »

Zmiksas meso v pastetko, tako, da bo res povsem gladka in jo vmesaj v kaksen "poc", ki ga rada jesta. Postopno povecuj kolicino mesa in "grobost" delckov mesa.
Sicer sem pa jaz pri Neotu, ki tudi ni maral mesa, uporabila kar "prisilno" metodo. Cisto majhne koscke surovega piscanca je dobil direktno v gobcek, na podoben nacin kot dihurju das zdravila. Se ravi - vtaknes v gobec, umaknes prste, zapres gobec in ga drzis zaprtega, pri tem pa ga pogledis po spodnjem delu vratu - da mora pozreti. Par dni takega "mucenja" (najprej je pljuval kot tavelik) in zdaj je nor na meso, tako kot ostali.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #31 : torek 25 november, 2008, 12:38:54 12:38 »

Zmiksas meso v pastetko, tako, da bo res povsem gladka in jo vmesaj v kaksen "poc", ki ga rada jesta. Postopno povecuj kolicino mesa in "grobost" delckov mesa.

Bom poskusila kaj takega. :yes: Čeprav tudi nad malo večjimi koščki v "župci" vihata nos. Mora biti ravno prave konsistence in temperature. :rolleyes: Zbirčne riti... :blik:

Sicer sem pa jaz pri Neotu, ki tudi ni maral mesa, uporabila kar "prisilno" metodo. Cisto majhne koscke surovega piscanca je dobil direktno v gobcek, na podoben nacin kot dihurju das zdravila. Se ravi - vtaknes v gobec, umaknes prste, zapres gobec in ga drzis zaprtega, pri tem pa ga pogledis po spodnjem delu vratu - da mora pozreti. Par dni takega "mucenja" (najprej je pljuval kot tavelik) in zdaj je nor na meso, tako kot ostali.
m.

In potem praviš, da si ljubiteljica dihurjev. ROTFL  Hec, hec. Če ne bo šlo drugače bom tudi jaz poskusila s to metodo. :batine:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

any

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 35
« Odgovor #32 : petek 26 junij, 2009, 13:32:26 13:32 »

Hej !

Zanima me kako zelo pomembno je,ce je meso,ki ga dihurcka dobivata surovo ali kuhano ?
Jesta vec ali manj oboje  :angel:.. vprasam samo informativno,ker rakuna jesta zgolj kuhano in se surovega niti dotakneta ne  :)

Mimogrede bi rada tako za vsak slučaj še 1x preverila,če je hranjenje 3x na dan za leto in pol stara dihura OK ? :ferret: :)

LP
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #33 : petek 26 junij, 2009, 14:08:20 14:08 »

Naceloma je vseeno koliko katerega pojesta.... Vazno je samo, da ni zacinjeno  :yes: 8)

Hrano naj imata na razpolago cez cel dan. Itak bosta pojedla kolikor jima bo pasalo. Debelih  :ferret: ni :drool:  ;)
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #34 : petek 26 junij, 2009, 14:48:07 14:48 »

Mimogrede bi rada tako za vsak slučaj še 1x preverila,če je hranjenje 3x na dan za leto in pol stara dihura OK ? :ferret: :)

Tako kot je napisala Bina, naj ima dihur hrano ves čas na voljo. Pojedel bo samo toliko kot bo potreboval. Mislim, da je hranjenje 3x dnevno premalo.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

any

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 35
« Odgovor #35 : petek 26 junij, 2009, 15:39:11 15:39 »

Ves čas imata sicer na razpolago suho hrano (totally ferret) meso pa dobita 3x na dan ...   :huh:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #36 : petek 26 junij, 2009, 19:17:35 19:17 »

Aha, potem smo se pa narobe razumeli.  :blik: To je v redu. Samo, da so briketi ves čas na voljo.  ;)
Evidentirano

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
« Odgovor #37 : ponedeljek 20 julij, 2009, 10:38:02 10:38 »

Najina Maci pa ima čez dan na voljo brikete Totally Farret Baby, dala sem ji tudi nekaj koščkov piščančjega fileja in edino ko sem ji dala to, me ni ugriznila  :rolleyes: pojedla pa je z največjim veseljem, vendar zelo malo ker je bila "prezaspana"  ROTFL

Morda imam še preslab občutek za to, koliko ji dat za jest oz. kolikokrat na dan?  :think:

« Zadnja sprememba: ponedeljek 20 julij, 2009, 10:39:33 10:39 Sanja »
Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #38 : ponedeljek 20 julij, 2009, 10:52:22 10:52 »

Morda imam še preslab občutek za to, koliko ji dat za jest oz. kolikokrat na dan?  :think:

Dihur mora imeti ves čas na voljo brikete v neomejenih količinah. Posodica mora biti torej ves čas polna - podnevi in ponoči. Na voljo mora imeti tudi vodo.
Evidentirano

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #39 : ponedeljek 20 julij, 2009, 11:01:53 11:01 »

Dihur mora imeti ves čas na voljo brikete v neomejenih količinah. Posodica mora biti torej ves čas polna - podnevi in ponoči. Na voljo mora imeti tudi vodo.

Ja, za to je poskrbljeno - čeprav ni srečna če so briketi v posodici, jih pomeče malo okoli, sem ji ene parkrat pospravila pa je bilo čez minutko isto, tako da ji tako očitno paše, mene pa ne moti. Za vodo ima pa kar malo večji napajalnik in je v njem več kot dovolj vode. Se mi zdi da kar veliko pije oz. hodi večkrat po malo  :baby:.

Glede na to, dva sva v službi in je dopoldan sama je tudi nebi preveč navajala na to, da dopoldne dobiva konzervico ali svežo hrano, da ji nebi manjkalo ko naju ne bo, zato jo bom raje s konkretno hrano hranila popoldne.
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #40 : ponedeljek 20 julij, 2009, 11:03:03 11:03 »

Konzervirane hrane se lahko izogibaš. Surovo oz. kuhano meso je neprimerno boljša izbira.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #41 : ponedeljek 20 julij, 2009, 11:04:10 11:04 »

Konzervice in razne paštetke priporočam, da ji ne daješ prepogosto. Jaz ji dam približno 2x-3x na mesec :yes: Se raje poslužujem surovega piščančjega mesa :cheese:
Evidentirano

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #42 : ponedeljek 20 julij, 2009, 11:12:33 11:12 »

@Jana in ursika_ursi, konzervice imava za vsak slučaj in za vsake toliko, drugače pa bo dobivala sveže meso, probala ji bom dati tudi kuhanega, da vidim kaj ji je ljubše, kuhan ali surov.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #43 : ponedeljek 20 julij, 2009, 11:15:28 11:15 »

Moja tamala niti ni preveč navdušena nad paštetkami in koščki mesa v želeju :P Sem ji zadnjič kupila piščančje meso v koščkih z želejem od Alma nature, dišalo je tako, da bi še jaz pojedla ::) gospodičnica pa je približala smrček in se začela pačit kot da bo bruhala vsak čas :rolleyes: :supid:
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
surovo meso
« Odgovor #44 : četrtek 07 julij, 2011, 08:54:09 08:54 »

Jaz sem pa z mojimi tremi poskusila od surovih perutničk do vratu, ledvičk... ampak nočejo drugega kot brikete in kuhano meso.
Edino, kar naredijo s surovim mesom, je to, da ga takoj skrijejo.  :)
Evidentirano
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor