Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Kaj kuhate svojim zverinam  (Prebrano 3568 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Kaj kuhate svojim zverinam
« : nedelja 31 avgust, 2008, 20:09:51 20:09 »

Zanima me, kaj poleg briketov hranite svojim dihurčkom. Jaz svoji kuham piščanca in ji ga hranim dvakrat dnevno, poleg tega pa ima ves čas na voljo mešanico briketov. Poskusila sem tudi s kuhanim jajcem, vendar se ga ne dotakne. Tudi piščančja jetrca (kuhana ali surova) ji ne dišijo... :blik:
Prav zato me zanimajo vaše izkušnje, da dobim kakšno novo idejo in mogoče celo najdem kaj kar bo moji princeski všeč. :angel:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
Re: Kaj kuhate svojim zverinam
« Odgovor #1 : torek 02 september, 2008, 20:24:37 20:24 »

Prav tako tudi jaz kuham.

Lahko rečem, da sta si po okusi različna! Gala ima rada kuhanega jajčka in ribice (na to dvoje je nora). Je tudi kuro vendar moram pri njej paziti, da dajem manjše količine in večkrat na dan. Buda pa se od prej naštetega niti ne dotakne, obužuje kuhano kuro.
Dajem pa tudi puranji srček (vem, da ne smem prevečkrat). Dobita tudi surovo hrano, vendar se buda surovega ne dotakne, je raje lačen ali pa je samo briketke.

Vsekakor, dajem čim bolj raznoliko hrano, če se le da.
« Zadnja sprememba: torek 02 september, 2008, 20:32:55 20:32 PilotGirl »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : torek 02 september, 2008, 21:37:32 21:37 »

Jana, kako si pa jajce skuhala? Mehko ali trdo?
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : torek 02 september, 2008, 21:55:47 21:55 »

Trdo?  :think: Tako sem prebrala v knjigi.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : torek 02 september, 2008, 22:57:31 22:57 »

No, skuhaj jace v mehko (oz. kakorkoli se temu rece) in potem malo packaj z rumenjakom (si das na prst, namazes na dlesen, ..). Bo boljse ;)
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #5 : sreda 03 september, 2008, 12:54:33 12:54 »

Hmm, dobra metoda za Budo ;) Sicer midva, mava že pri osnovni hrani težave :( Ne vem kaj so ga sam z briketi pitali.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : sreda 03 september, 2008, 14:54:27 14:54 »

Ja, na ta nacin se jih navaja n vso ostalo hrano, oz. tako, da mu v tisto kar rad je, mesas hrano, ki zelis, da jo je. om napisala malo vec na to temo enkrat v prihodnjih dneh ...
Evidentirano

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
« Odgovor #7 : sreda 03 september, 2008, 16:56:38 16:56 »

Hoj!
Mi se se ne poznamo  :), ampak bom to kmalu popravila, obljubim.

"Z mozem" (he he he, kako se to hecno slisi) imava dva razgrajaca: "depresivnega" Frickota in "nevroticnega" Frackota. 3 leta stara bratca.
No, najina dva sta katastrofa kar se hrane tice, oz. bolje receno dihurske hrane tice.  :blik: clovek bi rekel, da sta zajca in ne dihurja  :)).
O kaksnem mesu ipd sem kar nehala sanjati. Sva jima kuhala vse mogoce in se ne takneta. Tudi s "super zdravilno kurjo juhco" sem ju pitala (po prstu) in Fracko samo z glavo zacne opletat, ko jo zavoha in ritensko lest, Fricko pa siceri polize ampak se dobesedno zmrdovat zacne potem  :ill:.
Sicer pa obozujeta "jajce na oko" - seveda samo rumenjak, kaksen beljak neki. Pojesta tudi kak kos kuhane kure, ce je dam prevec in ze mislim, da se jima je "razvil dihurski nagon" pa cez kak dan najdem ostanke skrbno spravljene v skrivaliscu.  ::)
Obozujeta pa in norita za hrusko, jabolkom, paradiznikom in podobno "nezverinsko" hrano (saj vem maja, pazimo na trdoto in kolicino). Iz hladilnika mi prej kot meso potegneta kako sadje in ga v trenutku skrijeta. Prava razgrajaca nedihurska sta.
Tako sem se po dobrih dveh letih odlocila, da jima ne bom vec vsiljevala "dihurske hrane", saj sta vec kot srecna z briketi in "priboljski" v obliki rumenjaka, sadja in (obcasno) kuhane kure.

Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #8 : sreda 03 september, 2008, 22:59:00 22:59 »

joj joj joj, Sašo pa skos fehta!!!! Obožuje pišanca, pa ribice.... Zadnjič mi je ukradel sir in zdej skos fehta k ga zavoha.... Tut v solato mi je že skor skoču.... Ko je pa zavohu ajvar- je hotel skočit iz sedežne na mizico, pa je mal falil.... nism vedla a naj bom vesela ker ni prišel do ajvarja al naj bom nesrečna ker je falil in padel :supid:.... še sreča da imava kar precej debel tepih :)
Samo da sliši da se odpre hladilnik, je že pri njem in leze vanj- gleda kaj bi lahko odnesel- TATIČ!!!! :wall:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : četrtek 04 september, 2008, 08:09:57 08:09 »

No, sedaj sem ugotovila, da Nike tudi tune ne mara. :scared: Sem poskusila tudi z metodo, da se ji košček namaže po dlesnih, pa je pri moji hiperaktivki to skoraj nemogoče izvesti. :evilgrin: Sicer mi je po nekajkratnem poskušanju uspelo, ampak je hitro izpljunila tisto kar sem ji uspela stlačiti noter. :P Bom ob priliki poskusila še z rumenjakom.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #10 : četrtek 04 september, 2008, 09:33:13 09:33 »

jaz sem nova, kar se tiče imeti doma  :ferret:  je ful radovedna, najraje se stlači v najmanjšo luknjo kar jih je in pol javka, če ne more ven :) imam jo šele 3. dan in njen vzreditelj mi je rekel naj jo hranim pretežno z briketki, za poslastek surovo meso, enkrat na mesec pa surov jajček...
bi rada od vas zvedla s čim vse jih hranite poleg briketov in kako pogosto. tuno ji lahko dam ali bo kaj narobe?
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #11 : četrtek 04 september, 2008, 10:25:12 10:25 »

kaj pa mleko?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #12 : četrtek 04 september, 2008, 10:58:13 10:58 »

- mesa naj dobi cim vec. Jaz ga mojim dajem priblizno dvakrat dnevno. Hranim jih predvsem s perutnino, obcasno dajem tudi purana, se bolj obcasno pa kuncje, goveje in konjsko meso. Pri puranu edino pazi, da en bo prevec koze na mesu, saj je izredno mastna in lahko povzroci tezave.
- ribe (sveze, konzervirane) - moji jih dobijo priblizno enkrat tedensko, enkrat na 10 dni. Ampak ne v prav velikih kolicinah, npr. 1-2 konzervici tune za 4 dihurje in 2 macka. Pri svezih odmerim priblizno enako kolicino. Vecja kolicina rib v prehrani lahko precej povdari vonj iztrebkov. Pa ribe imajo nekoliko drugacno sestavo (glede razmerja mascobe : beljakovine in glede vsebnosti nekaterih snovi), zato pretezno rija hrana ni priporocljiva.
- mleko - ce ga prenasa (po njem ne dobi driske), ga brez tezav lahko dobiva. Enako velja za vse ostale mlecne izdelke. Daje pa se polnomastno mleko, ce je mogoce raje kozje kot kravje (lazje prebavljivo). Lahko poskusis tudi s sladko smetano (ne sladkano v razprsilu, ampak sladko, tisto v tetrapakcu), je moznosti za drisko manj.
- jajce do enkrat tedensko. Surovo ali kuhano pa je stva odlocitve, tako kot za ostalo hrano. Surov beljak v vecjih kolicinah je skodljiv (zvira absorpcijo ene dolocene aminokisline), amapk v omenjenih kolicinah ni panike. S surovo hrano lahko tvegas dolocene okuzbe - predvsem s salmonello, e. coli, pri mesu pridejo v postev se kaksni "lustni" paraziti.
Jaz svojim dajem mesano hrano. Surovo dajem, ce je res sveze in samo trgovinsko meso. Vse kar je domace vzreje pa toplotno obdelam (kuham, popecem).
- briketi - na voljo ves cas.
m.
m.
Evidentirano

iguano_ben

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 94
« Odgovor #13 : nedelja 07 september, 2008, 21:25:36 21:25 »

ojla

če kaj ne pojejo,lahko probate v hrano zmešat malo gimpet paste. Pri mojih dveh včasih uspe.
A kdo daje lubenico?
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #14 : sreda 10 september, 2008, 11:34:36 11:34 »

Svoji Bibi bi rada kdaj sama kaj skuhala, pa vas prosim za kakšen preizkušen recept, če je možno :) :angel:
Evidentirano
Strani: [1] 2 3   Gor