Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3]   Dol

Avtor Tema: Kaj kuhate svojim zverinam  (Prebrano 3574 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
Re: Kaj kuhate svojim zverinam
« Odgovor #30 : ponedeljek 02 februar, 2009, 08:35:33 08:35 »

Nič ne skrbi! Našadva sta ravno taka razvajenca, že 3 leta več ali manj na briketih, ker jima nič drugega ne diši. No, občasno blagovolita pojesti kakega kuhanega piščančka ... ti samo vztrajaj in mu ponujaj in včasih poskusi z "mazanjem gobčka" in mogoče se bo vnesel - no, našima dvema se je odprlo zadnji mesec in celo pojesta pest kuhanbega meska, če je čisto svež  LOL.
Glede jajčka pa lahko poskusiš s pečenim na oko in jima ponudi samo rumenjak - pri nas jajčka jesta samo v taki obliki, ampak vsaj nad tem sta navdušena.
SREČNO!!!
Evidentirano

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
« Odgovor #31 : ponedeljek 02 februar, 2009, 16:08:19 16:08 »

hmm Gandi pa sploh noče jest nič razen briketov in oljnega olja.
Noče nobene konzerve, pečenega, skuhanega ali surovega mesa, ne a/d hills paštete, ribe in jajce le če mu stlačim v gobec (isto s mesom) ampak večinoma vse kar mu v gobec natlačim kar počaka da ga ispustim in pol ispljune ven!!!  :wall: :angry:
Ko sem mu s stlačila s pomočjo inekcije v gobec a7d hillls pašteto skupi s mal vode da lažje gre skozi pa mal olivnega olja za boljši okus je pa cel dan imel drisko.  :blik:
In kaj zdej? A naj kar nadaljujem pa mogoče enkrat le pogrunta da je to neki za jest. Ko on vsega tega niti ne povoha, tud če mu umaknem briketke pa sam to pustim. Edino kar mi je ratalo je to da mi je mal mehko kuhanega rumenjaka polizal z prsta tam nekje po 3-4 poizkusu in tlačenju tega na silo v gobec.  :P

:rolleyes: tole mi je pa nekam znano :P sama sem po več kot vztrajnem mescu dni obupala nad raznimi konzervami, jajčki in kuhanem/surovem mesku...saj mi je tamala dala več kot dovolj dobro vedeti, da ona tega pač ne bo... :rolleyes: pa sem ji večkrat ponujala, tlačila v gobček...in to različne konzervice in ipd...pa nič ni zaleglo  :pinch: od vseh poizkusov so bili uspešni le gimpet pasta, Thrive chicken treats in bučno olje...pri tem pa se je tudi končalo :rolleyes: nekatere smrde so pač malček bolj zbirčne LOL
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #32 : ponedeljek 02 februar, 2009, 17:22:35 17:22 »

Ja no, jaz v to, da se jih na meso ne da navaditi ne verjamem. Si je pa pri dolocenih potrebno res vzeti cas in biti vztrajen. Tako kot vedno, vecja trma na koncu zmaga ...  ;)
Recept je tak, da najdes neko stvar, ki jo dihur je (poleg briketov in priboljskov zagotovo obstaja se nekaj) in potem v to mesas tisto kar zelis, da je. Najprej v mikroskopskih kolicinah, ki jih postopoma povecujes. Poleg Hill's-ovega a/d-ja je ena taka fina zadeva, sicer grozna svinjarija, ki se ji rece whiskas hrana v vreckah ... Na dolgi rok je whiskas seveda popolnoma neuporabna zadeva, ampak tisti "zosek" imajo pa obicajno radi in pri navajanju na neko noviteto je to koristno.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #33 : ponedeljek 02 februar, 2009, 18:07:39 18:07 »

Surova prepeličja jajčka. Dobi se jih v Mercatorju.
Evidentirano

aella

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 369
  • 1+2+4
« Odgovor #34 : sreda 04 februar, 2009, 19:18:08 19:18 »

Tita najraje je kuhano piščančje meso. Purana sem ji tudi kuhala, no ni hotela jesti (pojedla je košček ali dva po dooolgem nagovaranju). Jaz ji rada zmešam surov rumenjak + mleko za mucke + LGG (Bio Aktiv). To zelo rada popije  :drool: In na to ji dam še piščančje meso  :cheese: A/D Hills Paštetice ji še nisam dala, čeprav planiram že nekaj časa. Dala sem ji malo tune + olivno olje (kupljeno posebej) + purana in ni hotela jest. Samo malo olja je popila. Rada pije juhice. V bistvu dam v vodo v kateri kuham meso malo korenja za vonj in okus. To rada pije  :hyper: (korenje ji ne dovolim jest) To je za zdaj vse kar smo isprobale  :D
Evidentirano
Podgrijana sarma je najbolja! :)

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #35 : četrtek 19 marec, 2009, 12:24:16 12:24 »

Jaz sem zadnjič naredila žup´co z Orijen briketki, jajčko (trdo kuhano), puranom in Almo Nature konzervo...šele ko sem dodala olje, sta se dotaknila čorbe... :)
Biba jo ima raje (Bobek jo v bistvu samo malo ˝pomrlizga˝, ko jima jo dam), dela pa full smešne face, ko jo je - občutek imam, da ˝počisti skodelico˝ samo zato, da me ne bi užalila. :)

LP
Evidentirano

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #36 : četrtek 19 marec, 2009, 13:53:38 13:53 »

Probaj narediti juho bolj tekočo (dodaj malo več vode). Edini problem je, ker potem mora dihur vsake 15 minut lulati. Ampak mu je fulll boljše, kot če je preveč gosta (iz mojih izkušenj).  :supid:
Evidentirano

any

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 35
« Odgovor #37 : torek 23 junij, 2009, 15:40:07 15:40 »

Moja navihanca  :ferret:pa sploh nista pretirano zbirčna .. pojesta vec ali manj vse kar jima dam od piscancjih prsi,kosckov surove govedina,piscancje pastete,briketkov(totally ferret) pa obcasno kak koscek zelenjave,sadja ..

Extremno navdusena sta tudi nad posusenimi koscki govedine,ki jih dobita zgolj kot posladek,da o vitaminski pasti sploh ne govorim :angel:

LP
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #38 : sreda 06 januar, 2010, 13:47:32 13:47 »

Šišmiš je en razvajen fant... Briketi mu ne dišijo kaj preveč (hrusta jih, če ni druge; sem tudi opazila, da si jih dostikrat zgrize na majhne koščke, da ima "za drugič"). Namočene v katerikoli tekočini so mu pa "bljak" :sick:

Najraje ima surovega piščančka - ponavadi kupim nogico in jo razdelim na več majhnih delov, ki jih zmrznem in potem odtajam ali skuham juhico (meso, malo vode, žlička olivnega olja), ki jo obožuje  :drool: :drool:. Kost od nogice dobi pa takoj, surovo, in jo potem naslednje jutro ponavadi vlečem iz kakšnega njegovega skrivališča  :pinch: Po možnosti, iz mojega puloverja, ki je ostal na tleh.  :scared:  :supid:

Mačje konzerve smo poizkusili, ampak mu to bolj malo tekne. Če že ima na izbiro samo brikete in tisto konzervo, jo bo namrgodeno prevrnil in polizal kar je pač šlo čez. Mora pa obvezno biti toplo. Hladno je fuj.  :rolleyes:

Občasno dobi tudi priboljšek v obliki mačje mesne palčke (majhen košček) ali pa hrustanec iz kakšne salame, od katerega sem prej pazljivo odcuzila vso meso  LOL Če sem dobre volje v trgovini, mu poiščem mleko brez laktoze in potem vsak dan malo navalimo  :hyper: Ker pa pri nas nismo veliki ljubitelji jajc, dobi kakšno polovičko na dva tedna, recimo. Čeprav mu surova ne diši kaj preveč, s pečeno in kuhano pa še nismo poiskusili. Note to self.  :)

Poskušam ohraniti raznoliko prehrano, ampak se mi zadnje čase zdi, da zaradi tega prežvekuje brikete v stilu "A ni nič boljšega? Zdaj te uradno ignoriram naslednjih pet minut."  :tongue: Ah ja.. težak je život mojega Šišmiša.  8)
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #39 : sreda 31 marec, 2010, 11:42:10 11:42 »

Jas Kami pretezno hranim samo z briketi ... mesanico orijen, tf in pon. Surovega piscanca dobi ...hm ...pac, ne pogosto. Jajca ne mara. Vsake tolko ji dam tudi kak koscek surove ribe.
Problem je, da sem vegetarijanka in nimam mesa ponavadi doma (tudi s pripravo je par problemov) ... pac, saj ji grem kupit vsake tolko ... al pa dobi doma pri mojih starsih ... :D
Pac, ko berem da dajate vasim dihurjem po 2x na dan meso ... sem se odlocla da ji bom župico skuhala, pa zamrznila da bo mela za nekaj casa ...

Torej, kar me zanima je: jo premalo raznoliko hranim ? Bi morala imeti bolj raznoliko prehrano ? Vec mesa ? In, glede na to da tak poredko dobi meso, ali bi bilo kaksno bolj primerno kot piscancja prsa ?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #40 : sreda 31 marec, 2010, 12:13:05 12:13 »

Ce ji lahko meso das veckrat, bo super. V postev pride kateri koli kos piscanca - je bolje, da ne hranis samo s prsmi, ker so prepuste.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.
Strani: 1 2 [3]   Gor