Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: sadje  (Prebrano 768 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

furi

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 112
sadje
« : nedelja 21 junij, 2009, 21:35:13 21:35 »

ojla
moja Furi je nora :jupi: :hyper: na banane, sedaj pa še na češnje in maline.
Vsak dan mi iz mize vzame kakšen sadež in ga z užitkom poje  Po tem sadju nima driske in vas sprašujem ali lahko to je, ker te sadeže obožuje. :cute: Tudi lubenico mi je že odnesla, vendar jo samo poliže, ker je v njej ogromno vode.
Ali zaradi teh sadežev dobi kakšno bolezen? Naprimer sladkorno?
lep pozdrav
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Re: sadje
« Odgovor #1 : nedelja 21 junij, 2009, 21:42:44 21:42 »

Sadje naj dobi res samo občasno!! Ene 2 - 3x na mesec maksimalno, pa še to majhen košček.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : nedelja 21 junij, 2009, 21:57:12 21:57 »

En sadez na dan je absolutno prevec. Tako kot je napisala urska, lahko dobi kaksen ugriz sadja nekajkrat mesecno. Dihurji so mesojedi in njihov prebavni trakt je temu prilagojen. Hranil rastlinskega izvora ne prebavljajo dobro, sadje pa poleg vsega vsebuje se precej sladkorjev, kar (pre)stimulir pankreas k izlocanju inzulina, kar lahko vodi v tezave. Diabetes je pri dihurjih relativno redek (se pa pojavlja), precej pogostejsa tezava je inzulinom - tumor(ji) v celicah pankreasa, ki izlocajo hormon inzulin, posledica katerega je pretirano izlocanje inzulina in posledicno prenizka koncentracija glukoze v krvi. Kar je sevada ravno tako (ali se bolj) narobe kot previsok krvni sladkor. Glukoza je namrec edini vir energije, ki ga lahko uporabljajo mozgani in ce je ni (ali je prenizka), ...
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #3 : nedelja 13 junij, 2010, 11:56:39 11:56 »

Tudi jaz imam vprašanje glede sadja in zelenjave. Šišmiš ima rad mango in melono. Dobi mogoče 2x na mesec po en majhen košček, kar se mi zdi ok. Me pa zanima nekaj, kar sem videla pri našemu prijatelju češkemu dihuroljubcu - njegov dihur namreč obožuje kumaro in kolikor vidim iz sličic, je dobi kar precej. Hmmm... :hm: Pa še nekaj.. Kaj je z dihurji in rozinami? Gledam stripe o dihurjih in so čisto nori na rozine... Kaj je na tem? Jih sploh lahko dobijo?
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : nedelja 13 junij, 2010, 12:36:31 12:36 »

Toliko kolikor dajes Sismisu je povsem ok. Vec ni dobro in je na dolgi rok skodljivo.
Rozine so ne, ne, ne. Ja, jih imajo radi, cokolado tudi obozujejo, ampak je ne smejo.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.
Strani: [1]   Gor