Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Dol

Avtor Tema: "Račje župce"  (Prebrano 4711 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: "Račje župce"
« Odgovor #30 : sreda 01 oktober, 2008, 20:45:15 20:45 »

Moji imajo radi precej tekočo in kar toplo. Dokler sem jima pripravljala bolj gosto mešanico je nista pojedla s takim užitkom.  ;)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #31 : sreda 01 oktober, 2008, 21:22:57 21:22 »

Jaz naredim gostejso, jo spakiram v posode in ko jo hocem uporabit, vzamme ven manjso porcijo in jo prelijem z vroco vodo (ker se mi navadno ne ljubi cakat/nimam casa, da se sama segreje na sobno TT). Tako da v koncni fazi je zadeva se vedno gostejsa kt juha v pravem pomenu besede, je pa redkejsa kot pasteta ...

Ah, saj ti recepti o bolj za inspiracijo, brez tezav se jih lahko prilagaja trenutnim razmeram v hladilniku/omarah in dihurskemu okusu. Ta hip Taz pitam (je med anoreksicarji in sama ne poje dovolj) z oklesceno verzijo v kateri je piscancje meso, briketi, B vitamin, laneno olje, RC convalescence v prahu in dva konzervici Feline porta 21.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #32 : četrtek 02 oktober, 2008, 11:24:27 11:24 »

Jaz naredim gostejso, jo spakiram v posode in ko jo hocem uporabit, vzamme ven manjso porcijo in jo prelijem z vroco vodo (ker se mi navadno ne ljubi cakat/nimam casa, da se sama segreje na sobno TT). Tako da v koncni fazi je zadeva se vedno gostejsa kt juha v pravem pomenu besede, je pa redkejsa kot pasteta ...

Tudi jaz se poslužujem takega načina, le da prelijem z mrzlo vodo in potem vse skupaj segrejem v mikrovalovki na željeno temperaturo. :)
Danes zjutraj sem jima ponudila novo izpopolnjeno verzijo in sta jo pojedla z največjim užitkom! :drool:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #33 : petek 03 oktober, 2008, 11:40:37 11:40 »

Moja župica je bolj gosta in kot župica, ker če je preveč gosta, jo je treba lizati po kotih sklečke in jo ne marata ;) Sta bolj fina ;)

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #34 : torek 07 oktober, 2008, 09:07:19 09:07 »

Ali lahko jajčno lupino tudi streš kar s paličnim, z ostalimi stvarmi? Mam rahlo fobijo, da bi bila lupian premalo strta, in da bi se mu kje zataknila? Zakaj pa je lupina sploh OK za dihurje?
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #35 : torek 07 oktober, 2008, 09:10:49 09:10 »

Ne vem če ti bo ratalo s paličnim mešalnikom streti lupino... :think: Mora biti namreč kot prah, zato jo je najbolje streti v možnarju (terilnici).
Kolikor jaz vem so v lupini koristni minerali (kalcij). :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #36 : torek 07 oktober, 2008, 14:25:08 14:25 »

Jaz uporabljam moznar.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
« Odgovor #37 : torek 07 oktober, 2008, 15:52:38 15:52 »

Jaz sem pa uspela ze zdrobiti kuhano lupino kar z jušno žlico na leseni deski - sicer je bilo kar dosti dela in zamudno, ampak je uspelo   :dizzy: (če nimaš možnarja).
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #38 : petek 10 oktober, 2008, 12:41:40 12:41 »

Moja mala tako obožuje tisto župco "ala Maja", da ko spi in ji samo pod smrček prislonim skoči pokonci, kot da bi bilo zlato! :cheese: :yes: :D
Res... Ta recept je super! Bravo Maja! :klanjamse: Sploh sem se odločila, da ji ne bom dajala več konzervic ampak bom ta recept malo vsakič spremenila, da bo imela bolj raznoliko...
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #39 : petek 10 oktober, 2008, 13:07:46 13:07 »

Saj to je najboljše, pa potem tudi ni nbenih nepotrebnih konzervansov notri in tudi TOČNO veš če je kaj mesa notri.... Jaz bom 1x poskusila kombinacijo z ribico namesto piščanca- s kakšno pango ali osličem.... Kaj vi pravite na to? :idea: Saško ima kar rad ribice, pa tako malo za spremembo.... :think:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
« Odgovor #40 : petek 10 oktober, 2008, 13:08:19 13:08 »

Se strinjam bibika! Jaz sem mu včeraj pripravila Majino račjo župco (malo prilagojeno, ker nimam hills a/d konzerve) in je v 5h minutah vse zmazal.  :cheese:

Maja, bravo!
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #41 : petek 10 oktober, 2008, 13:16:50 13:16 »

Jaz osebno se izogibam vsakakršnih rib ali morskih oz. vodnih stvari... Mislim, da za njihov organizem ribe niso potrebne! Več ti bo pa znala Maja ali Jana ali kdo drug povedat (lahko tudi, da se motim ;)-glede rib seveda ;)) :).
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #42 : petek 10 oktober, 2008, 13:34:33 13:34 »

Za ostale morsek zadeve vem da niso priporočljive, samo te ribe pa hm :think: kaj pa vem...
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
« Odgovor #43 : petek 10 oktober, 2008, 13:58:50 13:58 »

Ja, torej katere ribe so sploh dobre za dihurje, če sploh so katere? Vedno gledam ribje konzervice za muce, pa jih potem vseeno nikoli ne kupim, ker ne vem katere so sploh dobre.  :think:
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #44 : petek 10 oktober, 2008, 14:55:51 14:55 »

Jaz osebno se ribji hrani raje izogobam..
Evidentirano
Strani: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Gor